Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nękanie przez ludzi Powód : OCD


Wellner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy zdarzyło Wam się aby ktoś widząc wasze kompulsje był na tyle złośliwy aby się śmiać z waszej choroby ( wyzywanie od "wariatów" ) ??

Mam na myśli dalszą rodzinę , obcych .

A teraz moja historia :

Mam OCD 8 lat przez ten czas moi sąsiedzi (dalsza rodzina) mogli widzieć moje kompulsje , mam na myśli nerwowe zachowanie czasem mówienie do siebie to wystarczyło aby się do mnie doczepić . Każą mi się tłumaczyć z nerwowego zachowania , podglądają , podsłuchują , obgadują -mówiąc ich działanie wygląda jak przemoc psychiczna . Przy OCD i depresji wystarczy aby człowiekowi zaszkodzić .Już nie jedna osoba zainspirowana plotką o mnie tym razem z bardzo dalekiej rodziny zaczęła się interesować mną - zaczepiając mnie np. w sklepie i zadając pytania co u mnie - nigdy wcześniej tego nie robili .

Motywacją do tego działania dla mojej dalszej rodziny są sprawy z podziałem majątku .

Najciekawsze jest to że wiedzą co robią . Dlaczego ?Kilka lat temu ( chodziłem do gimnazjum) usłyszałem od jednej z tych osób że mnie nienawidzi a OCD wtedy nie było.

Niedawno sytuacja była bardzo groźna bo jedna z tych osób była agresywna m.i.n do mnie .

Jak myślicie co robić ? Czy jest możliwe założenie sprawy w sądzie takim ludziom ?

Psycholog powiedział mi że OCD mogło się pojawić przez stres wywołany prze ich działanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja dobrze maskowałam się ze swoim OCD, dlatego nikt mi nie dokuczał z powodu kompulsji...

Radziłabym Ci skupić się na walce z OCD, a opinią innych ludzi się nie przejmować.

Agresywne zachowania pewnie można zgłosić na policji. Przejrzyj fora prawnicze, może tam znajdziesz jakieś wskazówki.

Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×