Skocz do zawartości
Nerwica.com

NALTREKSON (Adepend, Naltex)


kuzyn

Rekomendowane odpowiedzi

joker27, Od mojej lekarki. Powiedziałem, ze chce utrzymywać całkowitą abstynencje bo męczą mnie kace w poniedziałki, potem mam tylko z tego same problemy ale już w sumie nic nie pije bez tego i myślałem o czymś na lekką poprawę humoru, choć w sumie na razie sobie chyba odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, Od mojej lekarki. Powiedziałem, ze chce utrzymywać całkowitą abstynencje bo męczą mnie kace w poniedziałki, potem mam tylko z tego same problemy ale już w sumie nic nie pije bez tego i myślałem o czymś na lekką poprawę humoru, choć w sumie na razie sobie chyba odpuszczę.

Poczytaj jak to dawkowac i w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 14:23, ponuryżniwiarz napisał:

Odkowywuję temat.

Ktoś leczy się / używał Naltreksonu na alkoholizm i głody alkoholowe? Jestem po miesięcznym leczeniu odwykowym w ośrodku. Wczoraj zarzuciłem 25mg dziś rano 25mg. Od jutra rana 50mg.

Zjadłem pół pudełka 50mg, jakbym jadł cukierki, żadnej różnicy nie widzę. Odstawiam lek szkoda wątroby.

Edytowane przez ponuryżniwiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LDN - LOW DOSE NALTREXONE: Innaczej się leczy uzależnienie od alkoholu (duże dawki) a innaczej choroby przewlekłe o podłozu zapalnym - tu stosuje sie LDN Low Dose Naltrexone. Receptę można wyrwać od psychiatry właśnie do leczenia alkoholizmu. Ale i inni lekarze jak słyszeli o tym leku i kuracji niskimi dawkami to może przepiszą. Wszelkie choroby autoimmunologiczne - ma na to pomagać. W wielu aptekach w PL robią kapsułki z małymi dawkami od 0,5mg do 4,5mg naltrexonu - zażywa się na noc przed snem (czytałem że czasem powodowało przemijające problemy ze snem) bo z reguły ma dobrze działać na sen - kwestia indywidualna? Ktoś tym leczył zapalenie tarczycy. Lekarz wystawia receptę na określona liczbę kapsułek i określoną dawkę w jednej kapsułce. Apteki trzepią niezła kasę na tym - po przerobieniu na kapsułki kosztuje to kilkukrotnie więcej niż w tabletkach 50mg. Czytałem że w jakiś aptekach w PL sprzedawano LDN bez recepty ale potem wołali receptę - mieli już nawet przygotowane małe dawki w kapsułkach bo mieli duży popyt na to. Np. w Warszawie w którejś aptece z sieci DOZ (Dbam O Zdrowie) robili te małe dawki w kapsułkach. Trzeba popytać w aptekach które robią leki recepturowe. W aptekach które to robią nie trzeba kupować całego opakowania (np. można zamówić 60 kapsułek po 2mg = 120mg , czyli jest to 2 i pół tabletki.....).  Zacząć można od dawki 0,5mg i stopniowo co jakiś czas zwiększać aż do 4,5mg w zależności od tolerancji leku. Nie wiem jak oni to robią czy pokruszona tabletkę mieszają z jakimś wypełniaczem czy nie. Na pewno trzeba mieć MEGA PRECYZYJNĄ dokładną wagę elektroniczną. Dr Hubert Czerniak (jest z nim pełno filmów na youtube) ponoć to przepisuje - nawet sam o naltrexonie coś mówił w filmikach więc na bank to przepisuje, ale inni lekarze też, może jakiś neurolog tylko trzeba zapytać czy słyszła o terapi małymi dawkami.

Można to ponoć rozpuścić w wodzie ale wtedy trzeba szybko zużyć.

tu koleś pokazuje opakowanie które kupił w Niemczech - ciekawe czy na recepte czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dzielę i jest Ok . Nie muszę prosic się dziadów aptecznych ,

 W wodzie nie rozpuszczam , lepszy proch , bezpośrednio .

 Od 2012 juz kilka serii pólrocznych przerobiłem ,,, zaczyna sie od 1mg , a konczy na 4-5 .

 Bardzo pomocny i konkretny  lek , jeśli ktoś cierpi na brak wewnętrznego spokoju ,doświadcza uporczywych lęków , na które słabo działa benzo ,,, i  na choroby neurologiczne  typu stwardnienie rozsiane też podobnież bardzo pomocny i w chorobach autoimmunologicznych ( chociaż o tym drugim tylko czytałem ).

 Mi ten lek pomógł odstawić tramal . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chyba najtańsza/najlepsza metoda

https://www.youtube.com/results?search_query=naltrexon

To że przy depresji jest za mało serotoniny to tylko jedna z hipotez - na podstawie tej hipotezy psychiatrzy majstrują nam antydepresantami w mózgu zaburzając przy kazji wiele prawidłowo działających szlaków metabolicznych czy zaburzają układ hormonalny (prolaktyna) itd.

Lekarz musi sobie zadać pytanie czy jest dilerem koncernów farmaceutycznych czy lekarzem. Pacjent ma prawo leczyć się także eksperymentalnymi metodami czyli takimi które nie są do końca zbadane czy ich skutecznosc też stoji po znakiem zapytania. Pacjent ma prawo wybrać sobie metodę leczenia którą uważa za mniej szkodliwą , bardziej bezpieczną czy taką którą lepiej toleruje. I tyle. Trzeba powiedzieć psychiatrze żeby wypisał a jak nie zechce to iść do swojego lakalnego oddziału NFZ i nakablować na lekarza że odmawia nam prawa do leczenia i decydowania o metodzie leczenia..... Niech się konowały uczą, czytają bieżące informacje z medycyny a nie tylko robią kase na łapówkach od firm farmaceutycznych za przepisywane leki ppsychotropowe które uzalezniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletka anDEPEND (dang.ependent - uzależniony, dependence - uzależnienie) ma 50mg - jesli chce zacząć od dawek 0,5mg to jak mam podzielić tabletkę na 100 równych części????

czytałem też że miesza się z jakimś wypełniaczem np. węglanem wapnia ale pewnie może być też inny - może być glukoza albo cukier puder? tylko jak do dobrze wymieszać?:D

ciekawe czy na zapalenie zołądka pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletka 50 mg jest z rowkiem do dzielenia  .

po podzieleniu  wychodzi 25 mg, te 25 mg spokojnie dzielisz wzdłuż ostrym cieńkim nożem na czymś twardym i juz masz 12,5 mg /

 12, 5 dzielisz spokojnie na pół w poprzek i masz 6,25 .

 te 6,25 mg kruszusz na proch i dzielisz na 6 równych części ( na oko ) i masz bez żadnego ważenia dawke około 1mg .
 zawsze tak robiłem i zawsze było OK .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tabletka jest twarda i "solidna",  nie kruszy się to można ciąć ją żyletką...

aDEPEND (ang. dependent - uzależniony, zależny;  dependence - uzależnienie)

Najtańszy jest preparat o nazwie Naltex - tabletki powlekane; 50 mg; 14 tabl. firma Accord Healthcare cena 40zł - to cena 1 tabletki prawie 3zł 🙂 <a href=https://bazalekow.mp.pl/lek/76466,Naltex-tabletki-powlekane">

 

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest o tym głosno - zalezy gdzie się ucho przystawia:) zależy co jest przyczyną - ja szukam leku na zespół przewlekłęgo zmęczenia bo to mi glównie dolega i pare innych rzeczy..... nie ma leków skutecznych czy w ogóle zarejestrowanych do leczenia CFS - chronic fatigue syndrome a najczęściej zaczyna sie to od infekcji.......

Jakby leki przeciwdepresyjne były takie skuteczne to by wystarczyl jeden lek i by wszystkim pomagał i nie bylo by potrzebty wymyslania innych

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan Tadeusz POKRYWKA Nr prawa wykonywania zawodu 9567681

Nr seryjny dok. uprawniającego AC 130960

Status  lekarz , którego dane znajdują się w archiwum na skutek zrzeczenia się przez lekarza prawa wykonywania zawodu

Archiwum  Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu

Numer archiwum 69-01-9567681

Data przeniesienia do archiwum 2018-06-12

Specjalizacje Choroby wewnętrzne st. I (1985-04-23, Urząd Wojewódzki w Wałbrzychu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda leczenie u psychiatrów czyli sprzedawców i dilerów koncernów farmaceutycznych zwanych tylko omyłkowo lekarzami http://www.psychiatria.pl/forum/escitalopram-za-paroksetyne-jest-problem/watek/1463773/1.html Widzę że mimo upływu lat nadal odstawiają leki cold turkey nic się debile nie ucza i to jeszcze paroksetyne .....

http://www.psychiatria.pl/forum/terapia-ldn-pomogla/watek/1423982/1.html no nie wiem hmmm, koleś napisał jednego posta i wiecej się nie pojawił na forum, musiał się pewnie zarejestrować aby móc napisać. Może nie miał czasu siedzieć na forum a tylko chciał się podzielić wiedza...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszenie o receptę na ten lek to nie problem, to nie jest lek uzależniający.
Bardziej chodzi o odżałowanie odrobiny pieniędzy na niego, Naltex kosztuje 60zł na doz.pl

Moim zdaniem ten lek działa na zasadzie placebo. Na pewno pomaga opiatowcom i alkoholikom, ale działanie antydepresyjne to moim zdaniem naciągana sprawa, podobnie jak przy innych chorobach.

Gdyby ta substancja rzeczywiście pomagała na tyle chorób byłoby o niej bardzo głośno, a jest cicho, przecież to nie spisek farmaceutów i całego lobby lekarskiego czy psychiatrycznego. Nawet na tym forum byłoby bardzo głośno, tak jak było głośno o różnych miksach typu California Rocket Fuel czy o Pregabalinie która pomogła wielu osobom wyjść z uzależnienia od benzo. Także szansa że naltrekson pomoże na zaburzenia psychiczne jest minimalna.

W razie czego możecie się zrzucić ze 3 osoby po 20zł i sobie zamówić ten lek ;)
 

 

Edytowane przez dr. Psycho Trepens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dr. Psycho Trepens napisał:

W razie czego możecie się zrzucić ze 3 osoby po 20zł i sobie zamówić ten lek ;)

Brawa dla milionerów !!! :classic_biggrin:

 Naltrexon LDN , jednym pomoże , drugim zaszkodzi , a innych nie ruszy ,,, jak ze wszystkim .

 A ile to już leków nowości wymyślono na raka i zawsze się znajdzie ktoś , któremu to czy inne cudo bardzo pomogło uzyskać trwałą remisję .

 Kto nie spróbuje ten będzie siedział dalej w czarnej dupie i dumał , pytał , i zawracał odbyt  ,,,, a i tak nic się nie dowie .

 Graviola , olej RSO , MDMA , ketamina , Panie Paździoch , mówi to panu coś ? (-; , bo są na tym świecie rzeczy o których nie śniło się ,,, 

 proktologom 

 

 

 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2013 o 09:44, Lord Cappuccino napisał:

Niska dawka naltreskonu blokuje przez kilka godzin receptory opioidowe, co prowadzi do nadprodukcji wewnętrznych opioidów - endorfin. ...

Czy podobna rzecz dzieje się przy stosowaniu dowolnego/każdego antagonisty? Np. czy niskie dawki olanzapiny (np. 0,2 mg czyli kilkadziesiąt razy mniejsze niż standardowa dawka) powodują nadprodukcję dopaminy i innych neuroprzekaźników których olanzapina jest antagonistą? Czy niskie dawki antagonistów H1 powodują nadprodukcję histaminy? itd. Czy dla endorfin istnieją autoreceptory (tak jak dla D2,D3) których zablokowanie powodowało by wyrzut/uwalninie endorfin?

Naltrekson (opis profesjonalny) https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lekarz to może przepisać , nawet lekarz rodzinny. Wiec nie zadawaj głupich pytań w stylu "czy znacie lekarza w Wa-wie, który to przepisze?" Lekarz musi się znać na leczeniu ludzi a nie tylko na wypisywaniu recept" -> https://www.youtube.com/watch?v=GJBTTa-lvmc

Ale czy na Twoją hipotetyczną depresję i hipotetyczne lęki ten lek pomoże to Bóg raczy wiedzieć. Z jakiego powodu masz depresje i lęki? Musisz usunąć przyczynę choroby a wtedy wyzdrowiejesz. Nie wiemy jaka jest u Ciebie przyczyna. Zapytaj lekarza jak jest przyczyna Twoich problemów.

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy napisał: "Naltrexon LDN , jednym pomoże , drugim zaszkodzi"

W jaki sposób może zaszkodzić? Mam na myśli dawkowanie od 0,5 - 4,5 / doba. Ciekaw jestem jakby to ktoś brał np. 5 lat a potem chciał przerwać czy nie odczuje jakiegoś uzależnienia mniejszego czy wiekszego/ wiekszego odczuwania bólu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xanonymous napisał:

Ciekaw jestem jakby to ktoś brał np. 5 lat a potem chciał przerwać czy nie odczuje jakiegoś uzależnienia mniejszego czy wiekszego/ wiekszego odczuwania bólu itp.

---nie zaspokoję Twojej ciekawości .

 Musisz znaleźć sam takiego kogoś , kto brał ten lek( LDN ) 5 lat non-stop , a potem przerwał i zapytać go jak sie obecnie po tym czuje .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×