Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej:)na tokarskiego to nie wiem,ale na kopernika jest fajna poradnia leczenia nerwic przy oddziale psychiatrycznym:)ja od poniedziałku zaczynam tam terapie.podobno jeden z najlepszych osrodków,a i wrażenie b.miłe:)

czy można się tam zarejestrować jeśli się jest z innego województwa??

jak dostać się tam na leczenie, nawet szpitalne??

hania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :smile: Chciałam się podzielić z wami swoją radością :D zaryzykowałam i poszłam na pierwsze spotkanie/konsultacje do Instytutu Gestalt.I już zostałam.Od pazdziernika chodzę na psychoterapię grupową,jest nas siedem osób,dwóch świetnych terapeutów,spotykamy się raz w tygodniu po trzy godziny.Jestem naprawdę szczęśliwa,że tam trafiłam.Nie miałam pojęcia,że te spotkania,rozmowy tyle mi dadzą.Każdy z nas ma inny problem,ale gdzieś po drodze te nasze problemy się zazębiają.Cały tydzień czekam z ogromna niecierpliwością na kolejne spotkanie,które za każdym razem jest inne,terapeuci nie trzymają się jakichś sztywnych ram i tak naprawdę wszystko zależy od grupy,od nas,od tego co w danym momencie potrzebujemy,tak zwane TU I TERAZ.Ja jeszcze nie potrafię się na tyle otworzyć,zaufać i opowiadać o swoich bardzo osobistych problemach,przeżyciach dotyczących mojego dzieciństwa,ojca,którego nigdy nie miałam,moich problemów z odżywianiem(anoreksji,bulimii)ale same spotkania,wysłuchanie innych osób,naprawdę wiele mi dają.Nie mam zamiaru reklamować Instytutu,ale jeśli ktoś z was szuka naprawdę pomocy fachowego terapeuty to z pełną świadomością mogę polecić to miejsce!Jeśli macie jakieś pytania,chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam was serdecznie i życzę wam kochane Nerwuski takiej dawki optymizmu i wiary w lepsze jutro jakie ja tam znalazłam,dostaję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Zdecydowalem się na wizytę u psychoterapeuty, a ponieważ jestem kompletnie zielony w sprawie gdzie miałbym się udać, a jednocześnie chciałbym mieć wizytę za sobą jeszcze przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, zdecydowałem się zapisać do psychoterapeutki z Polskiego Instytutu Psychoterapii Krótkoterminowej ul. Pocieszka 6. Termin krótki, a chcę, żeby szybko ktoś mnie wysłuchał i powiedział co mi jest i co mam ze sobą robić.

Termin mam we wtorek. Okazuje się ze strony internetowej http://www.pipk.pl/ , że ten Instytut szkoli ludzi w formie studium na psychoterapuetów. Kobieta, która ma wysłuchac moich problemów ukończyła wydział SOCJOLOGII UJ oraz włąśnie studium w ichniejszym instytucie. Czy ktoś miał styczność z tym instytutem? Czy uważacie, że to dobre miejsce na rozpoczęcie diagnozowania objawów nerwicy? Z góry dzięki za wypowiedzi.

 

[ Dodano: Sob Gru 16, 2006 3:12 pm ]

Jestem z Krakowa więc piszę o ul. Pocieszka w Krakowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilła własnie dzwoniłam tam na Lenartowicza,odebrała jakas kobieta i ja niesmiało zapytałam czy z nerwicą i depresja to dobrze sie dodzwoniłam ona na to ze juz przekierowuje do rejestracji-> tam odebrała kobieta o ciepłym i spokojnym głosie i powiedziaął ze u nic leczenie to chyba 12tygodniowa kuracja czy jakos tak(boshe jak ja sie denerwowałam) dostałam termin na 22.01 wiec nawet spoko, nastepnie podałam kilka danych i juz:) Jedyna watpliwość jaką mam to, to ze mam przyniesc jakąs ksiązeczke ubezpieczeniową to mają rodzice a ja niechce im narazie nic mówic, w normalnej przychodni wystarcz lagitymacja szkolna... Boshe mowi wam jak sie denerwowałam dzwoniac tam- niby głupota , zwykły telefon- a jednak!!

Ale jestem dobrej mysli!! Mam teraz dwa marzenia pozbyc sie tego i dostac sie na studia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam numer do poradni na Lenartowicza jakies pol roku temu.Nie mialam odwagi tam zadzwonic.Ale czuje sie coraz gorzej.Nie mam juz siły.Zadzwonilam.Skierowali mnie do rejestracji.Moze uzylam zlego slowa:poradnia psychiatryczna-jakas znudzona kobieta odpowiedziala ze nie jest to poradnia zdrowia psychicznego i ze tutaj prowadza tylko grupy terapeutyczne.No i nie udzielila mi informacji jak dostac sie do takiej grupy.Odłożyłam słuchawke i rozplakalam się.Nawet nie potrafie dostac się do lekarza.Moze za pol roku sprobuje jeszcze raz a pani w rejestracji bedzie bardziej pomocna. :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, [o pani w rejestracji z Lenartowicza] że nie jest wylewna to mało powiedziane, ta kobieta jest po prostu wypalona, zupełnie nie rozumie, że ludzie, którzy tam przychodzą naprawdę mają problemy i trzeba okazać im dużo życzliwości... Mnie też jakiś czas temu odstraszyła - ale nie warto się nią przejmować i poddawać. Miss hyde, głowa do góry, walcz o siebie :* I daj znać, jak postępy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonałam jakoś swoje trzęsące się ręce i nagła chęć sprawdzenia czy na pewno zakrecilam kran i zamknęłam drzwi i zadzwoniłam powtornie.Ta zniechęcona pani w rejestracji byla tak mila,ze nawet wykonala swoja prace i zapisala mnie na wizyte.Teraz pozostalo mi tylko wyjsc z domu,dotrzec do gabinetu i wyrazic swoje pragnienie odbycia cudownej terapii grupowej.Pestka:)Czy przyjmują wszystkich chetnych?I czy zapiszą mi jakies leki?Szczerze mowiąc bardzo na to licze bo jestem juz strasznie zmeczona ta choroba.Dziekuje za wsparcie.Jasne,ze nie mozna się poddawać.Trzeba jakos zyc,nie ma innego wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze jest ten wątek :) Dowiedziałam się z niego oporadni na lenartowicza. I chyba skorzystam, bo ostatnia pani doktor u jakiej byłam nawet nie pozowliła mi dokończyć co chce powiedzieć, wypisała leki i koniec wizyty...

 

Ale powiedzcie co powiedzieć jak sie dodzwonię, żeby mnie nie odesłali z kwitkiem... co mam powiedzieć? że chcę się zarejestrować na terapię? do lekarza? czy na badania diagnostyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na Lenartowicza można dostać się jedynie na psychoterapię grupową (i wtedy jest chyba równolegle prowadzona indywidualna), która jest dość intensywna - kilka razy w tygodniu po 3-4 godziny. Podobno potrafi zdziałać cuda, choć niestety nie dane mi było się o tym przekonać, bo nie łatwo pogodzić pracę/studia z takimi częstymi spotkaniami w poradni (wobec czego nawet nie próbowałam się zapisywać po pierwszej wizycie).

 

Marboro, jak się dodzwonisz to powiedz, że chciałabyś się zapisać na psychoterapię, a pani wpisze Cię najpierw na konsultację z psychiatrą, który ustali z Tobą (na spotkaniu indywidualnym), czy takie leczenie jest odpowiednie dla Ciebie. Oprócz tego dostaje się też do wypełnienia kilka ankiet - badań psychologicznych. Nic strasznego :) Daj znać, jak Ci poszło.

 

A ja mam pytanie - czy ktoś miał do czynienia z psychoterapią poznawczo-behawioralną i ma jakąś opinię na jej temat?

Pozdrawiam ciepło wszystkich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim po długiej przerwie!

 

A ja mam do Was naprawdę ogromną prośbę o polecenie mi przez Was jakiegoś dobrego psychiatry/psychologa (ale raczej psychiatry) w Krakowie.

 

Na Lenartowicza się już leczyłam (przez prawie rok) parę latek temu - owszem, sporo mi to pomogło. Ale teraz szukam jakiejś terapii indywidualnej, nawet niech będzie płatna, byleby skuteczna (na Lenartowicza nie jestem w stanie wrócić z powodu mojej pracy).

 

Gdyby ktoś z Was mógłby mi pomóc i kogoś zarekomendować, byłabym naprawdę wdzięczna - mam ostatnio coraz silniejsze i dłuższe stany lękowe z którymi nie mogę sobie zupełnie poradzić - i jestem w tej chwili nimi i stresem oraz napięciem z nimi związanymi już naprawdę wykończona.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani doktor w osrodku na Lenartowicza stwierdziła, że terapia grupowa na tym etapie byłaby dla mnie zbyt stresująca.Poradziła mi szukac psychiatry, psychologa i neurologa.Podała kilka adresów.Na razie spróbuje na Śląskiej.Dzwoniłam tam.Nie trzeba czekac miesiacami.Wystarczy zarejestrowac się rano i i wizyta wyznaczana jest na ten sam dzien.Czy ktoś z was leczył się tam?Jak dlugo czeka sie na wizyte w poradni na Kopernika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro-psyche nie moge polecic.No moze tylko dla tych ktorzy chca szybko dostac lek bez obowiazkowej spowiedzi.5 minut i po bolu.Nerwica to taka moja natura i wlasciwie nic zlego sie nie dzieje.Tym razem ani neurologa ani psychoterapii.Tylko pramolan, po ktorym czuje sie jak na razie troche otepiala.Co prawda to dopiero drugi dzien ale wolalabym zachowac sprawnosc umyslowa,w koncu po to tam poszlam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem, mieszkam na podkarpaciu, ale studiuję w Krakowie. Mam nerwice i biore leki, przeważnie zomiren i lexotan. Ale czuje, że musze isc do porządnego!!!! psychiatry, aby dostac leki, które nerwice leczą, a nie tylko mnie uspokajają. Czy znacie adresy prywatnych gaibnetów lekarskich?? Ja na NFZ nie chce sie pakować, bo to inne województwo i milion problemów. Prosze o pomoc. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze nie bylem tam,lecz byl moj przyjaciel.Z tego co moge Ci powiedziec,to pojdz tam.To chyba jedyna dobra klinika w malopolsce.Tylko tam jest terapia,odnosnie lekow,ale i tak kazdy sam musi walczyc z ta przypadloscia.Ktos na tym forum napisal,ze wazne,aby mozg byl zajety przez niemal caly czas.Wtedy leki zanikaja.I musze powiedziec,ze mial ten ktos racje,bo ja w taki sposob probuje z lekami walczyc.Jezeli czujesz,ze zbliza sie atak.to nie uciekaj,nie wzywaj karetki,tylko z tym walcz,idz do przodu,a lek pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój psychiatra polecił mi te gabinety psychoterapii, jednak nie wskazał zadnego konkretnego psychoterapeuty :( Moze ktos z Was nmiał styczność z ktoryms z nich i moglby mi polecic/ definitywnie odradzic kogos z tego gabinetu bo jak tak dalej pojdzie to nastepne 7 lat zajma mi poszukiwania kogos kto mi pomoze wyleczyc sie z mojego paskudnego choróbska :( piszcie prosze na forum albo na pw .Pozdroweczki 8)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:33 pm ]

aha, oczywiscie zapomnialam linka wkleic ( to do poprzedniego posta :) :oops:

http://www.psychoterapia-krakow.pl/dojazd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze!!!!!!!

 

Jeżeli ktokolwiek z Was wie, gdzie w Krakowie można dostać szczeponkę przeciwko meningokokom typu A-C BARDZO proszę o namiary- wyjeżdżam za granicę i ta szczepionka jest konieczna ( oczywiście chyba nie muszę tu dorzucać, że posiadając nerwicę temat ten staje się dla mnie automatycznie priorytetowy;-)).

 

Dlatego też apeluję!! KTOKOLWIEK widział, ktokolwiek wie- czekam na wszelkie informacje. Co, gdzie, kiedy. Bo za ile to wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×