Skocz do zawartości
Nerwica.com

Reiki


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiem o co chodzi, ale jeśli jest to uzdrawianie energią (jak podaje wikipedia), to w moim przypadku jest to metoda skuteczna. Nie byłam nigdy u szamanów, ale mam nad biurkiem obrazek, który wysyła mi dobrą energię i otwiera właściwe klapy w głowie. Poza tym ostatnio zobaczyłam na zdjęciu agat ognisty i czułam jak moja wyobraźnia się rusza, dlatego zaczęłam też szukać "moich" kamyków. Takie rzeczy skutecznie odwracają uwagę od "brzydali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle czuję - patrząc na kamień - że coś się we mnie dzieje. Wypływają na wierzch jakieś "ciepłe" obrazy, skojarzenia, czasami czuję, że mam ochotę coś pisać i wymyślać. Podobnie jest z zapachami i np. krajobrazem. Kiedy mam chaos w głowie i natłok myśli, lubię patrzeć na puste łąki. Wtedy czuję, że wewnętrzne napięcie rozprasza się. Nie jest to jednak gapienie się w oczekowaniu, że coś się stanie, ale moja uwaga "obwąchuje" przez chwilę daną rzecz. Tak jak się rozpala ogień, pocierając coś o coś.

 

Myślę, że to zależy od tego, jaki ma się aktualnie problem. Często mam tak, że kiedy jestem na mieście i wracam do domu, mam wrażenie, że przyklejają się do mnie złe emocje innych ludzi i jakaś ogólna bylejakość otoczenia. Tak jakbym traciła siebie. Wtedy zwykle szukam przedmiotów, które otwierają mi "właściwe klapy" w głowie, np. pałac Krasińskich w Opinogórze, złote gwiazdy na granatowym tle, zapach kawy. Czasami to samo przychodzi na myśl, innym razem sama muszę czegoś poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) ja chyba nie jestem jeszcze gotowy na takie rzeczy :)

Nie ufam moim odczuciom, myślom, co innego gdyby takie kamyki się przyporządkowywało po dacie urodzenia, znaku zodiaku itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czakrom przyporządkowane są kolory i kamyki. Nie jestem wprawdzie specjalistką od wschodniości, ale jeśli nie ufasz własnym myślom, to powinieneś zacząć od serca 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flossy,

 

I o to chodzi. Niech energia reiki zatacza coraz szersze kregi :yeah:

 

Znajomy prowadzi kursy reiki czy to byly jakies wprowadzenia I stopnia... Mowil duzo dobrych rzeczy ale tez, ze trzeba uwazac bo sa naciagacze. On kasy nie bierze za swoje uslugi bo ponoc nie powinno sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×