Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie dobrego psychiatry w Warszawie. Czy ktoś z was miałby kogoś godnego polecenia? Lub miejsce, gdzie można śmiało pójść i porozmawiać z dobrym i życzliwym psychiatrą. Z góry dziękuję za pomoc. Ps.Gdyby to mogło w czymś pomóc - mam problemy z nerwicą lękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkad jestem chora chodze do psychologa i psychiatry do centrum psychoterapii na ul. sobieskiego 112 w wawie. jest to placowka państwowa, ale lekarze godni polecenia, zwlaszcza dwoch psychiatrow pan dr. bryła i pan dr. owsiejczuk. zazwyczaj czeka sie od tyg. do dwoch, wiec sie czeka, ale jest za darmo... wizyty raczej rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tę stronę. jest tam wiele ciekawych tekstów. wyszłam z depresji i innych zaburzeń, dzięki terapii i pracy nad nadużyciami. nadal mi coś wychodzi z traumy dzieciństwa ale to już nie wywołuje ani depresji ani żadnych większych dolegliwości. pozdrawiam wszystkich

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:07 pm ]

oto link do strony: http://www.koniecmilczenia.ngo.org.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie znalazałm cos ciekawego: na stronie www.wup.mazowsze.pl (wojewódzki urząd pracy)zamieszczone są różne publikacje i jest m.in. Zeszyt informacyjny "Pomoc psychoterapeutyczna w Warszawie". Jest tam conieco ogólnych informacji o terapi i spis ośrodków ofrujących pomoc psychologiczną i psychoterapię.

Może się komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozeci mi polecic jakiegos kompetentnego psychologa/psychiatre/psychoterapeute, ktory zajmuje sie terapia BEHAWIORALNA w Warszawie? Moze byc grupowa, choc w jej efekty malo wierze. Na razie mam tradycyjna psychoterapie, powoli zaczynam sie uwalniac od nerwicy, ale wiem, ze jeszcze duzo pracy przede mna i chcialabym uzupelnic ja wlasnie terapia behawiorystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stowarzyszenie Koniec Milczenia

http://www.koniecmilczenia.ngo.org.pl/gdziekm.html

 

Pomoc terapeutyczna dla osób

• dotkniętych nadużyciami - przemocą fizyczną, seksualną, społeczną, instytucjonalną;

• cierpiących z powodu niepokoju, lęku, przygnębienia, depresji, obsesyjnych myśli (i innych tzw. dolegliwości nerwicowych);

• mających kłopoty z jedzeniem, cierpiących na anoreksję, bulimię i otyłość;

• doświadczających różnorodnych dolegliwości fizycznych o niejasnej przyczynie (psychosomatyka);

• poszukujących wsparcia psychologicznego w przypadku ciężkich chorób fizycznych;

• przeżywających konflikty i kryzysy w związkach partnerskich, małżeńskich i relacjach rodzinnych, będących w sytuacji trudnych rozstań lub rozwodów;

• doświadczających trudności w pracy, szkole, środowisku;

• przeżywających kryzysy wartości, poczucie braku sensu życia;

• zainteresowanych rozwojem, samopoznaniem, rozwijaniem twórczych możliwości;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem dziennikarka dzialu warszawskiego ogolnopolskiej gazety. Od pewnego czasu zastanawiam sie nad opisaniem historii kilku osob, ktore z powodu depresji, nerwic i w ogole zlego stanu psychicznego mialy klopoty w szkole. Do podjecia tego tematu namowila mnie jedna ze znajomych, ktora zostala usunieta ze szkoly ze wzgledu na depresje. Niestety ona nie chce sie wypowiadac.

Nie zamykam sie na inne opcje. Moze, wrecz przeciwnie, ktos z Was cierpial na depresje w szkole, a pomogl mu jakis nauczyciel? Moze znacie takie pozytywne historie i chcielibyscie o nich opowiedziec?

Zaznaczam, ze chodzi o osoby z Warszawy uczeszczajace do stolecznych szkol. Zarowno uczacych sie jak i absolwentow. Chetnych zapraszam do pisania na adres email: brygida1982@hotmail.com

Pozdrawiam,

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu odczuwam silne lęki, które nieco utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Na dodatek podczas "ataku" lęku miewam zawroty głowy, kołatanie serca, gonitwę myśli głównie o tym, że pewnie za chwilkę coś mi się stanie itp... Wiem, że wiele osób cierpi na tego typu dolegliwość dlatego proszę Was poradzcie gdzie udać się na leczenie w Warszawie. Jaki rodzaj terpaii wy stosowaliście bądź stosujeie i czy Wam to pomaga. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc. Muszę jak najszybciej się z tym uporać.

Możecie również pisać na maila: sylvi@poczta.onet.pl.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś (niezależnie od rodzaju problemów psychologicznych z jakimi walczy) przyda taka informacja:

w szpitalu psychiatrycznym na Sobieskiego otworzono bezpłatny punkt nagłych interwencji psychologicznych. Zalety: przychodzisz (z atakiem lęku, paniki, myśli samobójczych...) i natychmiast zostajesz przyjęty; psycholog może z tobą rozmawiać nawet kilka godzin (słyszałam o takich przypadkach); dostajesz rzetelną poradę, gdzie szukać pomocy (bezpłatnej albo płatnej), terapii albo lekarza psychiatry (jeśli psycholog stwierdzi, że terapia nie wystarczy i potrzebne są leki). Nie ma kolejek, nie ma zapisów, a punkt działa od 8 do 20.00, psycholog jest non-stop na miejscu, w razie potrzeby również psychiatra.

Pracuje tam mój znajomy, człowiek, którego cenię za pokorny stosunek do swoich umiejętności i wielką chęć pomocy, no i wydaje mi się, że dobrze wiedzieć, że istnieje takie miejsce, gdzie można w kryzysie szybko i bezpłatnie porozmawiać ze specjalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wa-wie najlepsza jest klinika na Sobieskiego. sa tam specjalisci psychiatrzy i psycholodzy, lecza i lekami i psychoterapia (jak kto woli), wiekszosc z nich przyjmuje takze prywatnie- koszt ok 120zl za 1 spotkanie niestety drogo. zadzwon tam i sie popytaj, ale na pewno kolejki sa dlugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×