Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ja leczyłam się przez jakiś czas u pani Papasz-Siemieniuk w http://goldenmed.pl/nasi-lekarze,d15,sd4, mogę polecić, rzeczowa kobieta. U mnie co prawda nie obyło się bez leków, ale umówiłyśmy się na najdelikatniejsze i małe dawki i obserwację po prostu. Sympatyczna, rzeczowa, konkretna, dobrze wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas trwania: min: 6 miesięcy, grupa otwarta

 

Podczas terapii grupowej dokonywana jest praca nad doświadczeniami z przeszłości, aktualną sytuacją życiową i mechanizmami psychologicznymi podtrzymującymi trudności. Efektem pracy w grupie jest wzrost pewności siebie i pogłębienie samoświadomości.

Każdy uczestnik grupy w trakcie procesu terapii ma możliwość przedstawienia swojego życiorysu emocjonalnego, nie jest to jednak obowiązkowe, ale bardzo wspierające terapię tej osoby. Podstawową metodą pracy jest terapia w małej grupie analitycznej.

Spotkania grupy będą odbywać się raz w tygodniu,

 

Wtorki, w godz. 17:00-18:30. Grupa rozpocznie się w kwietniu 2015 r

W grupie będzie uczestniczyło od 7 - 8 osób.

Koszt terapii grupowej 90 zł/90 min (jedna sesja grupy).

 

---------------------------

Kontakt do psychoterapeuty: 696 220 300

Mgr Anna Górska - Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Certyfikat Analityka Grupowego

 

Miejsce:

Centrum Terapii Psyche-Medical

Warszawa, Nowowiejska 5/50

http://www.ctpsyche-medical.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa otwarta oznacza, mniej więcej tyle, że zaczyna ją 7 osób, które pracują do uzyskania oczekiwanych rezultatów i gdy ktoś z tej grupy uznaje, że jest gotowy odejść (bo już przepracował swoje problemy) to wtedy na jego miejsce wchodzi nowa osoba.

 

Okres 6 miesięcy jest okresem wstępnym, potrzebnym do aklimatyzacji w grupie, poznania się z innymi uczestnikami, ze sposobem pracy terapeuty i tym jak dana osoba się czuję w tej grupie.

 

Po 6 miesiącach terapia nie jest zakończona, ale można bardziej świadomie zadecydować czego nie mogę znieść w tej terapii i jeśli nie uda się tego zrozumieć i przepracować by zostać w tej grupie i pracować dalej nad zasadniczymi problemami to chyba nic innego nie pozostaje jak odejść i szukać dalej pomocy dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa otwarta oznacza, mniej więcej tyle, że zaczyna ją 7 osób, które pracują do uzyskania oczekiwanych rezultatów i gdy ktoś z tej grupy uznaje, że jest gotowy odejść (bo już przepracował swoje problemy) to wtedy na jego miejsce wchodzi nowa osoba.

 

no wlasnie o to chcialam zapytac... czyli powiedzmy przez 4 miesiace grupa otwiera sie przed soba, zzywa, nabiera zaufania a potem ktos uznaje ze juz zostal uzdrowiony ze swoich jazd ( co po pol roku wydaje sie malo prawdopodobne) i na jego miejsce wchodzi ktos nowy kto nie jest zzyty z grupa, nie ufa jej, nie wie czy chce sie przed nia otworzyc i vice versa i cala terapie trafia szlag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się tak zdarzyć, każdy tak naprawdę może odejść z terapii (z relacji jakiejkolwiek) kiedy tylko chce, nawet nie musi czekać 6 miesięcy, ma do tego prawo, jest wolnym człowiekiem.

Jak to w życiu bywa, nie możemy nikogo zatrzymać na siłę, ale możemy pracować nad swoimi emocjami związanymi z tym odejściem, lękiem przed tym, że ktoś mnie opuści.

 

Co do terapii to odejście kogokolwiek z grupy nie niszczy terapii (szlak może trafić nas, tych co zostali), ale terapia trwa nadal. To doświadczenie odejścia z terapii prowokuje inne osoby do pracy nad ich trudnością z odchodzeniem/poczuciem bycia porzucanym. Terapia to proces polegający na doświadczaniu wielu aspektów trudnych emocji i ich przepracowywaniu. To jest trudne czasami i wkurzające też może być czasami.

 

-- 30 sty 2015, 22:19 --

 

przeciez wiekszosc dda to prozniaki.mysla tylko o sobie.

 

 

Dość prowokujące stwierdzenie, każdy powinien być trochę egoistą, ale żeby jakoś szczególnie egoizm dotyczył DDA??

Skąd takie przekonanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką,

http://instytut.rasztow.pl/czlonkowie-zwyczajni/gorska-anna/

 

Prowadzę długoterminową grupę terapeutyczną (Centrum Terapii Psyche-Medical Warszawa, Nowowiejska 5/50).

 

Zapraszam osoby zainteresowane pracą w grupie. Jest to grupa dla osób z różnymi trudnościami (depresja, nerwica, DDA, niskie poczucie wartości).

Więcej informacji o pracy w tej grupie analitycznej można dowiedzieć się na konsultacji. Konsultacja ma na celu również przyjrzenie się własnym potrzebom i obawom związanym z grupą/terapią.

Tel: 696 220 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile bierzesz za sesje? pewnie tyle co reszta złodzieji

 

BTW.

Trzeba być bandytą by za 50min spotkanie brać taką kasę (często ponad 100zł),

nie zasilajcie budżetu tych pseudo-doradców. Bo nic nie zyskacie a stracicie tylko pieniądze,

ja straciłem nie mało a zyskałem bardzo niewiele jeśli nie nic.

 

To jest biznes teraz, stać na to ludzi zarabiających pieniądze na wysokich stanowiskach

w korporacjach. Oni nie liczą się z tym, że człowiek chory nie ma pieniędzy,

ludzie bez honoru. Lekarze chociaż mają przysięgę Hipokratesa a psychoterapeuci nie mają sumienia,

żerują ludzkim nieszczęściu i nie mają nawet wyrzutów sumienia, co pokazuje jakimi zwierzętami są.

 

Apropo ośrodka Rasztów, byłem tam 4 lata temu, zostałem zbyty, po wstępnej, płatnej

konsultacji bez podania przyczyny odmówiono mi terapii. To był ośrodek na Ursynowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile bierzesz za sesje? pewnie tyle co reszta złodzieji

 

BTW.

Trzeba być bandytą by za 50min spotkanie brać taką kasę (często ponad 100zł),

nie zasilajcie budżetu tych pseudo-doradców. Bo nic nie zyskacie a stracicie tylko pieniądze,

ja straciłem nie mało a zyskałem bardzo niewiele jeśli nie nic.

 

To jest biznes teraz, stać na to ludzi zarabiających pieniądze na wysokich stanowiskach

w korporacjach. Oni nie liczą się z tym, że człowiek chory nie ma pieniędzy,

ludzie bez honoru. Lekarze chociaż mają przysięgę Hipokratesa a psychoterapeuci nie mają sumienia,

żerują ludzkim nieszczęściu i nie mają nawet wyrzutów sumienia, co pokazuje jakimi zwierzętami są.

 

Apropo ośrodka Rasztów, byłem tam 4 lata temu, zostałem zbyty, po wstępnej, płatnej

konsultacji bez podania przyczyny odmówiono mi terapii. To był ośrodek na Ursynowie.

 

 

 

 

Nie wiem czy do psychoterapeuty, którego postrzega się jako "złodzieja" warto chodzić? raczej nic się od "złodzieja" nie dostanie tylko można zostać okradzionym.

 

To że psychoterapia jest biznesem i że jest wykorzystywana przez niektórych lekarzy i terapeutów jedynie do zarabiania pieniędzy nie pomagając to niestety też prawda. I co ja mogę z tym zrobić? To, że w niektórych szpitalach nie leczy się zaburzeń psychicznych tak jak powinno i że można pomóc znacznie liczniejszej grupie pacjentów i tego się nie robi to też prawda. Można też powiedzieć, że leczenia raka można robić skuteczniej, ale się tego nie robi. Dlaczego?

 

Nie mogę powiedzieć, że każdemu psychoterapia może pomóc, ale przy współpracy z terapeutą można bardzo dużo osiągnąć (tylko jak współpracować ze "złodziejem"). Warto wiedzieć i pamiętać, że psychoterapia to praca na własnych emocjach i jest to trudne czasami aby zobaczyć co jest moją trudną emocją, a co jest tym co mi robią źli ludzie (psychoterapeuci-złodzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie przychodni odradzam Wam: http://www.poradnia-konwaliowa.pl/

 

Ale po krótce:

2lutego postanowiłam się zapisać na kolejną wizytę u mojego lekarza (zresztą, bardzo dobrej psychiatry którą mogę wszystkim polecić)

okazało się, że NAJBLIŻSZY termin to 27 luty... kurcze, prawie miesiąc. Tyle można czekać na wizytę z NFZu ... (a i często jest to krócej nawet w przypadku pierwszej wizyty a co dopiero kontynuacji leczenia)

informuję więc, że kończą mi się leki, i otrzymuję propozycję, że Pani doktor wypisze mi receptę do odbioru w recepcji. Fajnie, 2 miesiące temu też musiałam korzystać z takiej opcji bo oczywiście brak miejsc... za tą opcję oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić, w moim przypadku było to 60zł bo dostałam dwie recepty , z czego jedna na leki z kosmosu których nie brałam nigdy nawet :)

 

leczenie w tym miejscu to farsa i szkoda na to nerwów. Poniekąd zastanawiam się wręcz czy to jest uczciwe, naciągać pacjentów na płatne recepty w sytuacji gdy z winy polityki przychodni nie mogą się oni dostać do lekarza na czas. A może to celowe działanie?

nie wiem... nie chcę mieć już z tym miejscem nic wspólnego i Wam także odradzam.

 

-- 05 lut 2015, 12:29 --

 

za to jeśli chodzi o terminy, mogę polecić http://poradniacentrum.pl/

dziś (5 luty) się zapisałam a pierwszą wizytę mam w poniedziałek (9luty)...

no i tak powinno być gdy chodzi się prywatnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o namiary do doświadczonego lekarza, psychoterapeuty w leczeniu zaburzeń obsesyjno kompulsyjnych w Warszawie. Stan chorego naprawdę jest bardzo zaawansowany i niepokojący. Chory jest w trakcie brania leku 3 miesiąc, proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Mag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę-czy może mi ktoś polecić dobrego psychoterapeuty z Warszawy który pracuje na fundusz?

To będzie moja trzecia próba i szczerze mówiąc jestem już zmęczona emocjonalnie szukania na chybił-trafił :(

Wiem że to jest dość subiektywne,bo jeśli komuś dany terapeuta odpowiadał to nie znaczy że ze mną tak będzie,ale jednak.

Przede wszystkim chcę by ten nowy nie negował,ani nie zmniejszał mojego problemu,ani moich uczuć tylko spróbował mi pomóc go rozwiązać.No i żeby posiadał chociaż trochę empatii i chęci zrozumienia uczuć pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

 

I jak Ci poszło??Z tego co widzę to w tej poradni bardziej terapia grupowa wchodzi w grę.Czy tak jest?Czy tam przyjmują na fundusz?

 

Co do wypowiedzi wyżej,nie wiem czy psychoterapeuci są złodziejami ale jedno jest pewne-ich kodeks etyczny do niczego się nie nadaje,bo i tak chronią się na wzajem a nawet jeśli przekroczą granice czy okaże się że są niekompetentni,to wolą zrzucić winę na pacjenta zamiast przyjrzeć się własnej pracy i dopuścić do świadomości że może z nimi jest coś nie tak.Bynajmniej takie są moje doświadczenia.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NISKOPŁATNA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

 

CO? Dwuletnia psychoterapia grupowa dla stałej grupy członków

 

KIEDY? Raz w tygodniu, czwartki 19.00-20.30

(Planowany początek grupy: wiosna 2015)

 

GDZIE? Na Saskiej Kępie, w siedzibie Instytutu Analizy Grupowej RASZTÓW (ul. Genewska)

 

JAKI KOSZT? 25zł/sesja (100 zł/miesiąc)

 

KTO PROWADZI? Dyplomowana psycholog, psychoterapeutka.

 

Z wykształcenia jestem:

• Magistrem psychologii – absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – specjalizacja psychologia kliniczna

• Doktorantką Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Szpital Tworkowski)

• Kursantką czteroletniego Szkolenia Psychoterapeutycznego w Instytucie Analizy Grupowej RASZTÓW – szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego

• Ukończyłam cykl seminaryjny w zakresie podstaw psychoterapii psychoanalitycznej

• Jestem członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

• Obecnie kończę studia podyplomowe w zakresie seksuologii klinicznej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

 

 

SZCZEGÓŁY, ZAPISY NA KONSULTACJE:

tel: 662 147 287, grupa.czwartki@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×