Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test MMPI-2, AspieQuiz i IQ [netowe]


Gość Reghum

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2019 o 08:22, Jurecki napisał:

@Reghum Ty jesteś na forum czy Cię nie ma?

Zajęty życiem i grami, raczej nie będę miał czasu tutaj więcej pisać, ale konto zostawię.

Nie mam o czym pisać, to wszystko co napisałem było napisane na odpale, nawet nie pamiętam większości, moje samopoczucie się zmieniło o 75% więc co mam robić, to co miałem zostawić zostawiłem.

No i od tego roku studia zaoczne (+ praca), więc trochę ekhem będę miał zapieprz 😐
I tak nie starcza mi czasu na wszystko co chcę, wracam do domu o 16, a czasami zastaje mnie 22-23 szybciej niż się tego spodziewam i trzeba iść spać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 12:17, moti napisał:

Jeśli ktoś chciałby zrobić test MMPI - jest na Google Drive 🙂 

 

Nie sądzę, że robienie tesu MMPI (jeśli rzeczywiście jakaś piracka wersja krąży po internetach) ma jakikolwiek sens. Robiłam ostatnio u psychologa i to musi być przez niego zinterpretowane i opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz  racje. zresztą MMPI to jest stary test. niewiele z niego wynika

 

dużo lepszy jest nowszy test SCID. robi go psycholog.jest krótszy.i do tego jeszcze rozmowa z psychologiem.

z niego konkretnie wynika czy masz/lub nie masz zaburzenie i jakie konkretnie.

jak zaczna się studia to wezme go z laboratorium i porobię rodzinie i znajomym)

 

tak,ze polecam SCID. ale to tylko u psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jakie jest przełożenie tego internetowego testu IQ, do tego prawdziwego. Czy może być duża dysproporcja wyników? Na niekorzyść, lub też wynik może być nieco większy w prawdziwym teście? Jest to internetowy test IQ, który poszedł mi najsłabiej, wynik ok 120 (raz uzyskałem 121, teraz zrobiłem go drugi raz i miałem 119) nie jest dla mnie zbyt satysfakcjonujący , zawsze szacowałem swoje IQ na powyżej 130...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rookie mi wyszło 102, czyli teoretycznie powinnam pracować na kasie w biedrze, a robię dosyć skomplikowane rzeczy w pracy i ciągle uczę się nowych. Ten test nie mierzy np. skali słownej ani ogólnej, tak jak oryginalny test Wechslera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy internetowe... Dajcie sobie spokój, naprawdę. Krążą faktycznie spiracone wersje, ale są one zdezaktualizowane, bez interpretacji przez fachową osobę, stworzenia opisu, i wykorzystania innych skal (których nie da się wykorzystać przez ekran monitora) te wyniki nadają się do śmietnika. Po co Wam ta magiczna liczba jeżeli nie jest elementem diagnostyki psychologicznej? To forma zabawy, polepszenia/pogorszenia sobie samopoczucia, potrzeba wydłużenia sobie ogniw organizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, jednak bądź co bądz  z tego co pisali inni użytkownicy, to przełożenie tego testu jest chyba dość bliskie oryginalnemu testowi. Oczywiście, że internetowe testy są gówno warte, jednak ten test jest na oficjalnej witrynie norweskiej mensy i z tego co wiem pytania na oficjalnej sesji testowej są bardzo podobne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgoda. Ale to tak naprawdę forma treningu, do testu członkowskiego do Mensy tak naprawdę nie można się przygotować bo nie dostanie się identycznej wersji. Podobną być może. Albo ten test się przejdzie albo nie. Gdyby dało się to obejść jakimś 'czitem' to członkostwo w mensie nie miałoby sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, z o.o. napisał:

@rookie mi wyszło 102, czyli teoretycznie powinnam pracować na kasie w biedrze, a robię dosyć skomplikowane rzeczy w pracy i ciągle uczę się nowych. Ten test nie mierzy np. skali słownej ani ogólnej, tak jak oryginalny test Wechslera.

Ja w tych internetowych miałem od 120 do 129 a całe życie jestem pracownikiem fizycznym, którego przepychano z klasy do klasy z matmy a niby przy takim IQ trzeba być dobrym a przynajmniej przyzwoitym  tego przedmiotu. Wielu osób zwłaszcza jak pracowałem na budowie uważało mnie za opóźnionego w rozwoju, bo niczego nie potrafiłem zrozumieć. Wiem że w USA przez jakiś czas przyjmowano na studia na podstawie testów IQ ale szybko z tego zrezygnowano bo wysokie IQ nie gwarantuje sukcesów w nauce, pilności itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, z o.o. napisał:

@carlosbueno a próbowałeś innej pracy, takiej mniej fizycznej?

Miałem przez chwilę bardziej poważne stanowisko, ale psychicznie mnie wykańczało i to rzuciłem. Nie nadaję się tez zupełnie do kierowania ludźmi czy podejmowania ważnych decyzji   a to zwykle wiąże się z "poważniejszymi" stanowiskami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 09:53, shira123 napisał:

dużo lepszy jest nowszy test SCID. robi go psycholog.jest krótszy.i do tego jeszcze rozmowa z psychologiem.

z niego konkretnie wynika czy masz/lub nie masz zaburzenie i jakie konkretnie.

jak zaczna się studia to wezme go z laboratorium i porobię rodzinie i znajomym)

 

tak,ze polecam SCID. ale to tylko u psychologa.

 

Ja właśnie ostatnio robiłam też ten SCID i teraz sobie trochę poczekam na wyniki, bo dostanę na kolejnej wizycie u lekarza. Zobaczymy co wyjdzie. Może że wszystko ze mną ok 😎

 

Z ciekawości zerknęłam na tę wersję MMIP-2 krążącą po sieci. Faktycznie, to jest angielska wersja tego co robiłam w poradni... Owszem, jak ktoś biegle włada angielskim, w sieci jest sporo książek do interpretacji, ale żadna nie zawiera wszystkich informacji niezbędnych aby zrobić użytek ze wszystkich skal jakie dostaje się po wykonaniu testu. Takie narzędzia ma tylko psycholog odpowiednio do tego przeszkolony. Także więc ciągle nie polecam samemu się diagnozować, bo można się niepotrzebnie nakręcić 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście na aspergera mam przewagę cech autystycznych, ale sądzę, że wiąże się to z mojej aspołeczności i nieśmiałości oraz indywidualizmu.

 

Dzisiaj nie będąc otępiony przez złe samopoczucie uzyskałem 130 pkt w tym teście na IQ, więc co nieco podładowałem swoje EGO ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 23:53, take napisał:

Myślę, że aspołeczność i indywidualizm mogą wiązać się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub schizofrenii. 

Może tak być, moje własne autodiagnozy często się zmieniają pod wpływem jakiś bodźców, uważam że na tyle moje zaburzenia są zróżnicowane, że tak naprawdę mógłbym wyjść od psychiatry z każdą diagnozą i raczej nie byłbym zbytnio zaskoczony, ale aspergera raczej odrzucam, po mimo przewagi cech autystycznych w tym teście.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak masz jakieś całościowe zaburzenia rozwoju? Myślę, że autyzm jest wyraźnie częstszy, niż to się powszechnie uważa, podejrzewam, że różne rodzaje autyzmu czy całościowych zaburzeń rozwoju może mieć ok. 5% społeczeństwa. 

 

7.11.2019 miałem znowu robiony test MMPI i wciąż nie znam wyników. Też był on na oddziale dziennym. Pewnie mi wyjdzie, że jestem psychopatą symulującym schizofrenię 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców MMPI-2 i SCID-II. Jeśli do testu przystąpi osoba autystyczna (lekko, np. z zespołem Aspergera), to jak duże jest ryzyko wchrzanienia jej diagnozy zaburzeń osobowości, których w ogóle u niej nie ma? Chodzi mi o nieodpowiednią interpretację odpowiedzi udzielanych przez badanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×