Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
arahja7

HISTAMINA antyhistamina, leki na alergie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do lekarzy lub osób w temacie. Mój organizm na Escitalopram zareagował w sposób cudowny jeśli chodzi o działanie antyhistaminowe. Niestety lek ma za dużo efektów ubocznych wszelkiej maści. Obecnie rozpoczynam pracę której efektem będzie prawie brak skóry na rękach (alergia na nikiel + praca na kasie). Czy znacie silne antyhistaminy które są względnie pozbawione efektów ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarka z bardzo bliskiej rodziny zawsze zapisuje na alergie Telfast, który nie zamula. Nie za bardzo się na tym znam, ale zobacz sobie.

Chyba hydroksyzyna też coś pomaga, ale ona do pracy się nie nadaje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam - Telfast nie zamula.

Stosuje od maja do września - trawy

Wczesniej Loratadyna - ta zamula.

Kidy światła alergolog, która pierwszy raz mi Telafast zapisywala stwierdziła nawet, że lek jest dopuszczony do stosowania przez osoby wykonujące transport publiczny, ale czy to prawda? Nie wiem.

Wiem , że nie zniósłbym już większego zamulenia - takowe od razu indukuje leżacą depresję. Dlaczego cholera tak łatwo sprowokowac depresję, a nie ma jak sprowokować manii....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój mąż musiał brać Telfast, kiedy jeździł na studia, godzina jazdy samochodem w jedną stronę, musiał się skupić, egzaminy itp. Mówił, że nic go nie muli. Teściowa (dermatolog, która mu to zapisywała na alergię) nie protestowała przeciw prowadzeniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz maści (belogent- polecam!! na mnie zadziałał wspaniale, fajną miałam też maść robioną- z hydrokortyzonem i kwasem borowym; advantan na znajomą działał- chociaż ja na advantan miałam uczulenie :roll: ) typowo na problemy skórne, na mnie działa cetyryzyna. W moim przypadku nie ma mowy o zamulaniu na tym, a biorę od wiosny do jesieni. Hydroksyzyna może zamulać- jest też stosowana na uspokojenie. Loratadyna też nie była zła, ale mnie zamulała.

Moja lekarka polecała mi jeszcze serię emolium, żeby generalnie nawilżyć skórę- zapach pozostawia trochę do życzenia, ale faktycznie nie uczula. Też pomaga mi nivea z pantenolem- fajnie nawilża, nie jest tak ciężka, jak kremy z serii emolium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja używam nivea soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też mam alergie na nikiel

Sprobuj elocom

Mam. Faktycznie ostatnim razem wyleczył ale w trakcie leczenia nie miałam ciągłego kontaktu z alergenem. Jak skóra mi popęka lub ścienieje od kontaktu z niklem to nie będę Elocomu nakładać bo ma kwasy :<

Potwierdzam - Telfast nie zamula.

Stosuje od maja do września - trawy

Wczesniej Loratadyna - ta zamula.

Kidy światła alergolog, która pierwszy raz mi Telafast zapisywala stwierdziła nawet, że lek jest dopuszczony do stosowania przez osoby wykonujące transport publiczny, ale czy to prawda? Nie wiem.

Wiem , że nie zniósłbym już większego zamulenia - takowe od razu indukuje leżacą depresję. Dlaczego cholera tak łatwo sprowokowac depresję, a nie ma jak sprowokować manii....

Od ok 7miu lat biore nieprzerwanie desloratadyne. Polecam, to nowsza wersja loratadyny, mnie nie zamulała i ogólnie działa, bo loratadyna nie daje mi żadnych efektów. Desloratadyne przepisywano w ostatnich latach niemowlętom i dzieciom przy przeziębieniu (obrzęk i uwrażliwienie błon śluzowych) więc nie ma raczej efektów ubocznych.

Lekarka z bardzo bliskiej rodziny zawsze zapisuje na alergie Telfast, który nie zamula. Nie za bardzo się na tym znam, ale zobacz sobie.

Chyba hydroksyzyna też coś pomaga, ale ona do pracy się nie nadaje :lol:

Poczytam, sprawdzę :) Nie brałam jeszcze wszystkim antyhistamin II/III generacji, sprawdze co to ten Telfast. Hydroksyzyna może być jakimś rozwiązaniem, uregulowałabym sobie sen biorąc ją na noc, dzięki za pomysł :)

Oprócz maści (belogent- polecam!! na mnie zadziałał wspaniale, fajną miałam też maść robioną- z hydrokortyzonem i kwasem borowym; advantan na znajomą działał- chociaż ja na advantan miałam uczulenie :roll: ) typowo na problemy skórne, na mnie działa cetyryzyna. W moim przypadku nie ma mowy o zamulaniu na tym, a biorę od wiosny do jesieni. Hydroksyzyna może zamulać- jest też stosowana na uspokojenie. Loratadyna też nie była zła, ale mnie zamulała.

Moja lekarka polecała mi jeszcze serię emolium, żeby generalnie nawilżyć skórę- zapach pozostawia trochę do życzenia, ale faktycznie nie uczula. Też pomaga mi nivea z pantenolem- fajnie nawilża, nie jest tak ciężka, jak kremy z serii emolium.

Hydrokortyzon to dla mnie za mały kaliber, czasem używam Dermovate dla ludzi z łuszczycą, wolę ryzykować blizny niż mieć otwarte rany :/ o kwasie borowym nic nie wiem więc poczytam :) Belogent to chyba też słaby kaliber, ale podpytam lekarza, dzięki :) Cetyryzyna brzmi genialnie, pochodna hydroksyzyny^^

Emolium to straszne gówno jeśli chodzi o środki pielęgnacyjne dla alergików ale lekarze nie chemicy, nie wiedzą który składnik w kosmetyku jak działa, znają wyniki badań. O ile w danym produkcie Emolium nie ma witamin i substancji podatnych na utlenianie to nie ma sensu wydawać na te kosmetyki kupy kasy. Isana Med z Rossmana ma lepszej jakości kosmetyki niż Emolium, poważnie. Wystarczy porównać skład lub poczytać opinie. Świetny też jest ze zwykłej Isany olejek pod prysznic. można używać jak emoliumowych olejów do kąpieli, jako maski na całe ciało lub oleju myjącego pod prysznic. Różnica w cenie w porównaniu do Emolium jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cetyryzyna = Zyrtec. Brałam za dzieciaka, byłam na tym tak głodna że jezu chryste... :< co ciekawe, to pochodna hydroksyzyny która takich efektów u mnie nie powoduje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Widzę, że różne tutaj preparaty są proponowane, u mnie sprawdza się Clatra. Pytałem lekarki to powiedziała, że tak jak niektóre nie pomagały jej pacjentom, tak to za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hydrokortyzon to dla mnie za mały kaliber, czasem używam Dermovate dla ludzi z łuszczycą, wolę ryzykować blizny niż mieć otwarte rany :/ o kwasie borowym nic nie wiem więc poczytam :) Belogent to chyba też słaby kaliber, ale podpytam lekarza, dzięki :) Cetyryzyna brzmi genialnie, pochodna hydroksyzyny^^

Też pękają mi dłonie do krwi i generalnie wszystkie przyjemności związane z AZS. Do zagojenia stosowałam i tą maść robioną (baza+ kwas borowy+ hydrokortyzon) i belogent (gentamycyna- antybiotyk + betametazon - glikokortykosteroid). I naprawdę szybko doprowadziło mi dłonie do łądu (jakieś 2-3 tyg. stosowania. ogromny sukces, bo przez 10 lat nikt nie wiedział jak się za to wziąć :roll: ). Więc myślę, że warto spróbować.

Co do cetyryzyny- hydroksyzyna jest jednym z jej metabolitów :)

Widzę, że różne tutaj preparaty są proponowane, u mnie sprawdza się Clatra. Pytałem lekarki to powiedziała, że tak jak niektóre nie pomagały jej pacjentom, tak to za każdym razem.

W moim przypadku Clatra w ogóle nie działała. I na dokładkę powodowała bezsenność. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

paramparam, na problemy skóry, bez wysypek wszelkich, to moge sporo polecić. Robię własne kosmetyki i uczyłam się kosmetyki w szkole :> jest kilka substancji robiących cuda

Holik, o bilastynie słyszałam dobre rzeczy, planuję testować :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle mnie wiele lat temu dermatolog zdiagnozowała alergię na coś, co jest w monetach (może to właśnie nikiel - nie pamiętam). Też bałam się w zeszłym roku pracować na kasie i o dziwo - przez kilka miesięcy nic się z tą skórą nie działo. Albo mi przeszło, albo nie wiem co 8) taka ciekawostka :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kleopatra, fajnie sie masz :) a zmniejszałaś poziom ekspozycji na to co Cie uczulało? to mogło podziałać długoterminowo bo stężenie alergenu spadło znacznie w organizmie :) z tego co wiem z metalowych alergii jest jeszcze na chrom

Swoją drogą, u mnie pierwszym objawem było zabarwienie skóry na zielono + swędziało. W ramach prezentu dostałam naszyjnik, piękny ale raczej z taniego metalu... w dwa tygodniu po tym zaczeły mnie swędzieć piercingi w całym ciele (a troche ich było). Tak się zaczeło z niklem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arahja7, dzięki :) wiele przetestowałam. Niestety mam pełen wachlarz alergii, no i moje zmiany skórne zawsze zaczynają się od wysypek :/ Teraz już wiem czego unikać. Ale swego czasu była to droga przez mękę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paramparam, czytam o metabolitach cetyryzyny i hydroksyzyny szukając powodu dla którego jedna powoduje uczucie głodu a druga nie. Jedyne do czego dotarłam to, że cetyryzyna powoduje zmniejszenie wzrostu flory bakteryjnej jelit i chyba żołądka co nie zmienia faktu, że połowa branej hydroksyzyny to finalnie cetyryzyna... i już nie wiem czemu miałam po jednym hardkorowy głód a po drugim nie :bezradny:

Albo wiem, moją reakcją na stres jest żarcie, po hydro nie mam stresów xD to w ogóle możliwe? : P

Skoro masz remedium to najważniejsze :) a w razie czego ja też mam sporo alergii, naliczyłam z trzydzieści

Wszyscy dźwigamy krzyże maścią lub gilem cieknące

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wszyscy dźwigamy krzyże maścią lub gilem cieknące[/color]

No to jest genialne, cud-miód i w ogóle orzeszki :D:yeah:

arahja7, bo cetyryzyna jest przerabiana przez organizm dalej, więc może dalsze metabolity cetyryzyny mają wpływa na apetyt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paramparam, sama nie wiem, czytałam o jej metabolitach, ale może nie dotarłam dostatecznie głęboko :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arahja7, znalazłam takie coś:

Leki przeciwalergiczne - konkretniej te antyhistaminowe (histamina wydziela się w organizmie podczas reakcji alergicznej), takie jak cetyryzyna i feksofenadyna, działają poprzez blokowanie receptora H1. Redukując skutki wydzielania „uczulającej” substancji wpływają nieznacznie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i podwzgórza oraz ośrodka łaknienia. Przyjmując takie preparaty, mamy po prostu zwiększony apetyt.

http://biotechnologia.pl/farmacja/leki-ktore-tucza,15914

Niestety biochemikiem nie jestem, więc na samych receptorach się nie znam. Ale wytłumaczenie zdaje się mieć sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kleopatra, fajnie sie masz :) a zmniejszałaś poziom ekspozycji na to co Cie uczulało? to mogło podziałać długoterminowo bo stężenie alergenu spadło znacznie w organizmie :) z tego co wiem z metalowych alergii jest jeszcze na chrom

Swoją drogą, u mnie pierwszym objawem było zabarwienie skóry na zielono + swędziało. W ramach prezentu dostałam naszyjnik, piękny ale raczej z taniego metalu... w dwa tygodniu po tym zaczeły mnie swędzieć piercingi w całym ciele (a troche ich było). Tak się zaczeło z niklem :(

Nic takiego nie robiłam, specjalnie się nie starałam :smile: Może wtedy to była błędna diagnoza, albo mi przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi jakiego czasu działania max mogę się spodziewać po hydroksyzynie 25 mg. Brałam w środę o 16.00, w czwartek koło 15.00 i wczoraj o 16.00. Czy możliwe żeby ona dzisiaj o godzinie 14.00 się utrzymywała w organizmie?? :idea::idea:

Czytalam że max 12h godzin się utrzymuje, więc raczej wątpię...jakie Macie doświadczenia z tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na alergię jest też dobry Rupafin, ale jest dosyć drogi. Też nie zamula, ani nie zwiększa apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi