Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyta prywatna a refundacja leków


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Może wypisać (chyba że coś się ostatnio zmieniło).

 

Nie wiem, może na ten lek była refundacja na konkretne wskazanie medyczne, którego nie spełniałaś wg tego lekarza?

Np. ogólnie neuroleptyki są refundowane tylko w CHAD i schizie. Kiedy masz depresję, płacisz za nie 100%.

Albo kiedy masz depresję, płacisz za lamotryginę 100%, ale już mając CHAD lub padaczkę masz zniżkę.

 

http://bil.aptek.pl/servlet/bil/ref_start - tu masz wyszukiwarkę, klikasz w cenę tego leku i wyskakuje Ci, kto ile płaci.

 

Musiałabyś tę sytuację z kwietnia dokładniej opisać, ciężko tak gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleopatra,

Lekarka do której chce iść pracuje w klinice i jutro sie dowiem czy pracuje tam prywatnie czy na NFZ.

Zapytam rownież czy gdyby przyjmowala prywatnie to co z refundacją.

 

U lekarza u ktorego byłam w kwietniu przepisywal mi escitalopram i powiedzial ze po reszte lekow ktore biore musze przyjsc na wizyte NFZ bo inaczej nie bedzie zniżki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram nie jest chyba refundowany.

Kleopatra, nie jest refundowany na pewno , ale ja się PYTAM , KURRRRWA czemu to , inne SSRAje są , a ten akurat nie jest ??? A czym on sie różni od innych ? Wzorem chemicznym ? Panie Szanowny Ministrze zdrowia może by tak ulżyć schorowanym znerwicowanym obywatelom Polski , do HU___JA< co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie taki escitalopram kosztuje chyba 35zl a solian ponad 100zl plus ketrel ponad 100 . No jedynie klozapol mam za darmo

 

Nie jestem do końca pewna, czy dobrze Cię zrozumiałam. Chodzi Ci o cenę bez refundacji (100%), bo Ty przecież za neuroleptyki płacisz niedużo (jako schizo), prawda?

 

W każdym razie dla mnie brak refundacji esci jest bez sensu. Na szczęście i tak u mnie by nie zadziałał (miałam dwa podejścia do citalopramu, który nic a nic nie pomógł) :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mówię o tym, że neuroleptyki takie jak Ketrel czy Solian pomagają także w przypadłościach innych niż schizo lub chad, o czym ministerstwo nie wie lub nie chce wiedzieć :?

Albo taka lamotrygina - refundowana w chad i padaczce. Przecież ona zapobiega głównie nawrotom depresji, czemu więc nie refundować jej w CHAJ (depresji nawracającej)?

PS. Nie chodzi o to, że coś mi się należy, raczej zauważam bezsens i dyskryminację innych przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×