Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a przyjęcie do pracy


Wpisz_byle_co

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy osoba z depresją a także po wyleczeniu ma utrudnioną możliwość znalezienia pracy? W jakich zawodach to występuje? Najbardziej interesuje mnie kierunek analizy chemicznej, farmacji, biotechnologii i pokrewne. Czasem zastanawiam się nad wstąpieniem do policji, ale tu akurat zrozumiem, jeśli nie można. I czy w ogóle trzeba informować pracodawcę o przebytej depresji? Trafia to do dokumentów z medycyny pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolegi. W przyszłości próbowałbym znalezienie pracy na stacjach hydrometeorologicznych i też na lotniskowych stacjach meteo, gdzie odbywałem praktyki. To samo tyczy się wyrabiania prawa jazdy.

Czy trzeba o swoich chorobach informować pracodawców lub lekarzy jeśli nikt z otoczenia nie zauważa, że jesteśmy chorzy? I rodzi się też pytanie czy do takiej lotniskowej stacji w ogóle mogą się starać osoby z NN. Niby piloci i tak wiedzą lepiej w jakich warunkach latać ale tak czy siak chodzi o bezpieczeństwo ludzi, i czy np pod wpływem stresu bym coś zawalił. Czy lepiej nie mówić a pozwolić sobie na wymarzoną pracę, czy powiedzieć dla bezpieczeństwa ale być skazanym robić coś innego. I czy to że byłem leczony w szpitalu jest gdziekolwiek w moich teczkach?

 

Może jest ktoś kto ma prawo jazdy i czuje się dobrze za kółkiem mimo choroby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Depresja utrudnia znalezienie i utrzymanie pracy w każdej branży, choć oczywiście istnieją bardziej i mniej dogodne dla chorych na to gówno. Chyba że masz pracować bez stresu, bez presji czasowej, bez kontaktu z ludźmi, szczególnie przełożonymi - a takie stanowiska nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam depresję od 12 lat, jeżeli chodzi o pracę to raczej udaje się ją znaleźć jak i zdrowym osobą, problem się robi jak trochę "nie domagasz" wtedy wszyscy mają gdzieś dlaczego nie możesz czegoś zrobić (u mnie nikt nie wie że mam depresje), albo robię na siłę, zaciskam żeby i udaje że jest dobrze, nie ma wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×