Skocz do zawartości
Nerwica.com

Statystyka imion za 2017 rok - podsumowanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyka imion za 2017 rok - podsumowanie

Przedstawiamy zestawienie imion, jakie w minionym, 2017 roku, rodzice nadali swoim dzieciom.

https://www.gov.pl/cyfryzacja/statystyka-imion-za-2017-rok-podsumowanie

 

 

PS :mrgreen:

Geralt i Ciri urodzeni w Polsce. Młodzi Wiedźmini będą polować na polskie potwory

Uniwersum Andrzeja Sapkowskiego zostało rozwinięte przez CD Projekt RED, a już wkrótce otrzymamy możliwość zobaczenia serialu przygotowanego przez stację Netflix. Bohaterowie Wiedźmina mają w Polsce wielu fanów, którzy decydują się w oryginalny sposób nazwać swoje pociechy.

Antoni oraz Julia to najpopularniejsze imiona nadawane w 2017 roku. Rodzice zdecydowali się nazwać w taki sposób 9794 chłopców oraz 9374 dziewczynki, jednak Ministerstwo Cyfryzacji w podsumowującym artykule zdradziło dwie ciekawostki, które pokazują siłę uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

 

Wiedźmin od Netflix bez Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz nie chce pracować nad jakąkolwiek adaptacją

 

Wspominam o Ministerstwie Cyfryzacji nie ze względu na wszystkich Brajanów (298!), Brayanów (66), czy też Dżeskiki (15). W Polsce w 2017 roku dwóch chłopców nazwano Geralt, a dwie dziewczynki Cirilla.

 

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że świat Andrzeja Sapkowskiego ma spory wpływ na Polaków. Mieszkańcy naszego kraju decydują się nazwać swoje pociechy jak bohaterowie Wiedźmina i choć można mieć mieszane uczucia, co do tych decyzji, to jednak sami możecie spojrzeć, że niektóre „typy” są jeszcze bardziej egzotyczne – pełne zestawienie znajdziecie tutaj

 

Co ciekawe, Ministerstwo Cyfryzacji podaje, że w Polsce żyje już 12 Geraltów i przynajmniej 3 Cirille – w przypadku młodych wojowniczek sytuacja jest problematyczna, ponieważ urząd nie podaje dokładnych danych w momencie, gdy liczba wystąpień imienia jest mniejsza niż 5.

 

Źródło: http://www.facebook.com/PlayStationPolska/

https://www.ppe.pl/news/55986/geralt-i-ciri-urodzeni-w-polsce-mlodzi-wiedzmini-beda-polowac-na-polskie-potwory.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni, Franciszek a nawet Jan za moich młodych lat to był szczyt obciachu mieć tak na imię i nie znam żadnego Franka czy Antoniego między 20 a 40 rokiem życia. No ale moda na imiona zmienna jest za parę lat pewnie modne w latach 80-tych Łukasze, Kamile czy Rafały będą uznawane za staroświeckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, jestem ciut młodszy, ale jest dokładnie tak jak piszesz.

A z imion podoba mi się Olgierd i Ania :D

 

No może jeszcze Piotr też dobre imię, takie uniwersalne :pirate:

Z żeńskich fajne są Edyta, Iza, Monika, Justyna, Kasia, Natalia, Kinga i Sylwia, popularne nadawane w latach 80 - 90

 

Większość imion jest fajnych i mi się pozytywnie kojarzy. Pajacowanie z Dżesikami i Brajankami zaczęło się stosunkowo niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr jest chyba najbardziej uniwersalne bo występuje powszechnie w każdym wieku, ale przez to jest zbyt popularne podobnie jak Anna. Dżesiki i Brajanków żadnych nie znam ale kojarzy mi się raczej z rodzinami patologicznymi, nizinami społecznymi. Moje imię po śmierci papieża Wojtyły traci na popularności, zresztą nigdy wybitnie popularne nie było, jest na 50 miejscu w skali kraju licząc wszystkich męskich obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje imię po śmierci papieża Wojtyły traci na popularności

Karol to dobre imię i nadal popularne.

A z papieżami to jest tak, że imię Piotr jest dyskryminowane, 266 papieży i 1 papieżyca, oprócz tego pierwszego nikt nie chce przybrać imienia Piotr, ten pierwszy to podobno nie musiał nic kombinować bo już się tak nazywał. Zamiast tego dojebali Janami, Benedyktami, Leonami po kilkadziesiąt razy :pirate:

 

Także na papieża Piotra się nie doczekamy :(

 

Ale może za kilka wieków jakiś Brajanek zostanie papieżem. Wyznaje polityke liberalną i nie wiem czemu jeszcze nie dopuszczono kobiet do najwyższych stanowisk kościelnych. Wiem, wiem, taka tradycja.

refren na papieża :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wstąpieniem na tron Wojtyły Karol był mało popularny, później zrobiło się umiarkowanie popularne, do apogeum w 2005 roku gdzie chyba nawet do pierwszej dziesiątki nadawanych imion skoczyło. No ale w klasie, na studiach, w pracy to ja jestem zawsze jedynym Karolem a Piotrów, Marcinów czy Tomków jest, było kilku.

Ale najbardziej powaleni z imionami to są muzułmanie w szczególności Arabowie tam tradycyjnie pierwszy męski potomek musi nazywać się Mohamed i później co trzeci musli ma tak na imię a jakby rozmnażali się tak jak europejczycy to 90% by miało tak na imię. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku urodzilo sie w Polsce wiecej Donatanow, niz Bartlomiejow... Uczcijmy to minuta ciszy...

Na szczescie coraz mniej ludzi nadaje obciachowe imiona swoim dzieciom. Wczoraj pod stokiem spotkalam co prawda jedna Dzesike, ale wsrod znajomych kroluja tradycyjne imiona.

Podobaja mi sie Aurelia, Liliana, Jasmina, Kornel i Kordian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- co to k... jest?

To efekty programowania ludzi przez telewizor, patrzy tępak na Axela Springera, płodzi potomka i nadaje mu imię Axel :D

A że tępaki prześcigają się w swojej oryginalności, mamy np. nowe imię

 

ZARA 8

 

Imię Zara to efekt zbyt długiego przebywania na stronie internetowej

https://www.zara.com/pl/

Dział: ZARA Polska / Poland | WYPRZEDAŻ

:pirate::pirate:

 

A w Zawierciu urodził się Jeronimo-Martin. Dostał imię na cześć właściciela Biedronka :D

Rodzice oczywiście pochwalili się już tym faktem na fb

- co to k... jest? :D[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko, Santiago, Amir, Artem, Jason, Syriusz (!!!), Axel (Springer??), Lionel, Artemiusz, Aksel (brat Tulupa?), Gleb, Nadir, Elvis, Colin, Micah, Stanislav ...

 

- co to k... jest? :D

Przecież Axel to imię spotykane na zachodzie chyba głównie w krajach niemieckojęzycznych, Lionel to na cześć Messiego, Elvis wiadomo, Artem i Gleb to białoruskie a Colin i Micah angielskie, w porównaniu do tego jakie imiona nadaje się w Ameryce gdzie jest zupełna dowolność to Polacy są konserwatywni w nadawaniu imion. Pewnie te obcojęzyczne imiona w dużej mierze nadają obcokrajowcy przebywający w Polsce, no ale cieszmy się że w czołówce nie ma żadnych Mohamedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tym bardziej, że większość użytkowników chyba wie w którym Europejskim kraju numerem 1 jest Mohamed :mrgreen:

Lepsze kilkanaście dziwacznych imion, niż tysiące Mohamedów na samym szczycie listy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tym bardziej, że większość użytkowników chyba wie w którym Europejskim kraju numerem 1 jest Mohamed :mrgreen:

Lepsze kilkanaście dziwacznych imion, niż tysiące Mohamedów na samym szczycie listy :D

Mohamed, Mehmet i inne odpowiedniki Mahometa królują w większości dużych miast zachodniej Europy i nie tylko dlatego że tylu tam muzułmanów ale jak wspominałem wcześniej jest tradycja nadawania tego imienia pierwszemu męskiemu potomkowi. Dowodzi to też braku integracji muzułmanów, dzieci Chińczyków np w większości noszą zachodnie imiona, Polacy też rzadko nadają tam typowo polskie bo przecież kto by przeczytał i wymówił Przemysława czy Małgorzatę. :mrgreen:

Nie wszyscy wiedzą ale od kilku lat można nadawać imiona zdrobnione, Kuba nie Jakub już widziałem był w miarę wysoko, ale inne chyba nie bardzo, choć wiele imion w zdrobnieniu brzmi dla mnie dużo lepiej np Zosia ok a Zofia jest okropne i kojarzy mi się ze sceną z "Misia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×