Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześćć


Tazz

Rekomendowane odpowiedzi

Część, od prawie roku zmagam się nerwicą. Lekarz również stwierdził u mnie stany lękowe. Moja choroba zaczęła się od złego stanu emocjonalnego oraz depresji z powodu straty bliskiej osoby. Lekarz zalecił mi przyjmowanie xanaxu codziennie po jednej tabletce. Niestety nie zauważyłem żadnej poprawy. Ciągle nie mogę spać i mam podwyższone ciśnienie. Kiedy biorę tabletkę mam wrażenie, że kręci mi się w głowie. Myślicie, że to normalny objaw? Może cała tabletka to jednak zbyt duża dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lekarz przepisał mi xanax i powiedział, żebym nie brała go codziennie, bo ten lek uzależnia i że ma działanie doraźne (w chwilach nasilonego lęku i napięcia). Po jednej tabletce xanaxu czułam tylko ogromną senność (więc raczej go nie brałam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tazz, Xanax należy do pochodnych benzodiazepiny. Jest to lek silnie i szybko uzależniający. Preparat jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu. Zaleca się stosowanie tego leku jedynie w tych przypadkach, kiedy objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Nie powinieneś go brać systematycznie, codziennie. Rozważ konsultację z innym lekarzem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×