Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Aripiprazol to ciekawa substancja z conajmniej dwóch ważnych moim zdaniem względów-po pierwsze oddziałuje na receptory serotoninowe i dopaminergiczne,po drugie zaś -jest tych receptorów częściowym agonistom.Dlaczego częściowy agonizm jest tak ważny?-aripiprazol jest częściowym agonistom receptora serotoninowego 5HT1a oraz dopaminowego D2. Częściowy agonista DA i 5HT powoduje u osób które mają niedobór tychże neurotransmiterów ich zwiększenie,zaś u ludzi którzy mają nadczynność tychże neurotransmiterów -zmniejszenie ich poziomu.Częściowy agonizm to bardzo wartościowa charakterystyka tej substancji-Abilify przywraca właściwą homeostazę serotoniny i dopaminy w mózgu-sprawdza się ten efekt w niskich dawkach tego leku(np.7,5mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek dziala podobnie jak rispolept, pernazyna czy inaczej? Bo na mnie te 2 dzialaly tragicznie otepiajaco. Jak dziala abilify tak na chlopski rozum? Czy moze byc to dla mnie alternatywa dla poteznego anafralu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, w niskich dawkach (7,5mg - 15mg) działa jako aktywizator/odhamowuje. Jest tutaj kilka osób, którym przywrócił normalne życie. Spekuluję, że będzie to mój przyszły lek.

Skąd weźmiesz ten lek? Bo to jest moja największa zagadka. Lekarz nie chce mi tego przepisać, ponieważ refundowane jest tylko na schizofrenie i CHAD. A inni dostają to bez problemu. Inne neuroleptyki powodują u mnie masę efektów ubocznych, głównie nawroty bulimii, na którą też się leczę. Już nie wiem gdzie mam szukać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek jest przereklamowany. Podchodziłem do niego 3 razy i za każdym razem, kończyło się to potwornym zmęczeniem. Wiele osób narzeka na ten skutek uboczny.

 

A inni dostają to bez problemu. Już nie wiem gdzie mam szukać :?
Lekarz nie ma prawa wypisać refundowanej recepty, jeśli nie masz, którejś z tych chorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wino.nocy, racja też po nim czułam się zmęczone. I dlatego z niego zrezygnowałam. Obecnie jestem na ketrelu i jest o.k.

Lekarka obawiała się mi go przepisać bo powoduje senność i spadek ciśnienie. U mnie czegoś takiego nie ma więc jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie z 7,5 mg na 15 odpadłam. Tak mnie zamulił, że nie kontaktowałam, nie ogarniałam żadnych bodźców. Odstawiłam te pól tabletki i jest lepiej. Czuję się zdrowo, mdli ale da się wytrzymać, zaktywizowal, ale nie do przesady zniknęly psychozy i dobrze działa w chadzie. Ale biorę go dopiero miesiąc zobaczymy, co dalej.

 

Wysłane z mojego PMP7280C3G za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam na początku 7,5mg. Mnie ta dawka aktywizowała. Lekarz mi zwiększył do 15mg bo 7,5 to mało i wtedy poczułam agresywne działanie tego leku czyli potrzeba ciągłego ruchu i poczucie zmęczenia.

U mnie poczucie zmęczenia nie ustępowało. Dopiero jak zmieniłam na ketrel jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gojira, 25mg solianu potrafi wiele osób mocno zaktywizować. Ja łykałem go jak cukierki, ale może akurat Tobie się poszczęści, trzymam kciuki.

 

-- 25 sie 2013, 15:44 --

 

Gojira, 25mg solianu potrafi wiele osób mocno zaktywizować. Ja łykałem go jak cukierki, ale może akurat Tobie się poszczęści, trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalam Abilify na aktywizacje, ale zamiast mnie odhamowac, przytlumia i usypia. Czy jest tu ktos, u kogo skutek uboczny w postaci zmeczenia minal i lek rozwinal swoje pozytywne dzialanie?

 

dziewczyno, wpierw odstaw lerivon, bo przy takim combo to nie poczujesz ŻADNEJ aktywizacji, gwarantuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby to takie proste było. Nie mogę odstawić Lerivonu, bo mam kłopoty ze snem. Jak go nie biorę, w ogóle nie śpię.

 

Próbowałam innych leków na sen:

Tisercin- spanie do 15.00 i niemożność wcześniejszego wstawania

Ketrel- nie działał

Mirtazapina- nie działała

Valdoxan- nie działał

Zolafren- powodował złe wyniki krwi

 

Czasem, jak lepiej sypiam redukuje trochę Lerivon- to wszystko, co mogę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gojira, rozumiem cię, bo mam taki sam problem ze snem, biorę ten mirtagen i najchętniej bym odstawiła tego zamulacza, ale niestety nawet jak biorę pół tabletki to już nie śpię w ogóle :( mój sen się nie reguluje niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×