Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest najtańszy zamiennik arypiprazolu ?

 

picziklaki, Dla dawek 15 mg (ceny za 28 sztuk z odpłatnością 100%) najtańsze są:

 

Aripiprazole Stada - 99,10 pln,

Aripiprazole NeuroPharma - 97,38 pln

Aricogan - 96,72 pln

Aripiprazole Accord - 93,43 pln

 

Dla porównania, Aripiprazole Zentiva 15 mg (28 sztuk z odpłatnością 100%) kosztuje 144,46 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Mam ważne pytanie, skierowane głównie do osób chorujących na schizofrenie. Moj brat na nią choruje, słyszy głosy, jak twierdzi jest to grupka osób które zabrały mu życie, często coś do nich mowi( chociaż teraz to już bardziej wieczorami) od dwóch tygodni zażywa ablify. Rano 5mg ablify+10mg olpinatu, zaś wieczorem jedna tabletka 10mg olpinatu. Brat Twierdzi ze w jego życiu nie nastąpi zmiana na lepsze, codziennie prosimy go by brał te lekki, widzimy już lekka poprawę jednakże wieczorem słyszę jak z nimi rozmawia. Powiedzcie mi ile potrzeba czasu by te głosy które słyszy znikły? By uwierzył ze odzyska starego siebie.. jestem już załamana, kocham mojego brata nad życie.. chce mu pomoc jednak gdy słyszę jak wieczorami z nimi rozmawia bierze mnie przerażenie. Czy ktoś z Was jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie? Z góry za odpowiedz bardzo dziękuje, życzę Wam dużo zdrowia i wiary ze wszystko będzie dobrze.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anjw,

Ja słysze głosy i piski i dostaje 30mg abilify i niestety ale nie pomaga. Lekarka wlaczyla mi klozapol ale na razie zero efektu.

Może twoj brat potrzebuje silniejszego leku. Nie wiem.

Trzeba isc do lekarza i opowiedziec o wszystkim.

 

 

 

Problem w tym, ze moj brat nie chce ich brać, dzisiaj rano gdy zaniosłam mu tabletki wyrzucił ablify, stwierdził ze żółtych tabletek brac nie będzie.. on wie ze słyszy te głosy, często ich nawet wyzywa ale nie chce brać leków, nie chce się w żaden sposób leczyć, jesteśmy już słabi ale się nie poddajemy.. na słowo "szpital" moj brat twierdzi ze jak go tam umieścimy odbierze sobie życie, te głosy w głowie w które on tak mocno wierzy ograniczają go bardzo mocno.. zrobiłabym niemal ze wszystko, tak wszystko by tylko mu pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anjw,

Ale abilify to bardzo słaby lek.

Idz z bratem do psychiatry po jakis inny lek

 

 

Gdyby to było takie proste... brat nie chce się leczyć i chodzić do lekarza, nie dam rady siła go tam zaciągnąć, był u nas lekarz na wizycie domowej gdzie jedna taka wizyta kosztuje 400zl, a brat wyrzucał go z domu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anjw,

No a od kogo ma przepisane obecne leki?

 

Ciężko coś doradzić. Bo ja sama nie mam poczucia choroby i jak jest lepiej to odstawiam leki.

Moja mama zadzwonila raz po pogotowie bo sie zdenerwowałam i rzucałam czym popadnie.

Pogotowie zabralo mnie do szpitala.

Z tym ze po paru dniach wyszlam na żądanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ☺

 

-- 31 sty 2018, 15:56 --

 

No i poszła pierwsza tabletka abilify 7, 5mg wziąłem dziś o 9. 30 a o 14 godz. Juz chciało mi się spać dość mocno ale nie usnąłem.Brałem kiedyś sulpiryd po którym na początku nie chciało mi się spać a na końcu mnie zamulił brałem 50 mg 2x1 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie biorę 2,5 mg Aripsanu + 150 mg Venlectinu rano, po południu jeszcze 2,5 mg aripsanu...na tym połączeniu czuję się strasznie. A już czułam się w miarę dobrze. Teraz jestem w ciągłym lęku, od kiedy się obudzę do zaśnięcia. Serce mi szybciej bije, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam zupełnie odprężona :(

Leczę się z powodu depresji+OCD+fobia społeczna.

Czy ktoś z Was miał takie efekty po zwiększeniu dawki aripsanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×