Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Biore 15 mg abilify i mam problem z tymi objawami negatywnymi, fizycznie jest nawet ok ale duzym wysilkiem jest dla mnie cos zrobic intelektualnie i umyslowo, czy tak powinien dzialac ten lek czy nie ma czegos skuteczniejszego co by mi w 100% zniwelowalo ta niechec i lenistwo do rzeczy umyslowych? Wlasciwie to mi pomogl ten abilify w stosunku do olanzapiny ale moze sprzydalo by sie cos lepszego np. Zeldox? Dodam ze Olanzapine bralem przez ok. 5 lat a ona nie jest najlepsza na negatywy a jak sie od razu nie leczy shizofreni prostej to potem jest problem ale coz lekarze woleli mi wpisac falszywa diagnoze i leczyc mnie lekami ktore nie sa skuteczne... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe ze propanolol powoduje nasilenie dzialania abilify bo jak go zaczolem brac to tak intensywnie przezywam emocje ze szkoda gadac, pozatym mam intensywniejsze lęki. Wogule teraz bardziej przezywam wszystko i nie wiem czy nie bede musial zmienic abilify na cos co nie powoduje nasilenia az tak emocji i lęków. Jest cos co aktywizuje ale nie wzmacnia emocji tak jak abilify? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem od maja 5 mg, ale jakiś czas temu odstawilem bo nigdzie w hurtowniach nie było, do esci depakine chrono i mianseryny. Na natrętne myśli, lęk i depresję, czy to możliwe że przez to znowu tak strasznie się czuję? Czy to tylko zbieg okoliczności, czy ktoś to bierze na coś innego niż schizofrenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedzial ze bedzie musial mi odstawic aripyprazol ze wzgledu na drgawki, czy to tak powazna sprawa bo podobno one potem nawet nie mijaja po odstawieniu? Biore na drgawki akineton 2 tabletki i propanolol 1 tabletke i pomaga nieznacznie... Czy jest jakis neuroleptyk nowej generacji co dodaje energi ale nie wzmacnia tak bardzo emocji tylko wzmacnia ciało, nie powoduje zaburzen seksualnych, nie tyje sie po nim i nie ma drgawek ani akatyzji? Prosze o odpowiedź! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zacząć brać ten lek, ale jak zobaczyłam cenę, to nie wiem czy warto... 

Lekarz, terapia, inne leki bez refundacji, to już i tak niemałe sumy, a okazuje się, że muszę dorzucić kolejną stówkę miesięcznie (i to na początek, bo pewnie będę zwiększać dawkę) 😞

Edytowane przez audreyhorne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 11:40, audreyhorne napisał:

Mam zacząć brać ten lek, ale jak zobaczyłam cenę, to nie wiem czy warto... 

Lekarz, terapia, inne leki bez refundacji, to już i tak niemałe sumy, a okazuje się, że muszę dorzucić kolejną stówkę miesięcznie (i to na początek, bo pewnie będę zwiększać dawkę) 😞

Jednak się zdecydowałam. 

Od wczoraj biorę 5 mg rano, strasznie ziewam po tym leku. Ciekawa jestem kiedy i czy w ogóle pojawi się działanie terapeutyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 10:21, audreyhorne napisał:

Od dzisiaj jestem na 10 mg. 

Lek raczej dobrze na mnie działa. Na pewno zmniejsza u mnie zapotrzebowanie na sen, co bardzo mnie cieszy 🙂

a czy prócz tego bierzesz jeszcze jakieś leki?  Abilify zmniejsza lęk u Ciebie?

 

Jak u Ciebie z lękami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 12:51, kucharz napisał:

a czy prócz tego bierzesz jeszcze jakieś leki?  Abilify zmniejsza lęk u Ciebie?

 

Jak u Ciebie z lękami?

Biorę jeszcze fluoksetynę, lamotryginę i kwetiapinę, czasami jeszcze hydroksyzynę i zolpidem (doraźnie). 

Aktualnie u mnie całkiem ok pod względem lęków, tylko to pewnie zasługa połączenia leków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×