Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze popatrze co i jak moze na mniejszej dawce bedzie mi lepiej , szkoda bylo by nie sprawdzic przeciez. Moze byc tez tak ze w sferze seksualnej z czasem sie poprawi no sam nie wiem, dzis biore wizyte i zobacze co doktorek powie. Bede dawal znac 😎😎Dziekuje za szybkie odpowiedzi 👍🏻👍🏻🖐🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mpConroe napisał:


Trochę mi smutno, że jednak rezygnujesz z tego zestawu. Trochę szybko, przecież dopiero do zacząłeś to brać.
 

Trittico podobno dobrze działa na libido, ale może wywołać manie. Przeczytałem cały wątek na forum o tym leku, bo zastanawiałem się nad tym lekiem.

 

O w morde jaka manie znowu ? To chyba dosc lekki lek ? Ja tak naprawde nie wiem czy mi trzeba tej aktywizacji calej , przeciez jakbym sie lepiej poczul to bym sie uruchomil raczej ? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

 

O w morde jaka manie znowu ? To chyba dosc lekki lek ? Ja tak naprawde nie wiem czy mi trzeba tej aktywizacji calej , przeciez jakbym sie lepiej poczul to bym sie uruchomil raczej ? 😁

Przejrzyj wątek o Trittico.
 

Mam News dla Ciebie - mój psychiatra w UK stwierdził ze nie mam schizofrenii i zalecił stopniowe zejście z Abilify. Tak wiec zaczynam odstawianie 🙂 zostaje przy setalofcie i ketrelu

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje naprawde dobry news:) Ciesze sie szczerze😁😁😁

 

Ja sam wlasnie ogarniam powoli psychiatre w UK na NHS. Wlasnie zalatwilem z Polski zaswiadczenie i uderzam z tym do GP. Napewno mnie skieruja do psychiatry i bede mogl leki tu zalatwiac a nie z Polski sciagac.

 

Jeszcze raz gratulacje🥃🍺🍹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, warning napisał:


Piotrek, działanie 2.5 mg jest naprawdę inne niż 10-15 mg. Musisz jednak poczekać co najmniej 2 tygodnie na nowej dawce, żeby ocenić jej działanie. Okres półtrwania Abilify wynosi nawet 145 h. Lek jest bardzo wolno usuwany z organizmu. Zatem przez 6 kolejnych dni po zmianie dawki, będziesz miał *co najmniej połowę tej większej (poprzedniej) dawki* nadal we krwi.

 

 

Lol noo zobacze co z tego bedzie , czuje sie jak debil jakis w pracy, rzeczy ktore robilem wiele razy stwarzaja problemy, logiczne myslenie graniczy z cudem. Tak czy siak ograniczam teraz, poki co zejde na 5mg, i bede czekal. Ketrel mysle moze nawet dam do 100mg bo spie bezndziejnie. Przebudzam sie non stop nie wysypiam , porazka autentycznie. Jestem jakby w rozsypce.Humor mam ok ale gorzej z silami do dzialnia, jakbym byl jakis wypalony. I badz tu madry zeby stwierdzic co sie dzieje😂😂😂

Teraz moze przez weekend sie cos poprawi , na to licze bo w poniedzialek zaczynam duza robote i musze byc myslacy😎😎😎😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, warning napisał:

@PiotrekLondon czemu „lol”? 🙂 z powodu 145-godzinnego okresu półtrwania?

 

 

Tylko tak sie zasmialem z calej sytuacji ogolnie;) Mały lol poszedl. A tak wogole gadalem z lekarzem i wymyslil nawet zwiekszenie Abilify plus zwiekszenie Ketrelu do 200mg. Wczoraj wzialem 150mg i spalem calkiem niezle, dzieki temu mam dzis wiecej energi i czuje sie ok. Abilify nie poslucham go, raczej sprawdze male dawki, aktualnie biore 5mg i mysle tak zostane na jakis czas zeby nie rezygnowac calkiem. Doktorek stwierdzil tez ze ja musze miec jakis SSRI/SNRI zeby leki zlikwidowac calkiem i wtedy ladnie Abilify by sie sprawowal, wypisal Duloksetyne. Ale wiem co bedzie po niej libido zerowe i fajka miekla. No ale wiem tez ze po pewnym czasie libido wraca do poziomu w miare ok.Aaaaa jescze bede zamienial Pregabaline na Gabapentyne i to wszystko zanim dodam Duloksetyne zeby zobaczyc czy bedzie ok. Widze Gabapentyna ma dobre opinie calkiem wiec jestem dobrej mysli. Dziala przeciwbolowo to i na moje biedne plecy pomoze😉 Dajcie znac jak sie zapatrujecie na taki miksik🖐🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 15 mg, jest ok ale mam drgawki, czy jak zmniejsze dawke do 12.5 mg albo 11.25 mg to ustapia? Biore juz prawie 2 miesiace 15 mg. Lepiej wziasc fluanxol czy dodac propanolol? Moge zmienic na fluanxol ale on uszkadza libido pewnie tak jak rispolept... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a po Abilify nie masz zaburzonego ? Ja mialem. Bralem razem z Ketrelem i w zasadzie skonczylo sie spadkiem testosteronu do poziomu ponizej dopuszczalnego, to wiaze sie ze spadkiem libido i pozbawia czlowieka sil. Szczerze to chyba kazdy neurleptyk cos w tej sferze zaburza . Ja zdecydowalem sie na odstawienie bo bylem ciagle jakis pod denerwowany i spac nie szlo. Lekka nerwowka do dzis mnie trzyma w sumie.

 

Na mniejszej dawce Abilify czulem sie lepiej niz na 10mg, nawet jak schodzilem z niego to czulem poprawe w moim stanie zdrowia ale libido i tesosteron przechylily szale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku lykam Dhea 100 mg/d z Puritans Pride i musze powiedziec, ze w porownaniu do zeszlego roku libido i ogolna kondycja poprawila mi sie. Neuroleptyki mi nie straszne, a przynajmniej omawiany tutaj. Ogolnie to bardzo mi podpasowal ten arypiprazol, ale dopiero po ok 2 miesiacach zazywania czuje jego pozytywy, negatywow praktycznie brak poza wczesnym wstawaniem, co akurat polubilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego libido, to arypiprazol jest agonista D2, zwlaszcza w niskich dawkach, takze teoretycznie to w najgorszym wypadku po prostu nie powinien libido ruszac. Ja osobiscie twierdze, ze w odpowiedniej dawce moze nawet poprawiac zycie seksualne. Co do propranololu a fuj, na co to bierzesz ? Predzej to cie wykastruje. W dodatku bierzesz agoniste 5ht1a arypiprazol, z antagonista 5ht1a propranololem. Konflikt interesow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie biore propanololu ale chyba bede musial bo zostal mi tylko fluanxol jesli abilify nie pomoze. Wszystko juz przerobilem z neuroleptykow nowej generacji. Propanolol nie wplywa na libido i funkcje seksualne przeciez... Co najwyzej moze oslabic dzialanie arypiprazolu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 3 dnia ten lek w dawce rzędu 7,5 mg jest lepiej niż wczoraj bo myślałem wtedy, że zejdę nieźle mnie poskładały skutki uboczne takie jak objawy grypopodobne, nudności. Ale on jest tylko częściowo winny bo jeszcze doświadczam skutków dyskontynuacyjnych po odstawieniu 20 mg paroksetyny. Jutro może już zaskoczy jeżeli chodzi o działanie aktywizujace na pewno do tygodnia. Pomaga komuś ten lek w niewielkiej dawce, która ma działanie aktywizujace na OCD czy tylko dopiero stosowany w wyższych dawkach ma takie działanie przeciw-obsesyjne ? 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel.770 napisał:

A brales 7.5 mg pobudzalo cie wtedy emocjonalnie? Mi nasililo delikaynie OCD i pobudzilo emocje teraz biore 15 mg i jest zamulenie... 

Miałem jeden taki dzień na polowce 15stki, że mnie naspeedowalo jak cholera. Ale nie chciał bym żeby było tak codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PiotrekLondon napisał:

 

I jak bylo jak schodziles ? Czules jakas roznice pomiedzy 15 a np 7.5mg ? Opowiadaj 😁

Czuje, mam bardziej depresyjny nastrój i musiałem wrócić do fajek. Vape przestał wystarczać. Dzisiaj pierwszy dzień na 2.5mg i jak narazie jest ok, ale to raczej zasługa fajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×