Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy propanolol trzeba brac caly czas na te drzenia, czy tylko przez np. 2 miesiace? 

10 minut temu, warning napisał:

@Pawel.770 Drżenia jak najbardziej mogą wystąpić po Abilify i psychiatrzy dokładają wówczas faktycznie propranolol.

 

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 To miałam na myśli - gdy wystąpią podczas przyjmowania Abilify, będą trwać, dopóki będziesz przyjmować daną dawkę. Mogą się zmniejszyć (ustąpić) na innej dawce Abilify (i po zaprzestaniu przyjmowania).
 

W literaturze nie ma konsensusu, czy na wyższych czy niższych dawkach Abilify prawdopodobieństwo drżeń jest mniejsze.

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 15:21, Heledore napisał:

Ja biorę abilify i nie mam po nim ani lęków ani stanów depresyjnych- wręcz przeciwnie, pomógł wyprowadzić mnie z dołka. Dopiero historie lękowe zaczęły się po dodaniu wellbutrinu, ale to już zupełnie inna bajka, więc nie wiążę tego zupełnie z arypiprazolem.

 

Jaką dawkę leku bierzesz? Ja przez 2 tygodnie 15 mg i brak napędu mimo , że dołożył mi Sulpiryd. Zero poprawy. Tzn. minimalną poprawę poczułem po zwiększeniu dawki anafranilu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie po to pisze zeby Cie jescze bardziej martwic. Ale jedno co mnie martwi ze masz taka petarde lekow ze ciezko sie polapac o co chodzi...Ja biore 4 rozne i w zasadzie nie wiem do konca co dziala.Pregabalin + Lamitrin napewno a czy reszta mnie leczy musze jescze odczekac zeby stwierdzic czy pomaga. Musisz to jakos przeanalizowac bo wiadoma rzecz wiecej lekow wiecej ubokow, i sie nie polapiesz co i jak. Napewno bedzie dobrze tyle powiem👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 16:59, PiotrekLondon napisał:

Chcialem tez spytac o to czy bezsennosc po Abilify mija ?

 

Tak, mi minęła po jakiś tygodniu, może nieco dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Ja nie po to pisze zeby Cie jescze bardziej martwic. Ale jedno co mnie martwi ze masz taka petarde lekow ze ciezko sie polapac o co chodzi...Ja biore 4 rozne i w zasadzie nie wiem do konca co dziala.Pregabalin + Lamitrin napewno a czy reszta mnie leczy musze jescze odczekac zeby stwierdzic czy pomaga. Musisz to jakos przeanalizowac bo wiadoma rzecz wiecej lekow wiecej ubokow, i sie nie polapiesz co i jak. Napewno bedzie dobrze tyle powiem👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

 

No , ten zestaw jest dla mnie też kosmiczny. Sulpiryd miał mnie rozpędzić, ale jak na razie to nic z tego i nie wiem dlaczego nadal mam go brać, może doc. liczy , że on jeszcze zaskoczy. 

 

Już sam nie wiem co z moim napędem. Może lamitrin tak mnie hamuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kucharz napisał:

 

No , ten zestaw jest dla mnie też kosmiczny. Sulpiryd miał mnie rozpędzić, ale jak na razie to nic z tego i nie wiem dlaczego nadal mam go brać, może doc. liczy , że on jeszcze zaskoczy. 

 

Już sam nie wiem co z moim napędem. Może lamitrin tak mnie hamuje? 

 

Cos Ci powiem, ja Sulpiryd czulem z miejsca np po tym jak spac mi nie dawal. Od pierwszej nocy mialem cos takiego ze wstawalem rano i siadalem do kompa. 6 rano a ja na nogach i przy kompie w czasie lockdownu .Zazwyczaj spalem chociaz do 9 rano. Poklepal mnie on naprawde szybko, zaczynalem od 50mg a dalej 100mg i to byl moj max bo wyzej mulilo na maksa i spac sie chcialo.

 

 A co z tym

Abilify bierzesz dalej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 15 mg. Jest zamulenie emocji... Wczesniej bralem amisulpiryd w malych dawkach a teraz biore arypiprazol i on zamula w porownaniu do amisulpirydu tak ze nie mam tego wyluzowania i antydeoresyjnego powera. Emocjonalnie nie umiem sie wczuc w sytuacje... Normalnie robot... Myslicie ze zmniejszenie dawki cos tu pomoze? Amisulpiryd byl najleoszy ale niestety prolaktyna za duza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

 

Cos Ci powiem, ja Sulpiryd czulem z miejsca np po tym jak spac mi nie dawal. Od pierwszej nocy mialem cos takiego ze wstawalem rano i siadalem do kompa. 6 rano a ja na nogach i przy kompie w czasie lockdownu .Zazwyczaj spalem chociaz do 9 rano. Poklepal mnie on naprawde szybko, zaczynalem od 50mg a dalej 100mg i to byl moj max bo wyzej mulilo na maksa i spac sie chcialo.

 

 A co z tym

Abilify bierzesz dalej ? 

 

Biorę tylko 7,5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pawel.770 napisał:

Biore 15 mg. Jest zamulenie emocji... Wczesniej bralem amisulpiryd w malych dawkach a teraz biore arypiprazol i on zamula w porownaniu do amisulpirydu tak ze nie mam tego wyluzowania i antydeoresyjnego powera. Emocjonalnie nie umiem sie wczuc w sytuacje... Normalnie robot... Myslicie ze zmniejszenie dawki cos tu pomoze? Amisulpiryd byl najleoszy ale niestety prolaktyna za duza. 

 

O co chodzi z prolaktyną? Ja biorę Sulpiryd. Czy powinienem zbadać jej poziom? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Biore 15 mg. Jest zamulenie emocji... Wczesniej bralem amisulpiryd w malych dawkach a teraz biore arypiprazol i on zamula w porownaniu do amisulpirydu tak ze nie mam tego wyluzowania i antydeoresyjnego powera. Emocjonalnie nie umiem sie wczuc w sytuacje... Normalnie robot... Myslicie ze zmniejszenie dawki cos tu pomoze? Amisulpiryd byl najleoszy ale niestety prolaktyna za duza. 

Tak, zmniejszenie (nawet do 5 mg) może na to pomóc. Przedyskutuj to z lekarzem. Jaką masz diagnozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kucharz napisał:

 

 

 

Już sam nie wiem co z moim napędem. Może lamitrin tak mnie hamuje? 


Bierzesz 300 mg lamo? Lamotrygina - u mnie - znacząco upośledza funkcje poznawcze i wywołuje senność już od 100 mg w górę. Brałeś lamo w niższych dawkach przy wprowadzaniu leku, masz więc porównanie, jak było u Ciebie na dawkach rzędu 100 mg. Pamiętasz, czy wtedy też czułeś „zahamowanie”? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kucharz napisał:

 

O co chodzi z prolaktyną? Ja biorę Sulpiryd. Czy powinienem zbadać jej poziom? 

 

No powiem Ci ze powinienes. z prolaktyna chodzi o to ze ciezko sie funkcjonuje przy seksie i wogole w tych sprawach. Zainteresowanie spada do zera jakby sex mogl nie istniesc. Dla mnie to wykluczone wogole zeby cos takiego mialo miejsce u mnie. 

Ale jak Ty bierzesz sertraline to podejzewam ze w tych sprawach jest kulawo , bo jak wiadomo SSRI kastruja konkretnie.Pregabalin tez swoje doklada w sferze seksualnej.

 

Prolaktyna zwiekszona tez ma jakas nazwe nie wiem czy nie hypoprolaktymia prowadzi do osteoporozy i pewnie kilki innych rzeczy. Ja znawca nie jestem ale wiem jak to jest jak sie ma ja podniesiona. Jak norma u mnie w laboratorium byla do 300 to ja mialem 630 i z fajki flak😩😩 Sulpiryd slyszalem ze jeden z ostrzej dzialajacych na prolaktyne, kolejna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takim pieknym sposobem wydaje mi sie ze bede sie zegnal z Abilify i Ketrelem. Spac mi ciezko, energi brak, czuje sie oglupialy jak but😃Zdecydowanie na plus dla Sulpirydu, bo chociaz jakos spalem i szczerze mialem lepszy naped. Chcialo mi sie duzo rzeczy robic i byla tez pewnosc siebie. Jedyny minus Sulpirydu to kastracja, zeby nie to lek byl by idealny dla mnie. Wlasciwie na kombinacji Ketrelu i Abilify jest troszke lepiej w sprawach seksualnych , na plus erekcja ale final prawie nie mozliwy.

 

Bede jescze probowal zejsc z dawka Abilify do 5mg i dalej do 2.5 mg i zobacze jak bedzie wygladalo to wszystko, jednak mam wrazenie ze bedzie to samo czyli lipa z mięta

 

Wczoraj mialem konsultacje z Profesorem z duzym stazem ktory stwierdzil ze leczenie jest do zmiany, kilka dni wczesnjej z doswiadczonym psychiatra ktory uznal ze leczenie jest fajne nowoczesne itd... Ktos mi powie jak tu im ufac😎😎 Kazdy co innego opowiada. Profesor zalecil Trittico wieksze dawki, do 300mg nawet, ma uspokajac i nie zamulac . Ciekawe ile w tym prawdy👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrekLondon napisał:

No i takim pieknym sposobem wydaje mi sie ze bede sie zegnal z Abilify i Ketrelem. Spac mi ciezko, energi brak, czuje sie oglupialy jak but😃Zdecydowanie na plus dla Sulpirydu, bo chociaz jakos spalem i szczerze mialem lepszy naped. Chcialo mi sie duzo rzeczy robic i byla tez pewnosc siebie. Jedyny minus Sulpirydu to kastracja, zeby nie to lek byl by idealny dla mnie. Wlasciwie na kombinacji Ketrelu i Abilify jest troszke lepiej w sprawach seksualnych , na plus erekcja ale final prawie nie mozliwy.

 

Bede jescze probowal zejsc z dawka Abilify do 5mg i dalej do 2.5 mg i zobacze jak bedzie wygladalo to wszystko, jednak mam wrazenie ze bedzie to samo czyli lipa z mięta

 

Wczoraj mialem konsultacje z Profesorem z duzym stazem ktory stwierdzil ze leczenie jest do zmiany, kilka dni wczesnjej z doswiadczonym psychiatra ktory uznal ze leczenie jest fajne nowoczesne itd... Ktos mi powie jak tu im ufac😎😎 Kazdy co innego opowiada. Profesor zalecil Trittico wieksze dawki, do 300mg nawet, ma uspokajac i nie zamulac . Ciekawe ile w tym prawdy👍🏻


Trochę mi smutno, że jednak rezygnujesz z tego zestawu. Trochę szybko, przecież dopiero do zacząłeś to brać.
 

Trittico podobno dobrze działa na libido, ale może wywołać manie. Przeczytałem cały wątek na forum o tym leku, bo zastanawiałem się nad tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

 

 

Bede jescze probowal zejsc z dawka Abilify do 5mg i dalej do 2.5 mg i zobacze jak bedzie wygladalo to wszystko, jednak mam wrazenie ze bedzie to samo czyli lipa z mięta

 


Piotrek, działanie 2.5 mg jest naprawdę inne niż 10-15 mg. Musisz jednak poczekać co najmniej 2 tygodnie na nowej dawce, żeby ocenić jej działanie. Okres półtrwania Abilify wynosi nawet 145 h. Lek jest bardzo wolno usuwany z organizmu. Zatem przez 6 kolejnych dni po zmianie dawki, będziesz miał *co najmniej połowę tej większej (poprzedniej) dawki* nadal we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×