Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mpConroe napisał:

Nie panikuj ;) 

 

Lek trzeba brać kilka tygodni, by w pełni ocenić jego działanie.
 

Jaka dawkę zalecił Ci lekarz?

 

Zalecone mam 7.5 mg na dzis dzien , dalej mam podbic do 10mg ale nie mam dyszek poki co tylko 15mg w domu 😂 Moge zawsze kruszyc ale chyba dam sobie siana i przeczekam na 7.5 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 15 mg, mam drgawki, jak mi lekarz da akineton to musze go brac przez caly czas czy 2 lub 3 miesiace i odstawiam a dawka abilify pozostaje ta sama i drgawek nie ma? Jak to jest z tym akinetonem czy trzeba brac na caly okres brania leku wywolujacego drgawki czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Ja sam nie wiem czy przypadkiem nie biore za duzo , lol cale 7.5 mg ale mam wrazenie jakby szlo w druga strone bo lekko muli, co prawda troche sie trzese po tym jakbym mial ta energie ale od paru dni jestem przysadzony dokladnie od dwoch. Biore piaty dzien i wczoraj zamulka mnie trzymala wiekszosc dnia,glowa lekko cmila itd.Miale tak na za duzej dawce sulpirydu ze poszlo w zla strone, muł totalny i niechec do niczego.Myslicie ze to wciaz uboki czy moze powinienem zmniejszyc do 5 mg? Bo 15 chyba bedzie za duzo na aktywizacje co nie ?

A ta zamułka to nie po Ketrelu? Chyba nie powinno się łączyć neuroleptyków. Ja jestem osowiały po Ketrelu właśnie, a po Arypiprazolu miałem odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ap40 napisał:

A ta zamułka to nie po Ketrelu? Chyba nie powinno się łączyć neuroleptyków. Ja jestem osowiały po Ketrelu właśnie, a po Arypiprazolu miałem odwrotnie.

 

Jak mam byc szczery to nie wiem po czym moze byc roznie ... moze krotko jesczs Abilify biore , moze Ketrel tez zamulac... ale w zasadzie ja dopiero na leki wchodze . Biore tylko od czwartku i jedyne co jak juz mowilem pierwszej nocy ledwo spalem a dalej poszlo jakos, zarzucalem poczatkowo Olanzapin na sen a teraz Ketrel. Aktualnie spie dobrze calkiem ale wybudzam sie kolo 5 rano i tyle ze spania😎Jak wypije kawe to zaraz lęk sie pojawia i mnie telepie. Mocnej aktywizacji brak , moze troche bardziej mi sie chce cos robic ale tez nie do konca. W ciagu dnia wyjde na zakupy , pogram na PS4 i popatrze w Netflix. Nie mam jakis akcji ze ciagnie mnie na rower czy na spacer.

 

Jakby ten Sulpiryd nie zabijal libido to bym go bral dalej , brakuje mi tej motywacji i pewnosci siebie jaka mialem po nim.Mam w domu Flupentixol ale ten chyba tez kastruje na maksa😅😅

 

Co do laczenia antypsychotycznych to takie mam zalecenia od lekarza , mam nadzieje ze wie co robi. Oczywiscie jestem swiadom ze to dwa razy wieksza szansa na uboki😅. Mimo wszystko podejme ryzyko , mam nadzieje ze sie oplaci.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem spytac czy ktos z bioracych ma tak jak ja ze wstaje o bladym swicie nawet jak moze pospac? Ja sie rozbudzam juz od 4 rano i o 6 juz na nogach w wolne czy nie. Zasypiam normalnie o 22:00 jak susel, ale te poranne wstawanie to jakos szok 😁 Nie moge normalnie pospac czy polzec bo mnie zaraz nosi😅 Dawka dalej 7.5 mg wiec chyba nie duzo. 
 

Dzieki za odpowiedz😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Chcialem spytac czy ktos z bioracych ma tak jak ja ze wstaje o bladym swicie nawet jak moze pospac? Ja sie rozbudzam juz od 4 rano i o 6 juz na nogach w wolne czy nie. Zasypiam normalnie o 22:00 jak susel, ale te poranne wstawanie to jakos szok 😁 Nie moge normalnie pospac czy polzec bo mnie zaraz nosi😅 Dawka dalej 7.5 mg wiec chyba nie duzo. 
 

Dzieki za odpowiedz😅

 

Ja ostatnio sypiam dużo ale fakt, też wstaję o świcie - tak jak dzisiaj 6 rano. Ten lek tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci ze poki co to czuje lekkie pobudzenie w ciagu dnia, mam chec cos robic ale to takie dziwne jest niby sie chce niby. 
W nocy spie dobrze dosc , czasem sie wybudze i zjem paczke delicji haha, co do apetytu z dnia nie bardzo jestem glodny , jem mniej zdecydowanie. Niebawem bede podnosil do 10mg i obserwowal co sie bedzie dzialo, ciekawe czy mnie nie zamuli... Niby docelowo 15 mg ale trzeba bedzie patrzec co i jak😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tego leku nie wspominam za miło. Napięcie gówniane samopoczucie to tylko kropla w morzu.. I oczywiście., "winna choroba" więc dalej się leczyło 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

Mysle jednak ze masie ludzi on sluzy😎moze i mi bedzie sluzyl😉

Moja doktor też tak myślała

A że mnie się myślenie wyłączyło to tak  zrobił się ten szmat czasu 💕

Tobie niech się lepiej wiedzie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kundzia @PiotrekLondon Chłopaki, poprawiliście mi nastrój z rana tymi serduszkami i usteczkami kierowanymi do siebie nawzajem 😁

@PiotrekLondon U mnie też występowały te poranne wybudzenia (4-5 rano). Weź proszę również pod uwagę, że dla Ciebie lepsze mogą być dawki mniejsze niż 7.5 mg. Może i je będziesz musiał wypróbować, nie tylko 15 mg.

 

💞;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, warning napisał:

@kundzia @PiotrekLondon Chłopaki, poprawiliście mi nastrój z rana tymi serduszkami i usteczkami kierowanymi do siebie nawzajem 😁

@PiotrekLondon U mnie też występowały te poranne wybudzenia (4-5 rano). Weź proszę również pod uwagę, że dla Ciebie lepsze mogą być dawki mniejsze niż 7.5 mg. Może i je będziesz musiał wypróbować, nie tylko 15 mg.

 

💞;)

 

Lol to sie na cos przydalismy ;) cieszy mnie to bardzo😃 
 

A co do tych mniejszych bede testowal tez wszystko jak tylko sie da😃 Aktualnie w domu mam tylko 15mg tabsy , ale na dniach juz dostane 10mg i sprawdze najpierw 5mg jak zaskoczy fajnie to bede sie cieszyl jak nie to na dyszke wejde😃😃 Ale generalnie fajnje jest , napewno nie jestem zamulony mułem😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zadnej depresji czy lekow, moze tylko drugiego dnia jak wzialem i pol nocy nie spalem to wtedy troche bylo cienko. Aktualnie 12 dni na Abilify, lekkie pobudzenie , troche mnie nosi ale do wytrzymania. Generalnie jest cacy ale pewnie to jescze nie jest pelny potencjal leku, niespelna dwa tygodnie to troche malo. Dawka 7.5 mg 😌Od jutra sprawdzam 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×