Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Arypiprazol podnosi libido ale brany razem z rispoleptem to ciezko. 

 

Mam takie pytanie jak dziala abilify w dawce 15 mg. Chodzi o to ze kiedys jak bralem 7.5 mg albo jak bralem 50 mg amisulpirydu to nasilily sie takie lęki ze jak mi sie przypomni jakas kompromitujaca sytuacja albo ze cos zlego sie wydarzy to az mnie ciarki przechodzą. Wczesniej bralem tylko rizpolept 2 mg a teraz abilify 15 mg od tygodnia i rizpolept 1 mg. Czy 15 mg abilify moze nasilac takie mysli stresowe czy raczej bedzie mulil i wyciszal jak 10 mg olzapiny? Jak zaczolem brac teraz abilify to sie to nasililo, nie wiem czy to takie dzialanie leku czy to chwilowe? 

 

Nie wiem czy to możliwe po [pierwszej dawce 15mg Abilify, ale czułem wczoraj mniejszy niepokój w ciągu dnia, a jednocześnie lekkie zamulenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mpConroe napisał:

Raczej nie. Kwetiapina powoduje tycie ale Abilify raczej nie.

 

ok, dzieki za odpowiedź

 

proponowali mi w szpitalu, nie zgodziłem się, mam po niej halucynacje...

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przez ten lockdown Ci przybylo, ja tez zlapalem pare kilo. Z tego co widze to jedni na Abilify tyja a drudzy nie wiec ciezko powiedziec czy to tego wina. Ja staram sie wyjsc na rower plus jakis spacer itd... zawsze to cos pomoze. Nie ma sie co wkrecac w te pare kilo , chociaz glowe bedziesz mial spokojniejsza. Latwo nie jest ale napewno dasz rade.

 

Jak sie wogole czujesz na tym Abilify ? Dalo rade jakos skutki uboczne przetrwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Arypiprazol podnosi libido ale brany razem z rispoleptem to ciezko. 

 

Mam takie pytanie jak dziala abilify w dawce 15 mg. Chodzi o to ze kiedys jak bralem 7.5 mg albo jak bralem 50 mg amisulpirydu to nasilily sie takie lęki ze jak mi sie przypomni jakas kompromitujaca sytuacja albo ze cos zlego sie wydarzy to az mnie ciarki przechodzą. Wczesniej bralem tylko rizpolept 2 mg a teraz abilify 15 mg od tygodnia i rizpolept 1 mg. Czy 15 mg abilify moze nasilac takie mysli stresowe czy raczej bedzie mulil i wyciszal jak 10 mg olzapiny? Jak zaczolem brac teraz abilify to sie to nasililo, nie wiem czy to takie dzialanie leku czy to chwilowe? 

Trudno tak dokładnie powiedzieć jak działa dana dawka chyba, że tak "na oko". Chodzi mi o to, że np. na kobietę ważącą 50 kg ta sama dawka działa 2 razy mocniej niż na faceta 100 kg :D Ale powiem Ci, że tez jestem ciekawy bo brałem również 7,5 mg Arypiprazolu i miałem straszne lęki, że się np. skompromituje. A 50 mg Amisuplrydu to chyba za mała dawka. Brałem bodajże 200 mg i działało przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ap40 napisał:

Trudno tak dokładnie powiedzieć jak działa dana dawka chyba, że tak "na oko". Chodzi mi o to, że np. na kobietę ważącą 50 kg ta sama dawka działa 2 razy mocniej niż na faceta 100 kg :D Ale powiem Ci, że tez jestem ciekawy bo brałem również 7,5 mg Arypiprazolu i miałem straszne lęki, że się np. skompromituje. A 50 mg Amisuplrydu to chyba za mała dawka. Brałem bodajże 200 mg i działało przeciwlękowo.

 

Lęk , że sie skompromituje to ja mam bez Abilify. Nie sądzisz , że może wynikać to z samych zaburzeń, a nie działania leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wynika z samych zaburzeń tylko, że w moim konkretnie przypadku była taka dziwna sytuacja, że lęki wróciły po pewnym czasie brania Arypiprazolu pomimo, że brałem też Sulpiryd i Paroxinor. Gdy odstawilem Arypiprazol lęki ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ap40 napisał:

Oczywiście, że wynika z samych zaburzeń tylko, że w moim konkretnie przypadku była taka dziwna sytuacja, że lęki wróciły po pewnym czasie brania Arypiprazolu pomimo, że brałem też Sulpiryd i Paroxinor. Gdy odstawilem Arypiprazol lęki ustąpiły.

 

Rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Oo widze cisza chyba wszystko dobrze sie uklada. Ja zaczynam jutro Abilify. Bede dawal znac co i jak👍🏻

u mnie jakoś działa, tylko trudno mi nazwać to działanie. Trochę jakby większy napęd, ale przeciwlękowego dzialania nie czuję. 

 

Lekarz zwiększył mi dzisiaj dawke anafranilu do 150mg. Mam nadzieję , że będzie lepiej, nawet w samochodzie nie czuje się pewnie, a na ogół to bardzo lubię prowadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest naped to znaczy ze cos sie tam kreci😎 Moze na dzialanie przeciw lekowe trzeba dluzej zaczekac. A Ty tak szybko wszedles na 15mg? 

 

Ja Ci powiem ze ja dzis wzialem pierwsze 7.5mg i czuje sie calkiem dobrze, mam wrazenie jakbym byl na lekkim speedzie, ale nie do przesady. Zapewne efekt placebo albo odstawki Buspironu i Mirtagenu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 01:33, Natrętnik napisał:

Chodza sluchy, ze arypiprazol nie tylko nie podnosi, a wrecz obniza prolaktyne przez swoj agonizm D2. Jedno moge powiedziec, ze libido chyba podnosi.

 

No wlasnie tez tak czytalem i podobno nawet brana z Olanzapina albo Rispoleptem zbija ich dzialanie na prolaktyne. Wyczytalem na angielskich stronach takie cuda:)

 

Chcialem tez spytac o to czy bezsennosc po Abilify mija ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 17:08, PiotrekLondon napisał:

No to jak jest naped to znaczy ze cos sie tam kreci😎 Moze na dzialanie przeciw lekowe trzeba dluzej zaczekac. A Ty tak szybko wszedles na 15mg? 

 

Ja Ci powiem ze ja dzis wzialem pierwsze 7.5mg i czuje sie calkiem dobrze, mam wrazenie jakbym byl na lekkim speedzie, ale nie do przesady. Zapewne efekt placebo albo odstawki Buspironu i Mirtagenu. 

 

Ja wszedłem na 15 mg od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo prosze 15mg z miejsca to dosc odwaznie, mnie 7.5mg grzeje dosc mocno , czuje tak naprawde po dwoch dniach dosc silne pobudzenie, poki co tylko psychiczne bo slabo spie i energie mam niska jak na dzis dzien. Wydaje mi sie ze elegancko sie to rozkreci. Jesli nie zaburzy mi libido to zostane na takim zestawie jak mam:) Jedyne co to slysze ze male dawki ponizej 15mg aktywizuja , wyzej moze juz pewnie zamulac😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 07:36, PiotrekLondon napisał:

Ooo prosze 15mg z miejsca to dosc odwaznie, mnie 7.5mg grzeje dosc mocno , czuje tak naprawde po dwoch dniach dosc silne pobudzenie, poki co tylko psychiczne bo slabo spie i energie mam niska jak na dzis dzien. Wydaje mi sie ze elegancko sie to rozkreci. Jesli nie zaburzy mi libido to zostane na takim zestawie jak mam:) Jedyne co to slysze ze male dawki ponizej 15mg aktywizuja , wyzej moze juz pewnie zamulac😁

Z czym bierzesz Abilify? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kucharz napisał:

Z czym bierzesz Abilify? 

 

Ja tez biore tylko chwile od czwartku w zasadzie i powiem Ci ze w czwartek spalem beznadziejnie a dalej od nastepnego dnia juz sie zaczelo poprawiac ze snem. Jedyne co to lekkie roztrzesienie teraz zostalo i chec do dzialania. Choc nawet dzis w ciagu dnia sie zdrzemnalem i jestem zdziwiony ze sie uda. Czuje napewno lekkie dzialanie tego leku w zasadzie bez wiekszych ubokow: mdli mnie czasem, lekko glowa cmi i ten slaby sen (zrywam sie o 5 rano gotow do akcji). Za jakis czas podniose na 10mg i bede widzial co sie bedzie dzialo. Leku nie nasilil wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem zbyt duze stany lękowe i jakby krotki oddech o co podejrzewalem sertraline. Lekarz kazal odstawic arypiprazol i mial racje, jedno i drugie zniknelo. Arypiprazol jest jednak lekotworczy w dawkach aktywizujacych, tyle ze po jakims czasie. Poprosilem o sprawdzony juz przeze mnie flupentiksol i jest o niebo lepiej. Praktycznie nie siegam po benzo, a motywacja pozostala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem czy przypadkiem nie biore za duzo , lol cale 7.5 mg ale mam wrazenie jakby szlo w druga strone bo lekko muli, co prawda troche sie trzese po tym jakbym mial ta energie ale od paru dni jestem przysadzony dokladnie od dwoch. Biore piaty dzien i wczoraj zamulka mnie trzymala wiekszosc dnia,glowa lekko cmila itd.Miale tak na za duzej dawce sulpirydu ze poszlo w zla strone, muł totalny i niechec do niczego.Myslicie ze to wciaz uboki czy moze powinienem zmniejszyc do 5 mg? Bo 15 chyba bedzie za duzo na aktywizacje co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×