Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

@kucharz Moim zdaniem chloroprothixen niezależnie od dawki działa pacyfikująco. Nie chciałabym go przyjmować w fazie depresji i przy braku energii i motywacji. 
Abilify w zależności od dawki ma zaś zupełnie różne działanie.

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, warning napisał:

@kucharz Moim zdaniem chloroprothixen niezależnie od dawki działa pacyfikująco. Nie chciałabym go przyjmować w fazie depresji i przy braku energii i motywacji. 
Abilify w zależności od dawki ma zaś zupełnie różne działanie.

 

Jak szybko działa chlorprothixen? Już po jednej tabletce? No ja właśnie mam depresję i nie rozumiem dlaczego mi antydepresantów nie zwiększy tylko dodał chlorprothixen. Gdybym posłuchał go i zmniejszył dawkę sertraliny spowrotem do 50mg ze 100mg to chyba bym już wykorkował. 

Jeszcze mam zdjąć pregabalinę z rana. Nie wiem co to ma dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, warning napisał:

@kucharz Boi się pewnie, że wpadniesz w hipomanię/manię - stąd dolozenie chloroprothixenu i zmniejszenie sertry i dulo. Czy Ty nie rozmawiasz z lekarzem o powodach doboru konkretnego zestawu lekow? 

 

Rozmawiam, tylko że ja mam ograniczone zaufanie do lekarzy. Wolę też porozmawiać z ludźmi , którzy to biorą lub brali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucharzI jak ten konkretny lekarz uzasadnił włączenie Chloroprothixenu i zmniejszenie dawki sertraliny w fazie depresji u Ciebie? 
 

On pozostawił Tobie decyzję, czy masz przyjmować Abilify czy Chloroprothixen? Czy masz je przyjmować łącznie?

Rozumiem w pełni Twoje wątpliwości. Większość psychiatrów nie przyjmowała takich mixów (i takich dawek), jakie ordynuje swoim pacjentom. Czytałam blog psychiatry z USA, który - po wypróbowaniu na sobie - był zszokowany, jak jego pacjenci mogą funkcjonować w pracy na dawkach kwety albo olanzapiny, które sam im ordynował.
 

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, warning napisał:

@kucharzI jak ten konkretny lekarz uzasadnił włączenie Chloroprothixenu i zmniejszenie dawki sertraliny w fazie depresji u Ciebie? 

Rozumiem w pełni Twoje wątpliwości. Większość psychiatrów nie przyjmowała takich mixów (i takich dawek), jakie ordynuje swoim pacjentom. Czytałam blog psychiatry z USA, który - po wypróbowaniu na sobie - był zszokowany, jak jego pacjenci mogą funkcjonować w pracy na dawkach kwety albo olanzapiny, które sam im ordynował.
 

 

Powiedział, że to zmniejszy niepokój. Zmniejszył mi też dawkę pregabaliny. W dzień mam w ogole nie brać, tylko 150 mg na noc. Osobiście zrobiłbym to inaczej, 75-0-75, ale skoro tak powiedział to tak zrobiłem. Kurde nakręcam się... :(  

 

A w ogole to czuję się jakiś pobudzony dzisiaj. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, warning napisał:

@kucharz A Abilify ma być do tego mixu czy zamiast Chloroprothixenu? Nie chce Ci się spać na Chloroprothixenie wziętym rano? Nadal bierzesz duloksetynę razem z sertraliną?

 

Biorę wszystko jak w opisie. Nie chce mi się. Dominuje pobudzenie , rozkojarzenie , niepokój. I robiłbym kilka rzeczy w jednym czasie, jaby brakowało mi logiki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, warning napisał:

@kucharz Musisz albo w pełni zaufać bieżącemu lekarzowi albo pójść po radę do innego. To że wciąż zastanawiasz się i analizujesz, czy bieżący lekarz dobrze dobrał Ci leki, też dokłada się do poczucia niepokoju. 

 

Wolę mu w pełni zaufać. Mam już za sobą kilku, ale ten wydaje się być konkretny i w ogole jako człowiek okazał się życzliwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warning napisał:

@kucharz To dla własnego

zdrowia psychicznego nie kwestionuj tego, co zapisał i mu (a nie nam) na bieżąco zgłaszaj skutki uboczne w celu ewentualnej modyfikacji leczenia. Dla własnego dobra.

 

Masz rację. Trudno mi czasem samemu z sobą poradzić sobie przez to uczucie niepokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warning, a jak Ty funkcjonujesz na Wellbutrinie ? Nie masz lęku nasilonego przez aktywizacje? Na mnie dzialal dziwnie , niby pobudzal ale nic sie nie chcialo robic i mialem lęk nasilony...

ZastNawiam sie tez czy warto robic drugie podejscie czy jest szansa ze inaczej zadziala?😁

I jescze spytam ktos moze wchodzil na 450 mg Pregabaliny? Bedzie jakas roznica miedzy 300mg a 450mg ? Pytam bo maximum bralem 300mg a ze jestem aktualnie na niej to mysle czy ma to sens zwiekszac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekLondon Tak, po pewnym czasie przyjmowania Wellbutrin silnie podkręca u mnie lęki. Przekonałam się o tym empirycznie ostatnio. Odstawiłam Wellbutrin i pi kilku dniach lęk wolnopłynący i napady lęku panicznego, których wcześniej nie wiązałam z Well tylko z sytuacją życiową, znikły/znacznie się zmniejszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly Wellbutrin tylko sprawial ze bylem rozdrazniony tyle z tego leku wspominam, w ciagu dnia z nienacka przychodzil lęk i caly dzien juz do bani. Co bylo najdziwniejsze zawsze do poludnia sie dobrze czulem a kolo 12 juz sie zaczynalo, codziennie ta sama akcja.

 

A powiedz mozna jakos porownac dzialenie Wella do Abilify czy moze zupelnie inny ma profil dzialania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kucharz napisał:

 

Biorę wszystko jak w opisie. Nie chce mi się. Dominuje pobudzenie , rozkojarzenie , niepokój. I robiłbym kilka rzeczy w jednym czasie, jaby brakowało mi logiki.

 

Ja też tak miałem, że chciałem robić wiele rzeczy naraz, ale wspominam to dobrze bo zwykle nic mi się nie chce, a wtedy cały czas miałem marzenia i pomysły. Pobudzenie, niepokój i bezsenność też były, ale to po pewnym czasie  minęło tak samo jak rozkojarzenie. W ogóle to ci współczuje, że musisz brać tyle leków naraz. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ap40 napisał:

Ja też tak miałem, że chciałem robić wiele rzeczy naraz, ale wspominam to dobrze bo zwykle nic mi się nie chce, a wtedy cały czas miałem marzenia i pomysły. Pobudzenie, niepokój i bezsenność też były, ale to po pewnym czasie  minęło tak samo jak rozkojarzenie. W ogóle to ci współczuje, że musisz brać tyle leków naraz. 😕

 

Dzieki. Wiesz, gdyby one jeszcze stawiały mnie na nogi, że nie boję się wyjść do ludzi, ale tak nie jest. unikam ich. Wizytę u fryzjera odkładam już drugi tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Natrętnik napisał:

I ja juz sie nauczylem, ze pobudzenie to nie jest to samo co aktywizacja, bo mozna byc pobudzonym i do niczego sie nie nadawac.

 

Jak u Ciebie z wychodzeniem do ludzi? Masz jeszcze jakieś lęki, które uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×