Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Jaki neuroprzekaźnik jest naruszany przez ten lek najszybciej, czyli co poczuję najszybciej ?

Podejrzewam, że wpierw będzie zamuła spowodowana działaniem antyhistaminowym, pytam

bo nie wiem czy ten lek mam testować biorąc go na noc, czy za dnia.

 

Przeraża mnie okres półtrwania tego leku (75–145h).

Amisulpryd ma półtrwanie 12h, co sprawia, że dawki antydepresyjne/przeciw-anhedoniczne

działają od razu, po 4h i zanikają po 10-15h.

 

Nie wiem, może się jakoś przekonam na siłę i walnę ten lek przed pójściem spać,

na poczatek bezpieczna dawka 3,75mg (1/4 tabl).

 

Ale obawiam się, że ten lek zrobi mi taki sam syf w głowie i rozpierdolke ciała jak Flupentiksol (Fluanxol).

Zbychu1977 - co Ci się stało, że bierzesz taki syf ? Fluanxol, dobrze pobudza ale jednocześnie zamula,

akatyzja po nim jest przeokropna, ja na nim uciągnąłem tylko 1 miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy abilify stabilizuję nastrój w Chad czy głównie działa przeciwpsychotycznie zabezpieczając przed manią? Stabilizuję podobnie jak kweta czy Olanza ? Lekarz wspominał że dopisze mi go na wizycie.Jak z jego tolerancją w porównaniu do powyższych leków? Bo kwetiapiny i olanzapiny to nie zamierzam nawet brać próbowałem dla mnie to najgorsze leki jakie brałem.Po abilify ponoć się nie tyję jak po tamtych prawda to?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Abilify 15 mg rano, a wieczorem 10 mg Zolafren Swift (czyli olanzapinę). Jak brałam sam Zolafren, miałam akatyzję i przytyłam 6 kg. Po Abilify już tego nie mam; lek działa na mnie aktywizująco, nie jestem przymulona jak po samej olanzapinie. Wróciła mi ochota na seks i na razie nie tyję, ale nie mogę zejść z wagi, bo ciągle mam ochotę na słodycze.

 

Nie wiem, jak Abilify działa w CHAD, ja ją biorę na schizo. Moja lekarka powiedziała, że Abilify działa słabo i dlatego muszę brać jeszcze Zolafren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia łykam favarin (ssri) 100 mg dziennie i olaznapine na noc. Na depresje ten zestaw działa na lęki tak sobie. Najgorsze że cały dzień bym spał. Chyba zamienie olanzapine na abilify, co sądzicie? Widze że pare osób na forum ma pojęcie o lekach. Zestaw fluwoksamina plus abilify jest chyba spoko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy abilify stabilizuję nastrój w Chad czy głównie działa przeciwpsychotycznie zabezpieczając przed manią? Stabilizuję podobnie jak kweta czy Olanza ? Lekarz wspominał że dopisze mi go na wizycie.Jak z jego tolerancją w porównaniu do powyższych leków? Bo kwetiapiny i olanzapiny to nie zamierzam nawet brać próbowałem dla mnie to najgorsze leki jakie brałem.Po abilify ponoć się nie tyję jak po tamtych prawda to?Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

A jak działała na Ciebie kwetiapina? Jakie leki obecnie bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy abilify stabilizuję nastrój w Chad czy głównie działa przeciwpsychotycznie zabezpieczając przed manią? Stabilizuję podobnie jak kweta czy Olanza ? Lekarz wspominał że dopisze mi go na wizycie.Jak z jego tolerancją w porównaniu do powyższych leków? Bo kwetiapiny i olanzapiny to nie zamierzam nawet brać próbowałem dla mnie to najgorsze leki jakie brałem.Po abilify ponoć się nie tyję jak po tamtych prawda to?Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

A jak działała na Ciebie kwetiapina? Jakie leki obecnie bierzesz?

 

Napiszę tak brakuję mi czegoś co działa od góry na Chad :D Od dołu mam już antydepa + lamo (stabilizator + działanie antydepresyjne).Brałem wszystkie stabilizatory oprócz Litu i Topiramatu.Więc lepiej jeśli podasz mi odpowiedź na moje pytanie :lol:

Kwetiapina tak działała że jak sprzedałem ostatnie opakowanie to się przerzegnałem i powiedziałem na głos ''Obym już w życiu nie musiał tego brać'' i z bananem na ryju się jej pozbyłem podobna sytuacja była z Rispoleptem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, ale tak konkretnie i poważnie, ile czasu i w jakiej dawce ta kwetiapina? Mi genialnie pomogła na to co opisujesz w wątku lamotrygina, czyli na nastrój depresyjny, na pobudzenie ruchowe. Czasami lepiej za szybko nie skreślać leku.

PS Jestem niemal pewien, że jak Ci się nie uda ustabilizować lekarz do Twojego obecnego zestawu dołoży lit.

 

PS A karbamazepinę brałeś? Bardziej od lamu stabilizuje, antydepresyjną mas już fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, ale tak konkretnie i poważnie, ile czasu i w jakiej dawce ta kwetiapina? Mi genialnie pomogła na to co opisujesz w wątku lamotrygina, czyli na nastrój depresyjny, na pobudzenie ruchowe. Czasami lepiej za szybko nie skreślać leku.

PS Jestem niemal pewien, że jak Ci się nie uda ustabilizować lekarz do Twojego obecnego zestawu dołoży lit.

 

PS A karbamazepinę brałeś? Bardziej od lamu stabilizuje, antydepresyjną mas już fluo.

 

Karbe brałem dawniej jeszcze nie na Chad ale pewne bóle które były skutkiem deprechy,po tym nie dam rady zdać prawka a to właśnie mam jako cel teraz,po tym są zaburzenia widzenia,senność,zaburzenia akomodacji i wiele innego ścierwa ubocznego.Po karbie się tyję a i tak mam nadwagę zresztą oprócz Topi i Lamo po wszystkich normotymikach się tyję.Chyba wolę poczekać na jakieś hipo może uda mi nadrobić czas deprechy i coś osiągnąć.Przecież leki w Chad mają masakryczne uboki itp. Właśnie przy zmniejszaniu leków lub odstawieniu dopiero wraca sprawność psychofizyczna,odzyskujesz jakby swoje ciało i je czujesz,kondycja idzie w górę,pamięć,emocje,zapamiętywanie no oprócz nastrojów i satbilizacji.Nie mogę się przekonać i dać rady z ubokami tych lekaów z antydepami było spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, ale jak widać lamo wystarczająco Cię nie stabilizuje, może bez fluo byłoby lepiej. Albo z mniejszą dawką?

 

Lamo mnie stabilizuję na 150mg nie całkiem ale stabilizuję ale przez uboki na tej dawce nie dałem rady i zmniejszyłem do 100mg ale 100mg nie działa bo już od 4 lat biorę taką dawkę.Mam ochotę wyjebać to wszystko w cholere przez te skutki uboczne zresztą pisałem powyżej jakie i dlaczego.A jeśli o Lit nie dam z siebie zrobić grubasa ze słabością mięśni,dilerkę z miękim falusem :P Wychodzi na to że nie mogę się leczyć bo one jeszcze bardziej dezorganizują mi życie i zabijają marzenia i całą resztę.Jebać psychotropy (oprócz antydepresantów one są łagodne pod tym względem).Zobaczymy ile tak wytrzymam nie lecząc się :P Ale co godzinę jest coraz gorzej w końcu stan mieszany w Chad to nie przelewki zresztą każdy cięższy Chad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby Abilify dość znacznie zwiększał łaknienie? Biorę 30 mg i niestety czuję ten skutek uboczny, a miałam schudnąć na tym leku :/ Wcześniej przyjmowałam olanzapinę na której przytyłam i teraz co prawda to się zatrzymało, ale waga ani drgnie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore aripiprazol 7,5mg razem z amitriptyliną 300mg od około 12 dni.W moim odczucie substancje te dobrze sie uzupełniają(synergia).Nie czuje jeszcze zadnej poprawy w nastroju,wazne jednak jest to ze wyjątkowo dobrze toleruje ami.Mam tylko lekką suchość w ustach,zero sennosci z rana.TLPD mają to do siebie ze szybko zaskakują,czasem juz po 2 tyg ich stosowania.Pobiore ten zestaw jeszcze 4 tyg i wtedy będe podejmował decyzje o ew. zmianie leków na inne ,wierze jednak w to ze wkrótce poczuje poprawe.Strasznie sie jeszcze poce na tym zestawie (noradrenalina) i z ręką na sercu stwierdzam ze amitriptylinę lepiej toleruje niz SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid o dziwo nie mam czego-jak sądze-przyczyną jest amitriptylina.Antagonizm na receptor 5HT2a obu leków moze przemawiac za brak akatyzji,Swego czasu gdy solo brałem aripiprazol miałem wtedy akatyzje,czy miedzy ami i ari zachodzi synergia tego nie wiem,wiem jednak ze oba leki toleruję bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xcx są dwie możliwości. albo poczekaj jeszcze trochę, aż zaczniesz chudnąć, bo to nie działa tak od razu. Albo pogadaj ze swoim lekarzem, żeby brać jednocześnie Abilify i olanzapinę, np. w postaci Zolafren Swift. Ja biorę taka mieszkankę i wreszcie zaczęłam chudnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka, Abilify biorę już trochę czasu i nawet minimalnie przytyłam. Wcześniej faktycznie brałam Swift + aripiprazol w mniejszej dawce i troszeczkę schudłam, ale myślałam że jak przejdę na sam Abilify to lepiej mi pójdzie to odchudzanie. Lekarz raczej się nie zgodzi na powrót do Zolafrenu bo sporo na nim przytyłam, ale zobaczymy co powie. Może mi zmieni ten obecny lek na jakiś inny. Tak czy siak dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×