Skocz do zawartości
Nerwica.com

Artyści/ nie artyści chętni do zdjęć - fotografia analogowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie,

 

Na imię mi Jacek, interesuję się fotografią ludzi. Zdjęcia wykonuję analogowymi aparatami małoobrazkowymi oraz średnioformatowym. Nie jest to mój zawód (albo jeszcze nie jest, bo to moje marzenie), to moja pasja. Pomyślałem, że założę tu profil, aby podpytać, czy są wśród Was osoby, które miały okazję pozować do zdjęć. A może są i tacy, którzy chcieliby a nie mieli dotychczas odwagi?

 

Dlaczego tutaj? Chciałbym zrobić pewien cykl fotograficzny traktujący o osobach, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. Pomysł na tę chwilę jest dość ogólny (choć mam w głowie parę kadrów). Z jednej strony chciałbym trochę odczarować pojęcie osoby chorej, zaburzonej, jako że jestem świadomy, że takich jest pełno. Mijamy się ciągle na ulicy, czasem nie wiemy, że bliscy/ znajomi również korzystają z fachowej pomocy. Pełno jest tez niezdiagnozowanych oraz takich, którzy boją się skorzystać z pomocy psychoterapeuty czy też psychiatry. I to oczywiście błąd.

Z drugiej strony chciałbym również przybliżyć światu obraz osoby zmagającej się z problemami natury psychicznej. Tak, to nie będą zdjęcia wyłącznie na Twój i mój użytek.

 

Mam też świadomość, że wielu artystów cierpi na różne zaburzenia. Wiem, że osoba w głębokiej depresji czy ogarnięta ogromnym lękiem różnego typu może mieć problem wyjść do świata. Dlatego, moja oferta skierowana będzie raczej do osób, które mają odwagę, albo raczej siłę i chęci, aby opuścić na chwilę swoje ciepłe gniazdo, aby wyjść spod kołdry.

 

Ten temat zaburzeń psychicznych to nie jest jakiś punkt obowiązkowy, raczej pretekst, aby znaleźć nowych modeli, czy modelki.

 

Moja oferta dotyczy zdjęć na zasadzie tfp (time for pictures).

Mieszkam w okolicach Katowic, więc na tę chwilę mój zakres działania to raczej województwo śląskie, ale nie wykluczam spotkań dalej, jeśli będzie odzew z Waszej strony.

 

Czy ktoś byłby zainteresowany takim projektem? :)

Piszcie na priv! A ja też więcej napiszę!

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegę analogowca :mrgreen: . Mam nadzieję, że uda i się tu znaleźć jakieś osoby chętne do projektu. Trzymam kciuki.

Btw. jeśli jesteś z Katowic, pstrykasz na kliszy i masz konto na flickrze to najprawdopodobniej mam Cię już gdzieś w obserwowanych. Ale fajnie by było jakbyś podrzucił linka, może być na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×