Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed braniem leków


Martusiaaa4796

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym tego nie nazwał lękiem.

Cytuje z jakiejś strony: "Strach pojawia się u człowieka w obliczu realnego, namacalnego zagrożenia. O lęku mówimy wtedy, gdy ma on charakter irracjonalny i wynika z wyobrażonego sobie przez nas zagrożenia czy niebezpieczeństwa."

 

Lista efektów ubocznych w lekach "na głowę" jest zazwyczaj długa i prawdopodobieństwo ich wystąpienia bardzo wysokie. Przy większych dawkach często występuje efekt "zombie". Żaden lekarz nie zagwarantuje Ci że dany lek nie zaszkodzi, oraz nie weźmie odpowiedzialności za skutki uboczne (np. samobójstwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te ulotki i jeszcze do tego Internet i głupia ciekawość co ludzie piszą na temat danego leku. Niby człowiek rozumie że każdy inaczej reaguje A i tak czyta opinie :roll: Ciężko nad tym zapanować. Z drugiej strony ja byłam czyszczona z leków dwa razy,karetka mnie zabierala bo doszło do interakcji leków i najlepsze jest to, że nie z mojej winy tylko lekarzy-specjaliści :shock: Dlatego też zanim wezmę lek grubo się nad nim zastanowię, przeczytam wszystkie interakcje z lekami i jeszcze do tego za nim coś wezmę to wizyta u 2-3 specjalistow i dalej nie jestem pewna.Przez to co mnie spotkało że strony lekarzy jakoś nie potrafię teraz żadnemu zaufać i możliwe że z tad też te moje paniczne lęki przed lekiem.I co tu zrobić? Kółko się zamyka itd. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacząłem brać leki, to dopiero po pół roku od ich brania zacząłem zaglądać do ulotek i czytać w internecie. Może dlatego większość negatywnych skutków ubocznych opisanych w tych ulotkach u mnie nie wystąpiła, nie było czynnika autosugestii. Napisałem większość, bo niektóre z nich się pojawiły i były bardzo dotkliwe. Jednego razu byłem "jedną nogą na tamtym świecie" a lekarz spokojnie mi odpowiedział że to sie się czasem zdarza...

Pojawił się również pozytywny efekt uboczny: niskie ciśnienie tętnicze. Zawsze miałem zbyt wysokie, a po obniżeniu ciśnienia zniknęła nadmierna potliwość. Tak było na początku. Potem były inne leki i inne skutki. Np. zimne poty...

Na dzień dzisiejszy jestem przeciwnikiem leków. Jedno poprawią co inne pogorszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista efektów ubocznych w lekach "na głowę" jest zazwyczaj długa i prawdopodobieństwo ich wystąpienia bardzo wysokie. Przy większych dawkach często występuje efekt "zombie". Żaden lekarz nie zagwarantuje Ci że dany lek nie zaszkodzi

 

ja się z tym zgadzam. a boję się wstrząsu anafilaktycznego, zaburzeń widzenia, mega boję się przyśpieszonej akcji serca i drżenia kończyn, migreny, splątania i senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja boję się złośliwego zespołu neuroleptycznego, i to jest mój główny strach przed braniem leków. Chyba innych nie mam, skutki uboczne mnie średnio obchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×