Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie są powody, że faceci zostają bamboccioni ?


natrętek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o powody obiektywne jak i te, których jako faceci sami doświadczacie.

Z obiektywnych to brak pomocy rodziców, którzy np: gdy facet osiąga dorosłość wyprowadzają się do nowo wybudowanego domu zostawiając mu mieszkanie, lub też dziadków, którzy zostawiają takie mieszkania w spadku dla wnuków.

Osobiście robię to z wygody, bo nie uśmiecha mi się oddawanie 60% wynagrodzenia na wynajmowanie a nie posiadam zdolności kredytowej by się związać z bankiem na 20 czy 30 lat.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wolę przeznaczać na swoje pasje.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku to wygoda, do tego mamy spory dom który i tak w większości stoi pusty to głupota gdybym mieszkał gdzieś indziej. No chyba że przeprowadziłbym się do trójmiasta ale tam musiałbym oddawać pewnie połowę pensji na wynajem mieszkania, bo o kredycie z moimi kwalifikacjami i zarobkami to mógłbym tylko pomarzyć, zresztą nawet bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą cała ta nagonka na dorosłe osoby mieszkające z rodzicami to poniekąd sprawka neoliberalnego rynku, który chce wpędzić w kaganiec kredytu i zadłużenia młodych ludzi. Ludzie od pokoleń żyli z rodzicami, dziadkami i jakoś nikt ich wtedy nie uważał za nieudaczników. Zresztą odróżnić należy tych którzy gnieżdżą się w ciasnych mieszkaniach wielkiej płyty, którzy raczej nie mieszkają tam z wyboru od tych co mieszkają w domach jednorodzinnych, gdzie miejsca jest zwykle dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym,że komuna upadła w 1989.A takie ciągłe wracanie,myślą do PRL.Jest na zasadzie.Jestem biedny,bo kapitalizm,gdyby komuna byłbym bogaty.

Za PRL,też nie wszyscy mieszkali z rodzicami.Wtedy,trzeba pamiętać o konflikcie pokoleń.Starsze pokolenie NIGDY nie zakeptuję obecnych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym,że komuna upadła w 1989.A takie ciągłe wracanie,myślą do PRL.Jest na zasadzie.Jestem biedny,bo kapitalizm,gdyby komuna byłbym bogaty.

Za PRL,też nie wszyscy mieszkali z rodzicami.Wtedy,trzeba pamiętać o konflikcie pokoleń.Starsze pokolenie NIGDY nie zakeptuję obecnych czasów.

W krajach których komuny nie było np we Włoszech z rodzicami mieszka jeszcze więcej osób a drogie mieszkania to utrapienie nie tylko Polski, całej Europy a może i świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą cała ta nagonka na dorosłe osoby mieszkające z rodzicami to poniekąd sprawka neoliberalnego rynku, który chce wpędzić w kaganiec kredytu i zadłużenia młodych ludzi. Ludzie od pokoleń żyli z rodzicami, dziadkami i jakoś nikt ich wtedy nie uważał za nieudaczników. Zresztą odróżnić należy tych którzy gnieżdżą się w ciasnych mieszkaniach wielkiej płyty, którzy raczej nie mieszkają tam z wyboru od tych co mieszkają w domach jednorodzinnych, gdzie miejsca jest zwykle dosyć.

 

carlosbueno, dokładnie się z Tobą tutaj zgadzam na 100%

 

 

Moja 45 letnia koleżanka wprawdzie wyprowadziła się z domu rodzinnego , to daleka jest od założenia swojej własnej rodziny .

WW krajach których komuny nie było np we Włoszech z rodzicami mieszka jeszcze więcej osób a drogie mieszkania to utrapienie nie tylko Polski, całej Europy a może i świata.

 

We wloszech maminsynków podobnież statystycznie jest najwięcej w Europie . Maminsynków - kawalerów , są nazywani tam Mammoni . Powodów tego stanu rzeczy może być wiele , jednak chyba nie jest to za zdrowe , by 50 latek jeszcze ssał mamusinskiego cyca i nie przeciął pępowiny od porodu .

To jest wybór każdego człowieka czy chce założyć Rodzinę , mieć dzieci , etc , czy ,,,

 

oli facetów w luźnych związkach ,uprawia z nimi seks , a swój instynkt macierzyński realizuje poprzez " hodowlę " tzn miłość do 4 czy 5 kotów w kawalerce zaznaczam .

----sorry za duże litery , coś mi się w ustawieniach pokręciło

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy, hehe, rozumiem, że chcesz coś zakomunikować światu, ale szczerze, to oczy krwawią! :mrgreen: zacząłem czytać, ale jakoś się nie da, wielkość czcionki mnie zwyczajnie odstrasza! :twisted: kojarzy mi się to ze starszymi ludźmi, którzy mieli problem ze zbyt małą czcionką na www, którą trzeba było zwiększyć, no wiadomo wzrok już nie ten... tak samo jak te telefony dla seniorów, GIGANTYCZNE cyfry aby można było bez okularów wystukać nr po karetkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, mamy podobną sytuację tyle, ze ja mieszkam w wielkiej płycie, na szczęście w niemałym mieszkaniu.

Czy jakbyś poznał odpowiadającą Ci kobietę, to chciałbyś aby zamieszkała w domu twoich rodziców ?

Właśnie, napisałeś "mamy" spory dom, miałeś na myśli więź rodzinną czy formalnie jesteś jego współwłaścicielem ?

Przypuszczam, że nawet jakbym miał zdolność kredytową to nie zdecydowałbym się związać z bankiem na tak długi okres czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym,że komuna upadła w 1989.A takie ciągłe wracanie,myślą do PRL.Jest na zasadzie.Jestem biedny,bo kapitalizm,gdyby komuna byłbym bogaty.

Za PRL,też nie wszyscy mieszkali z rodzicami.Wtedy,trzeba pamiętać o konflikcie pokoleń.Starsze pokolenie NIGDY nie zakeptuję obecnych czasów.

W krajach których komuny nie było np we Włoszech z rodzicami mieszka jeszcze więcej osób a drogie mieszkania to utrapienie nie tylko Polski, całej Europy a może i świata.

 

To już sprawa do dewelopera

Z rentą jak,ja.Się sam nie utrzymasz.
z samej renty socjalnej nie ma najmniejszych szans, chyba, że posiadasz małe mieszkanie z niskim czynszem, to jakoś można by przewegetować ;)
Z rentą jak,ja.Się sam nie utrzymasz.
z samej renty socjalnej nie ma najmniejszych szans, chyba, że posiadasz małe mieszkanie z niskim czynszem, to jakoś można by przewegetować ;)

 

Ale w małych miasteczka takich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, mamy podobną sytuację tyle, ze ja mieszkam w wielkiej płycie, na szczęście w niemałym mieszkaniu.

Czy jakbyś poznał odpowiadającą Ci kobietę, to chciałbyś aby zamieszkała w domu twoich rodziców ?

Właśnie, napisałeś "mamy" spory dom, miałeś na myśli więź rodzinną czy formalnie jesteś jego współwłaścicielem ?

Przypuszczam, że nawet jakbym miał zdolność kredytową to nie zdecydowałbym się związać z bankiem na tak długi okres czasu.

Mam już tylko jednego rodzica,a dom formalnie jest w 1/4 mój . A co do kobiety to póki co jej nie mam i nie ma się co zastanawiać. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno jak zwykle ma rację, kredyt na 25 lat to najgorsze co może spotkać człowieka.

Bywa i tak, że po 3 latach ludzie się nienawidzą, związek rozpada, a przecież zostało jeszcze 22 spłacania :( Co zostaje? Pętelka na szyję i rozwiązanie umowy z bankiem w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak niektórzy tu płaczą że kobiety to materialistki a szukają kobiet z mieszkaniem :mrgreen: Nie ma co się oszukiwać ale osoby nieporadne mieszkają z rodzicami. Później się okazuje że ani ugotować, uprac, naprawić gniazdka facet nie potrafi. W ogóle to uważam że i kobieta i facet powinni mieć swoją kasę bo to najdrowsze dla zwiazku. Tak samo i mieszkanie inaczej później facet robi z babki kuchte a ta się boi odejść bo nie ma gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, tu akurat stanowię wyjątek, bo mieszkam z rodzicami a jestem bardzo poradny :) a czynności które wymieniłaś robię odkąd pamiętam, bo mam chorą mamę.

Teraz to kobieta może zrobić ze mnie kuchtę :mrgreen: tylko będzie miała z tym problem, bo jestem niezależny finanosowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×