Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kia_ sportage

Zabawy psychologiczne co byście zrobili?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś naczelnym farmakologiem w Ministerstwie Zdrowia, specjalizującym się w lekach stosowanych w rzadko występujących chorobach. W ostatnim czasie na całym świecie wybuchła epidemia X-Fluoxide. Jest to choroba przenoszona, dająca wysokie ryzyko uszkodzeń płodu ludzkiego, tak fizycznych, jak i psychicznych. Jest to światowa sytuacja krytyczna. Jeśli nie opanuje się szybko X-Fluoxide, istnieje wielkie ryzyko, że liczba osób (należących do jednego pokolenia) zależnych od swoich rodzin i społeczeństwa, wzrośnie do wartości niemożliwej do przyjęcia. Ekonomiści przewidują, że koszty tej sytuacji doprowadzą miliony rodzin do zguby, a także spowodują kryzys ekonomiczny na szeroką skalę oraz bezrobocie w tysiącach zakładów produkujących dobra rynkowe. Psychologowie przewidują, że emocjonalnie choroba dotknie niemal każdej rodziny, co będzie miało straszliwe skutki.

Badając X-Fluoxide, Twoje ministerstwo wykryło surowicę, Czynnik UO, która zapobiega chorobie. Produkuje się ją z żółtka jaj rzadko spotykanego strusia nakrapianego, który występuje w kraju o nazwie Ontarawan. Ptaków tych jest bardzo niewiele, a jaja składają tylko raz w roku. Pora lęgowa przypada właśnie na ten miesiąc. Jaja zniesione każdego roku są zwykle przechowywane, a następnie sprzedawane restauracjom dla smakoszy do zagęszczania specjalnych rodzajów zup. Zeszłoroczny zapas jaj sprzedawano po średniej cenie 15 dolarów za sztukę.

 

Jedyny właściciel hodowli tych rzadkich strusi mieszka w odludnej części Ontarawan. Podobno jest on członkiem międzynarodowego podziemia przestępczego, zamieszanym w handel narkotykami, zabójstwa polityczne i terroryzm. Nie sądzisz, by zdawał sobie sprawę z faktu, że w tym roku zapotrzebowanie na jaja jego strusi będzie niezwykle zwiększone.

By sprostać światowemu zapotrzebowaniu na surowicę, Twoje ministerstwo musi zakupić wszystkie jaja zniesione w tym roku, to jest 10 tysięcy sztuk. Połowa wyprodukowanego środka potrzebna będzie na półkuli zachodniej, jedna piąta zaś na terenie byłego ZSRR i w Europie. Twoje zadanie: zdobyć jak najwięcej jaj nakrapianego strusia. Twoja firma upoważniła Cię do wydania na zakup jaj aż 505 tysięcy dolarów.

 

Okazuje się, że obok wykwintnych restauracji także kto inny zabiega o zakup jaj. Wieść niesie, że potrzebuje ich także Ministerstwo Petrochemii. (Twoje Ministerstwo prowadziło w przeszłości różne transakcje z tym resortem, który okazał się mało skłonny do współpracy, a raczej do rywalizacji o mało obfite zasoby.) Obawiasz się, że Ministerstwo Petrochemii, a także być może i inne firmy, będą się starały Cię przelicytować.

 

Lecisz właśnie do Ontarawan, by podjąć starania w celu zakupu tegorocznej produkcji jaj. Jesteś zły, że na kłopotach ludzkości może skorzystać podziemie przestępcze. Nagle stwierdzasz, że osobą zajmującą sąsiedni fotel w samolocie jest przedstawiciel Ministerstwa Petrochemii. Chcesz przekonać tę osobę, że Twoje zapotrzebowanie na jaja strusie jest tak wielkie, iż powinieneś otrzymać całą tegoroczną produkcję. Jeśli zdołasz obronić interesy Ministerstwa Zdrowia, niewątpliwie awansujesz na wyższe stanowisko, z pensją pięciokrotnie wyższą od obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×