Skocz do zawartości
Nerwica.com

Statystyki samobójstw kobiety vs mężczyźni


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety odnalazły się doskonale we współczesnym świecie, biją na głowę mężczyzn w niejednej dziedzinie życia.

Nie wiem czemu bardziej utożsamiam się z kobietami niż z mężczyznami, wygląda na to, że jestem zdrajcą gatunku męskiego :D

 

A na poważnie, Panowie, powiem coś na naszą obronę 8)

Zostaliśmy wyruchani przez system, oferuje się nam pracę za 1500, 2000, 2500, pytam się co my możemy za to? Przeżyć niby można, ale jakiś urlop z żoną we Włoszech? No już raczej nie.

Jest wielu porządnych Darków, Franków, Janków, Piotrków, Pawłów, Romków, Januszy i Sebastianów, którzy nie dysponują wysokim intelektem i jedyne co mogą zrobić to podjąć

pracę za 2000.

Nie muszą być alkoholikami, tyranami, leniami czy kanapowcami, jedyne co mają to ręce chętne do pracy i iq na poziomie 110 - tacy mają najciężej obecnie.

Po nocce wracają do domu, włączają TVP2 i tam w pytaniu na śniadanie omawiany jest temat - "Dopadła cię jesienna depresja? naładuj akumulatory na Majorce", omawianiem tematu, zajmuje się debil ubrany w garnitur za 6000zł i co gorsza debil ten nie ma pojęcia, czym jest depresja.

Rzuca cytatem - Panowie, czemu nie zabierzecie swoich żon razem z dziećmi na urlop, warto jest czasem wyrwać się gdzieś dalej, niż standardowe ferie w kurorcie narciarskim.

Zwykły facet (2500zł) po takim czymś dawno rozpierdo$%^łby telewizor, ale logika nakazuje mu, że nie warto rzucać pilotem w ekran telewizora, który kosztował więcej niż cała wypłata, załamuje się, że nie daje rady, reszta na screenach..

 

Jako najlepszy ezoteryk na forum ( :lol: ), twierdzę, że Polska została sprzedana okultystom dawno temu - potopy, rozbiory, wojny światowe, ch^&*owa sytuacja, ludzie wyjeżdzają za chlebem,

obywatele skłóceni, wewnętrzne konflikty itd.

A teraz leje się krew, męska krew, mężczyźni nie dają rady :(

 

[attachment=1]1488897221_by_TeslaX_500.jpg[/attachment]

[attachment=0]mapa_samobojstwa_ratio.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby te statystyki powiązać z różnicą pomiędzy zarobkami kobiet a mężczyzn które w Polsce należą do najniższych na świecie. Z mapki widać że kraje postkomunistyczne przodują, pewnie to przez nadużywanie alkoholu, ale też przez model rodziny który z jednej strony na mężczyznę nakłada utrzymanie rodziny a z drugiej zarobki są zbyt niskie aby to wypełnić zwłaszcza w konsumpcyjnym modelu życia. No i to że facetom nie wypada iść do psychiatry, psychologa też robi swoje, a te twierdzenia jakoby kobiety 2-krotnie częściej popadały w depresję są dziś kwestionowane bo po prostu faceci tego nigdzie nie zgłaszają bo im nie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mapki widać że kraje postkomunistyczne przodują, pewnie to przez nadużywanie alkoholu, ale też przez model rodziny który z jednej strony na mężczyznę nakłada utrzymanie rodziny a z drugiej zarobki są zbyt niskie aby to wypełnić zwłaszcza w konsumpcyjnym modelu życia. No i to że facetom nie wypada iść do psychiatry, psychologa też robi swoje, a te twierdzenia jakoby kobiety 2-krotnie częściej popadały w depresję są dziś kwestionowane bo po prostu faceci tego nigdzie nie zgłaszają bo im nie wypada.

W sumie idealna diagnoza.Dodałbym może jeszcze tylko to że kobieta z depresją rzadko zostaje sama(zwykle ma faceta i przyjaciółki) a facet z depresją ląduje poza nawiasem społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi ostatnio w ręce tekst, w którym jakiś policjant żalił się, że zarabia za mało i że gdyby nie wysoka pensja jego żony, to byłby biedakiem, miałby problem z utrzymaniem się.

Czynsze, opłaty, itd. mega koszty, a najniższa wypłata w policji? Przemilczę, ze względu na szacunek do zawodu policjanta.

 

Na interii opublikowali przygnębiający artykuł

Zwykły facet (2500) sobie nie kupi takiego auta. Nieco ambitniejszy (4000) też sobie nie kupi. Załamią się chłopaki, nie stać ich i tyle, zapewne kilku popełni samobójstwo. Nie z powodu artykułu, ale ogólnie chu$%^ej sytuacji :/

 

Elity sobie kupią, ale to mniej niż 1% społeczeństwa.

 

[attachment=0]Bez nazwy.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawy tekst, wstawiono w nim tę sama mapkę co z 1 postu (ale długi artykuł więc na pewno nie przeczytacie)

https://wolnemedia.net/samobojstwa-mezczyzn-rosnie-zainteresowanie-meskimi-problemami/

 

A może chociaż jedno zdanie zacytuję? Cooo? Też za długie? :D

Polska przoduje w stosunku samobójstw mężczyzn do kobiet, czyli można wywnioskować, że albo kobietom się jednak dobrze żyje u nas, albo są najsilniejsze z wszystkich kobiet w Europie.

Hehe, obstawiam to drugie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takich tematów

Dziękuję za informację, że nie lubisz.

Ja też nie lubię pewnych tematów i co ciekawe też o tym poinformowałem, w dodatku administrację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chociaż jedno zdanie zacytuję? Cooo? Też za długie? :D

Cytuj:

Polska przoduje w stosunku samobójstw mężczyzn do kobiet, czyli można wywnioskować, że albo kobietom się jednak dobrze żyje u nas, albo są najsilniejsze z wszystkich kobiet w Europie.

 

Hehe, obstawiam to drugie :pirate:

Niektórzy twierdzą że Polska jest z jednym z najbardziej matriarchalnych krajów świata. Polscy mężczyźni zajmowali się wojowaniem, dziś bardziej politykowaniem i grami a kobiety faktycznie rządziły domami. Tu nawet Matka boska jest ważniejsza od Boga i Jezusa to o czymś świadczy. Polskich mężczyzn wychowują głownie matki, ojcowie dużo pracują albo zajmują się swoimi pasjami a później kobiety mają pretensje że ci faceci tacy nie męscy, sam tak byłem wychowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z poważniejszych czynników prowadzących do samobójstw, jest izolacja społeczna, zaburzenia psychiczne, niskie poczucie wartości, problemy finansowe, alkoholizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że Polska jest z jednym z najbardziej matriarchalnych krajów świata. Polscy mężczyźni zajmowali się wojowaniem, dziś bardziej politykowaniem i grami a kobiety faktycznie rządziły domami. Tu nawet Matka boska jest ważniejsza od Boga i Jezusa to o czymś świadczy. Polskich mężczyzn wychowują głownie matki, ojcowie dużo pracują albo zajmują się swoimi pasjami a później kobiety mają pretensje że ci faceci tacy nie męscy, sam tak byłem wychowany.

 

Pomijając kwestie religijne tu masz rację i dodam że dotyczy to w sumie wszystkich krajów bloku postkomunistycznego. Z tym że u nas schemat się zmienił, bo w tych krajach co było wartościowe było wyciągane z tych krajów za bezcen do ZSRR a dzisiaj do Rosji (na Ukrainie przeciętny dochód jest ponad dwukrotnie niższy niż u nas) i trwa to nadal w najlepsze. Polski kapitał z kolei nadal wypływa ale na Zachód teraz. Za litościwe jebane dotacje unijne, które się nam należą jak powietrze w tej sytuacji.

Przerypane mają ci którzy zostali wychowani głównie przez matki i niedostatecznie nauczeni samodzielności w stosunku do tego pojebanego parcia na jak największą niezależność i propagowany perfekconizm. Przekłamywany wielokrotnie obraz rzeczywistości przez środki masowego przekazu. "Ty masz nie mieć dołków, wszystko jest takie super - i niewypowiedziane podświadomie działająca druga strona medalu - jak coś nie jest super to dlatego bo ty jesteś nienormalny/nieogarnięty"

 

Ale jeszcze bardziej przejebane będą mieli ci co są dzisiaj młodzi - pokolenie wychowane na internecie, gdzie co druga osoba wychowywana się głownie przez samotną matkę, która ma wsparcie albo tylko alimentowe po mężu albo z 500+ albo od swoich rodziców. Potem wraca do pracy a dzieciak albo do rodziców albo do żłobka/przedszkola. A potem szkoła i prezent na wolne chwile i żeby nie być gorszy od kolegów - smartfonik. I to będzie jego świat. Dojdą dysfunkcje społeczne i zerowe wzorce jak ma wyglądać życie z partnerem i identyfikacja w roli w nim pełnionej. Zjebane przekłamane obrazy rzeczywistości wirtualnej przy znikomym kontakcie ze światem realnym. Plus czynnik frustracji ekonomicznej, który nie za bardzo wiadomo jak będzie miał rozwiązać bo nie bardzo zna świat. Tu się dopiero zaczną jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska jest w czołówce światowej pod względem liczby popełniania samobójstw. Ludzie nie są przygotowani do mierzenia się z problemami dzisiejszego świata, który jest walką o zasoby do życia. Przetrwają lepiej dostosowani, sprytniejsi, bezwzględniejsi itd..

W sumie nic nowego nie napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem prof. Bogdana Wojtyniaka z NIZP-PZH różnica między Polską a innymi krajami UE może wynikać np. z trudniejszego dostępu do opieki psychiatrycznej i nieumiejętnością radzenia sobie z problemami.

- Osoby lepiej wykształcone lepiej sobie radzą ze swoimi problemami, a teraz wykształcenie polskich mężczyzn jest gorsze niż przeciętna w Unii Europejskiej - wskazuje.

 

Więcej...https://zdrowie.pap.pl/raport/raport-nizp-pzh-niepokojacy-rekord-polski-samobojstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem prof. Bogdana Wojtyniaka z NIZP-PZH różnica między Polską a innymi krajami UE może wynikać np. z trudniejszego dostępu do opieki psychiatrycznej i nieumiejętnością radzenia sobie z problemami.

- Osoby lepiej wykształcone lepiej sobie radzą ze swoimi problemami, a teraz wykształcenie polskich mężczyzn jest gorsze niż przeciętna w Unii Europejskiej - wskazuje.

 

Więcej...https://zdrowie.pap.pl/raport/raport-nizp-pzh-niepokojacy-rekord-polski-samobojstwa

Z tym wykształceniem to mocno naciągane, wątpię by miało to jakiś większy wpływ, ale w dobie braku chętnych na studia warto nagłośnić takie bzdety typu idźcie na studia a nie popełnicie samobójstwa. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samobójstw będzie więcej - niska jakość służby zdrowia i problem narasta. Psychiatrów w Polsce bodajże najmniej w UE na milion mieszkańców(gdzieś mi się to obiło o uszy).

 

Co do dzieci to tablecik już dla niemowlaka, a później szook, że dzieciak 5 lat i nie mówi i nie komunikuje się z innymi. Zgadujemy co z tymi dzieciakami będzie dalej?

 

Poprzez Google Scholar też coś nie coś można rodzimego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno tragicznie brakuje psychiatrow i psychologow dzieci/mlodziezy w Polsce

 

Mój przykład - 2/3 letnie bóle głowy w sposób nietypowy, bezsenność, parestezje. Przecież każdy człowiek, który by nie uznał mnie za wariata a uwierzył, powiedział że to niemożliwe. Zresztą, no dlatego nie wierzy.

Przez 5 lat nie wiedziałem co mi jest, jak sobie pomóc, próbowałem szukać wsparcia u lekarzy, dałem sobie spokój, samo przeszło.

 

Więc co jeżeli ludzie młodzi szukają pomocy a mają podobne problemy jak ludzie z tego forum? Lepiej nie pytać. Kto bardziej inteligentny ten sobie poradzi, gorzej z tymi którzy nie są, popełnią samobója albo będą żyli w problemach.

 

Co do dzieci to tablecik już dla niemowlaka, a później szook, że dzieciak 5 lat i nie mówi i nie komunikuje się z innymi. Zgadujemy co z tymi dzieciakami będzie dalej?

Dla mnie IT nie jest problemem, bo mam coś we łbie, potrafię łatwo weryfikować/des-weryfikować informacje, zresztą choruję na schizofrenię i aspekt aspołecznego stulejarza jest wpisane w moje życie. Ale fakt, większość ludzi którzy potrafią korzystać ze smartfona/tableta nie mają nawet podstawowej wiedzy informatycznej i korzystają ze sprzętu intuicyjnie, a potem próba samobójcza bo nudesy wyciekły albo ktoś zalogował się na konto. Z tym kontem trafiło się to mojej siostrze.

 

Zresztą dla mnie IT to pasja i zabicie czasu. Jeżeli szukałbym pracy, to tylko w IT. Mam wystarczające (tak myślę) umiejętności miękkie żeby móc normalnie funkcjonować w takiej pracy. Kłopot w tym że mieszkam na dyskryminacyjnym zadupiu nazywanym "Olsztynem", więc z orzeczeniem na schizo ciężko tutaj, kiedy w Ameryce przyjmują do Appla murzynów i feministki żeby być poprawnym politycznie XD Osobiście wystalkowałem jedną osobę chorującą na schizofrenię, pracującą w Apple za naprawdę dużą kwotę (stać ją na Macbooka który w PL chodzi za ~10-15 tysięcy złotych, i pełno iPhonów), a wygląda gorzej niż ja i jest osobą transseksualną na kobietę. W polsce na takie czary długo zaczekamy, bo panuje u nas wszechobecny katolicyzm i brak wiary w transhumanizm.

 

Ale rozumiem, że większość ludzi chciała żeby przyszłość ich dzieci wyglądała inaczej, i tylko ja jestem jednocześnie posrany i to zaakceptowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście borykam się z problemami finansowymi i chodzi mi po głowie myśl o samobójstwie bo co mi zostało tylko to. Nie mam pomysłu i możliwości na wyjście z tego dołka. Dziś otrzymałem telefon z banku z pytaniem kiedy spłacę zadłużenie, odpowiedziałem że nie ukradnę i nie wyczaruję, nie mam pracy i nie mam możliwości by teraz spłacić kredyt, jak chcą to niech zgłaszają do wszystkich instytucji już mi wszystko jedno, niech wszystko co mam mi zabiorą mi już i tak na życiu nie zależy. Pani na to że jeszcze kilka dni poczekają a później uruchomią postępowanie. Jestem nikim, śmieciem który myślał że w życiu coś osiągnie. Twierdzę że kobiety mają w kraju raj na ziemi, nawet jeśli ma kłopoty finansowe wystarczy że da dupy kilku kolesiom, albo pokaże cipke na kamerce i już jej długi są spłacone. Facet niestety nie ma takich możliwości i przez to jest śmieciem jeśli ma jakieś problemy. Wszyscy się od niego odwrócą i nikt mu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heledore, właśnie!

 

Kobiety głównie tną się, albo łykają jakieś świństwo, a facet zwykle zakłada pętle na szyje.

 

jakby większe przyzwolenie społeczne jest na poszukiwanie pomocy przez panie- w końcu to słaba płeć.

 

..a w istocie jest wprost przeciwnie. Kobiety są znacznie silniejsze psychicznie od mężczyzn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane gus i kgp sa zatrwazajace, ale i tak ich sposob liczenia nie obejmuje wszystkich samobojstw. Nie mowiac o tym, ze wielu cial sie nie odnajduje albo dopiero w takim stanie, ze trudno stwierdzic przyczyne zgonu. Mysle, ze niektorzy ludzie nie chca byc uznani za samobojcow i czesto robia to tak by upozorowac wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane gus i kgp sa zatrwazajace, ale i tak ich sposob liczenia nie obejmuje wszystkich samobojstw. Nie mowiac o tym, ze wielu cial sie nie odnajduje albo dopiero w takim stanie, ze trudno stwierdzic przyczyne zgonu. Mysle, ze niektorzy ludzie nie chca byc uznani za samobojcow i czesto robia to tak by upozorowac wypadek...
Sporo wypadków samochodowych szczególnie typu wjechał z dużą prędkością w drzewo z niewiadomych przyczyn to samobójstwa odnotowane jako wypadki samochodowe, jest pewnie setki innych sposobów na samobójstwo wyglądające jak wypadek. Sam kiedyś rozważałem celowe utonięcie, ale jak przyszło co do czego to dopłynąłem ten kilometr do brzegu ostatkiem sił choć nie wiem po co. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, daj spokój, lepiej mieć jakiekolwiek życie, niż go w ogóle nie mieć. Są ludzie którzy mają totalnie pod górkę już od urodzenia i cisną naprzód. Nie bez przyczyny. Co by nie powiedzieć o życiu to nie można zaprzeczyć, że jest nader ciekawe i chce się zwykle doświadczać więcej i więcej. Można się kłócić o samą nawet codzienność - ale czy ktoś obiecywał, że będzie w życiu łatwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście borykam się z problemami finansowymi i chodzi mi po głowie myśl o samobójstwie bo co mi zostało tylko to. Nie mam pomysłu i możliwości na wyjście z tego dołka. Dziś otrzymałem telefon z banku z pytaniem kiedy spłacę zadłużenie, odpowiedziałem że nie ukradnę i nie wyczaruję, nie mam pracy i nie mam możliwości by teraz spłacić kredyt, jak chcą to niech zgłaszają do wszystkich instytucji już mi wszystko jedno, niech wszystko co mam mi zabiorą mi już i tak na życiu nie zależy. Pani na to że jeszcze kilka dni poczekają a później uruchomią postępowanie. Jestem nikim, śmieciem który myślał że w życiu coś osiągnie. Twierdzę że kobiety mają w kraju raj na ziemi, nawet jeśli ma kłopoty finansowe wystarczy że da dupy kilku kolesiom, albo pokaże cipke na kamerce i już jej długi są spłacone. Facet niestety nie ma takich możliwości i przez to jest śmieciem jeśli ma jakieś problemy. Wszyscy się od niego odwrócą i nikt mu nie pomoże.

 

jasne, kobiety to maja jak w raju,a nie pomyslales moze kolego ze nie wszystkie kobiety to k.....? ja mysle ze to facet ma latwiej-wystarczy ze popracuje na budowie za granica i 10 tys.miesiecznie leci. poza tym kolego tez mozesz sobie niezle dorobic dajac d..... starszym bogatym paniom.co ty na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×