Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hackerspace - plany


Gość Reghum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Kolega wpadł na pomysł otworzenia hackerspace. O ile pomysł świetny, na razie zbieram informacje, na ile jest to możliwe finansowo, społecznie etc.

Zacząłem rozmawiać z mamą, to się tylko wkur*iłem. Dowiedziałem się że wynajem lokalu kosztuje 3 tysiące złoty + remont, media etc. No bo przecież ojciec pracuje w budowlance i cały czas ogarnia przetargi.

Patrzyłem - przetarg od urzędu miasta uwzględnia cel społeczny. Bez przetargu 25m^2 kosztuje na oko 750zł w Olsztynie. Cel społeczny kulturowy ma prawie najniższy współczynnik licytacji - 0.4 (bar mleczny tylko ma mniej, bo 0.3).

Ale uznałem, że pie*dolę rodzinę, bo mam już dość... Potrafią całą wypłatę wydać na różne rzeczy, w tym buty o wartości 500zł (no bez przesady), a jak ja kupię dysk SSD który pewnie starczy mi na 3-4 lata za 400zł to olaboga pana po*ebało. W dupie to mam.

Mam też cynk z Warszawskiego (!) hackerspacu. Podobno płacą za 100m^2 z mediami... 702zł (27zł/m2). I to jeszcze współdzielnia im pomaga. Wszystko z przetargu.

 

Na razie projekt jest w planach, ja jakoś ogarniam jeszcze remisję choroby, jakieś tam delikatne objawy mam (parestezje, uczucie ciśnienia w głowie, stan rozdrażnienia bardziej niż pobudzenia).

Obstawiam że jest to świetny pomysł, szczególnie, że w moim mieście nic się nie dzieje związanego z IT. A jeżeli udało by się to ogarnąć, to nie dość, że to był dowód, że osiągnąłem stabilność psychiczną, ale także jakiś kolejny sukces w życiu, mimo iż wydaje mi się, że nie będę mieć nawrotów, jakby się udało, nie miałbym po co nawet wracać do choroby. A jak wiemy, w schizofrenii da się lubić wytwory swojej wyobraźni ;)

 

Co o tym myślicie? Na ile jest to możliwe?

Zakładamy, że będziemy coś dokładać finansowo (kolega pracuje, ja też będę), i będą składki od uczestników, oczywiście zależne od ogólnych kosztów, ale mamy nadzieję, że mało.

Dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,, będziesz trzepał kasę jak Wiejski Teodor kapucyna ;)

 

Czego oczekiwać na forum dla chorych psychicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo przecież lokal sam się opłaci.

Składki będą adekwatne do tego, ile będzie zapotrzebowania na lokal. Mówiłem nawet że bym dorzucał od siebie kasę np. na sprzęt komputerowy, ale oczywiście ciężko czyta się ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hackerspace -

co to w ogóle jest ?

Kluby ,? co wy tam będziecie robić ?

W ogóle będą chętni ?

 

Wszystko jest w planach, ale jak od razu słyszę ból dupska i że to jest niemożliwe, to zastanawiam się w jakim świecie ja żyję.

Będę o tym dzisiaj rozmawiał na tim spiku o 20 z kolegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, dwie sprawy. 1. ja jestem raczej z game devu, ale też IT, wiec Wam kibicuję i 3mam kciuki, żeby się udało. 2. są u Was w Olsztynie tzw. współpracownie, czyli miejsca np. w centrach handlowych, gdzie można usiąść z kompem i popracować? moglibyście zacząć od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×