Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Przeminęło z dymkiem, czyli walka z nałogiem nikotyny

Rekomendowane odpowiedzi

może zacznę od tego, że znów zacząłem palić! no ale to u mnie norma! :mrgreen: pozbyć się tego cholerstwa? bardzo chętnie, tylko jak?! :bezradny: środki doraźne na odstawienie, spoko, jest ich wiele, szeroki wachlarz dostępności i "podawania" pierwszy 1x postanowiłem "rzucić" w kwietniu 2003r. a palę od 14-15rż! były to płytki (prądziki), dłonie na płytkach i tak jakiś czas, a w trakcie info odnośnie skutków palenia, nie paliłem po tym 6 m-cy! potem alko, no i z powrotem! od tamtej pory nie udało mi się rzucić, wszelkiej maści tabletki, pigułki, plastry, gumy, nawet e-fajek (ale przy tym to zawsze przedawkowanie nikotyny, zawsze, bo nie mogłem się napalić! :twisted:) najlepiej na mnie działa cytyzyna, jak łykam nie palę, bo fajek jest wstrętny, koniec cytyzyny, 2-3 m-ce agresja wzmaga i powrót! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jakiegoś czasu moje palenie już mi przeszkadza. Raz odstawiłam fajki na prawie dwa lata, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Więc uzależnienie fizyczne uważam, że jestem w stanie przejść. Gorzej z uzależnieniem psychicznym. I tak sobie pomyślałam, że w następnym roku zrobię podejście do tematu, ale bez radykalnych kroków, tylko podstępem. Czyli od doopy strony ;) - dlaczego palę, co mi to daje, w jakich sytuacjach ( oprócz oczywistych stresowych), jaka potrzebę tym sobie zaspokajam. I wtedy najlepszy sposób - zastąpienie innym "nałogiem" ( zdrowym), czy rytuałem itp. Nie widzę dla siebie innej skutecznej metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Biorę tabex (cetyryzyna), 5 razy dziennie, jak pije alkohol to podwójną dawkę i nie odstawiam, bo w przeciwieństwie do gum nikotynowych, szkodliwe to nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Biorę tabex
tabex jest skuteczny, bardzo bezpieczny na bebechy ;) senności brak po 10x 1,5mg cytyzyny? Ale przy alko to nawet nie czuć! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

distorted_level68,

A nawet nie wiem jak to działa na spanie, bo ja i bez tego nie umiem normalnie zasnąć i muszę się Olanzapiną codziennie znokautować, a ona zawsze skuteczna ;)

Jest tu na forum taki jeden co Cetyryzyną sie kuruje nie z powodu nałogu, tylko lepiej się po niej czuje, przy okazji go zapytam o co w tym chodzi bo aż jestem ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się spytam - jak to jest?

Skoro już taki wątek się pojawił. Szczerze - nigdy nie zapaliłem papierosa. Nigdy. Mimo iż moja rodzina dużo paliła w domu, przez co w gimnazjum nauczyciele posądzali mnie, że palę, ale wiem, że i tak w to nie wierzyli.

Większość osób które palą, to takie które zaczęły przez osoby drugie. Wydaje mi się że wtedy działa sposób - wychodzisz gdzieś w pracy, szkoły z ludźmi pogadać, i już palą - a ty co, będziesz "siedział w kącie" i nic nie robił?

Nie zamierzam palić, akurat mam charakter mojej mamy - próbowała, nie spodobało się jej, alkohol tak samo rzadko jak ja. Nawet jeżeli miałbym zacząć, to szkoda mi tak naprawdę pieniędzy które mogę przeznaczyć na sprzęt komputerowy (na przykład).

Holik - zamiast Olanzapiny możesz brać Hydroksyzynę, wydaje mi się że nie uzależnia tak organizmu i pozwala na branie sporadyczne (kiedy teoretycznie olanzę bierzesz cały czas).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Pochrzaniło mi się z tą Cetyryzyną.

Reghum Hydro słabo na mnie działa, poza tym lekarz nakazuje Olanze i ja nie oponuję bo bardzo polubiłem ten lek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

mirunia,

A Ciekawe skąd Ty możesz wiedzieć skoro nigdy nie miałaś ćmika w ustach :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

brałam tabex ale miałam po nim koszmary z tego co pamiętam, ale od fajek odrzucał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja palę 20 lat - w liceum przed maturą było ciężko - a skoro w domu palili na stres - to ja tez zapaliłam i tak poszło. Na studiach to była norma, że się pali - niepalący byli wyrzucani poza nawias imprez, spotkań, rozmów itd. Potem dopiero po wprowadzeniu zakazu palenia w knajpach w 2011 ludzie zaczęli dzielić się na palących i nie zdecydowanie wyraźniej. Mnóstwo moich znajomych paliło - teraz po latach - zostałam praktycznie sama z papierosem. Ale ja kochałam palić - nadal nie potrafię wyobrazić sobie siebie bez fajki. Na początku lipca 2016 dostałam się na terapię uzależnień z NFZ i niestety po trzech miesiącach się pożegnałam przez brak jakiegokolwiek profesjonalnego podejścia do uzależnienia od nikotyny a wręcz bagatelizowanie problemu. Terapeuci byli ok, ale czasu dla mnie mieli 25 min w tygodniu - jak dobrze poszło. Wg porady terapeuty odstawiłam fajki stopniowo ale i tak ataki paniki, koszmary senne i napady głodu pojawiły się szybko. Niestety z takimi objawami terapia uzależnień nie dała sobie rady i odesłali do ośrodka dla nerwicowców - bo wg nich potrzebuję kompleksowej pomocy a palenie to tylko wynik głębszych zaburzeń emocjonalnych. No to klops. Wróciłam do fajek, bo to było najprostsze. Teraz czekam w kolejce na terapię nerwicową - już raz na takiej byłam 7 lat temu. Może uda mi się bardziej kompleksowo zająć problemem palenia., bo ani plastry ani książki ani tabex nie pomogą. Swoją drogą od tabexu rozregulowała mi się tarczyca - zatem uwaga na to cudo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, co z tego, że użyję silnej woli i się powstrzymam od fajek skoro to chodzi o coś więcej. Wszystkie moje nałogi biorą się z niezaspokojonych potrzeb, które czasem bardzo mocno dają o sobie znać i trzeba je jakoś uciszać, każdy ma swoje sposoby. Wyleczenie się z moich zaburzeń wymaga lat terapii o ile to coś w ogóle da a żyć trzeba codziennie. Tak, wiem, że istnieją konstruktywne sposoby zastąpienia nałogu, ale w depresji nie jest to wykonalne. Zrobiłabym cokolwiek byle zyskać kilka dni normalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Swoją drogą od tabexu rozregulowała mi się tarczyca - zatem uwaga na to cudo.
zjadłem już kilkanaście opakowań cytyzyny, nie zauważyłem najmniejszych problemów, ja jakoś dobrze toleruję tą substancję, mimo że przyjmuję jeszcze 4 inne leki! Ale kobiety może mają nadwrażliwość, nie wiem, no nic... ja żyję, a nie odczuwam najmniejszych skutków po cytyzynie, a badam się regularnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jak rzucić palenie jak się lubi palić? :oops::roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak rzucić palenie jak się lubi palić?
to chyba odwieczny problem palaczy! ;) chociaż z drugiej strony, jest bardzo dużo negatywów palenia, mi osobiście przeszkadza smród fajek, smród ubrań, smród rąk, kapeć w ustach, ale pomimo tej świadomości, wraz wracam do palenia! Lubić palić to nie zważać na konsekwencje? To chyba nie jest aż takie proste, bo ja chętnie bym ten nałóg oddał za darmo! Palić źle, a nie palić jeszcze gorzej i bądź tu mądry! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno nikt palić nie lubi, że to tylko wymówka. Uzależniony próbuje oddalić wszystkie myśli o rzucaniu, by nadal palić - więc ma odpowiedź na wszystkie rzeczowe i logiczne argumenty. Mnie się tak już w głowie miesza, że somaty wracają ze zdwojoną siłą. Miałam dziś koszmary i atak paniki w nocy, bo cały czas się biję ze sobą i próbuję odstawić papierosy. Śmieszne jest tylko to, że własnie palenie dawało mi największe oparcie w najgorszych momentach i myśl o tym, że mam nie palić powoduje nowe lęki i stres. Kwadratura koła... dobrego dnia mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak rzucić palenie jak się lubi palić? :oops::roll:

Znaleźć coś w zamian.Nie mam na myśli innego nałogu ale pasji. Nie palę 8 miesięcy, próbowałam setki razy i to jest mój największy sukces, a zamieniłam palenie na sport, dokładnie bieganie. Wydzielają się podobne związki, ( jeśli prosta baba niezbyt rozgarnięta, zna się na reakcjach zachodzących w mózgu, czegoś nie pokręciła), dlatego bieganie również może uzależnić, wydzielają się naturalne opiaty, podobnie działa nikotyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja palę e-papierosa, palę w nim nikotynę, mógłbym zmniejszać jej ilość aż w końcu palić zwykła parę.

ale w czym ta nikotyna jest szkodliwa ? jeżeli mi ktoś wytłumaczy jej szkodliwość i negatywny wpływ na psychikę to chętnie odstawię.

ale nie widzę sensu rzucania czegoś dla samogo faktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Problem w tym, że mnie zupełnie nie przeszkadzają wszystkie ujemne skutki palenia. Wydaje mi się, że radzę sobie ze smrodem i inni nie odczuwają dyskomfortu z mojego powodu. Staram się zachowywać świeżość w ustach i stosuje inne zabiegi aby smród nikotyny nie nasiąkał w ubrania na przykład. Nie czuje wewnętrznej potrzeby rzucenia i jakby nie wiem w jaki sposób miałabym zastąpić tą czynność aby sprawiała równie przyjemność. Najbardziej przeszkadza mi palenie w pracy gdy muszę znaleźć chwilę na dymka a nie mam jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
ja palę e-papierosa
też paliłem, ale co zauważyłem, to byłem wiecznie naćpany tą syntetyczną nikotyną, oczy jak złotówki, a białka jak po dobrym zielsku! :twisted:

Staram się zachowywać świeżość w ustach
owszem, wiecznie gumy miętowe...! raczej standard!
smród nikotyny nie nasiąkał w ubrania na przykład
tak, pranie! :mrgreen: bo jakbyś nie uważał/a , czy palił/a na powietrzu, unikał pomieszczeń zamkniętych, gdzie siekierę można powiesić, to i tak ciuchy śmierdzą! (pewnie dlatego, że nozdrza są wrażliwe! :twisted: bo upust dymu też i nosem - no ale jak to przy paleniu!) ;) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
też paliłem, ale co zauważyłem to byłem wiecznie naćpany tą syntetyczną nikotyną, oczy jak złotówki, a białka jak po dobrym zielsku! :twisted:

to musisz miec dziwny organizm, nie zauwazylem takich objawow u nikogo palącego, moze nie paliles nikotyny tylko w olejku miales syntetyczne kannabinoidy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)

Próbowałam e-papierosa i w ogóle nie odczuwałam, że palę :mrgreen:

Swoją drogą niektóre odstraszacze na opakowaniach mnie śmieszą np ten niby truposz w trumnie i napis "Rzuć palenie- masz dla kogo żyć" mnie rozśmieszają :oops::angel: Wiem nic w tym śmiesznego ale na mnie nie działa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi