Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pod Trzeźwym Aniołem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2023 o 16:35, skakunna napisał:

Jak to w końcu jest z tym bezalkoholowym piwem? Piję codziennie i nie czuję żadnej podwyższonej chcicy na procentowe. A ostrzegali mnie na detoksie, że tak będzie.

Ja też piję codziennie piwo bezalkoholowe w małej ilości, jedna butelka mi starcza na tydzień czasu i nie ciągnie mnie do alkoholu wcale.

P.S. skakunna, masz fajny avatar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 16:35, skakunna napisał:

Jak to w końcu jest z tym bezalkoholowym piwem? Piję codziennie i nie czuję żadnej podwyższonej chcicy na procentowe. A ostrzegali mnie na detoksie, że tak będzie.

Może sam smak, sama butelka czy puszka nie są u Ciebie tak silnym triggerem jak np. określone sytuacje towarzyskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 15:17, Purpurowy napisał(a):

Coś tego typu. Trochę w ostatnim czasie znowu za dużo balowałem i muszę przystopować.

 

I jak wygąda życie "na trzeźwo"? Jak opisują to tzw. trzeźwi alkoholicy, to generalnie tak na prawdę życie wygląda normalnie, jak normalna codzienność, jednak w ich przekonaniu to jest coś takiego wow, niezwykłego.

 

Typu pójść do sklepu, wrócić, zrobić sobie herbete, wypić, posporzątać kuchnie, pójść skosić trawę, wrócić, napić się szklankę wody, obejrzeć wiadomości, pójść spać.  Generalnie normalne rzeczy, ale w tych opisach jakby im brakowało jakiś petrady, typu jak może być tak normalnie, tak w porządku, aż zaczyna być takie życie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 17:21, Becareful napisał(a):

 

I jak wygąda życie "na trzeźwo"? Jak opisują to tzw. trzeźwi alkoholicy, to generalnie tak na prawdę życie wygląda normalnie, jak normalna codzienność, jednak w ich przekonaniu to jest coś takiego wow, niezwykłego.

 

Typu pójść do sklepu, wrócić, zrobić sobie herbete, wypić, posporzątać kuchnie, pójść skosić trawę, wrócić, napić się szklankę wody, obejrzeć wiadomości, pójść spać.  Generalnie normalne rzeczy, ale w tych opisach jakby im brakowało jakiś petrady, typu jak może być tak normalnie, tak w porządku, aż zaczyna być takie życie trudne.

Jak wygląda życie na trzeźwo? W moim przypadku wyglada ciężko, w porównaniu do życia po pijaku. Jak wspominam czasy kiedy łoiłem dzień w dzień do porzygu, spałem tam gdzie się wywaliłem itp itd to w pewnym sensie tęsknię za tamtymi czasami. W pewnym sensie oczywiście. Nie goniła mnie praca, żadne zobowiązania, ubezpieczenia, opłaty itp itd. życie było prostsze. O wiele prostsze. Jedyny problem to wyżulić parę złotych na jabola. Tak więc nie dziwię się niektórym alkoholikom że życie w trzeźwości ich przerasta. Takie coś po prostu potrafi przytłoczyć człowieka, pomimo najlepszych chęci do walki z nałogiem. Aczkolwiek póki potrafię, to staram się nie wrócić do tamtego życia.

Edytowane przez Purpurowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Purpurowy napisał(a):

życie było prostsze. O wiele prostsze

 

Oczywiście się zgadzam. Sam doświadczając uzależnień, krótkoterminowo czuje się lepiej będąc w uzależnieniu. Natomiast odstawiając na bok uzależnienia, żyje mi się przez pewnien, dość długi, czas ok. Ale potem zaczy brakować sensu w życiu, a ten sens - jakby - daje uzależnienie. To jest taka moja hipoteza. Coś jest co ciągnie do poprzedniego stylu życia, czasem nawet wraca to w sposób niezauważony. 

 

Ogólnie dla części ludzi życie nie jest łatwe. Nawet dla tych co nie mają problemu z alkoholem. Opłacić rachunki, pracować całe dnie mając niską pensje,  to nie jest łatwe wiązać koniec z końcem. Może jednak na tym polega odpowiedzialność, dorosłość, dotrzymywanie słowa, itd. że biorę życie w swoje ręce, może będę całe życie spłacał małe mieszkanie, ale chociażby i to będzie czymś ok, czymś zobowiązującym. 

 

Edytowane przez Becareful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 18:00, Becareful napisał(a):

 

Oczywiście się zgadzam. Sam doświadczając uzależnień, krótkoterminowo czuje się lepiej będąc w uzależnieniu. Natomiast odstawiając na bok uzależnienia, żyje mi się przez pewnien, dość długi, czas ok. Ale potem zaczy brakować sensu w życiu, a ten sens - jakby - daje uzależnienie. To jest taka moja hipoteza. Coś jest co ciągnie do poprzedniego stylu życia, czasem nawet wraca to w sposób niezauważony. 

 

Ogólnie dla części ludzi życie nie jest łatwe. Nawet dla tych co nie mają problemu z alkoholem. Opłacić rachunki, pracować całe dnie mając niską pensje,  to nie jest łatwe wiązać koniec z końcem. Może jednak na tym polega odpowiedzialność, dorosłość, dotrzymywanie słowa, itd. że biorę życie w swoje ręce, może będę całe życie spłacał małe mieszkanie, ale chociażby i to będzie czymś ok, czymś zobowiązującym. 

 

Przecież takie życie to nuda, jak można żyć tylko praca, dom. Tv staram się w ogóle nie włączać bo to zło. Ewentualnie film ściągnięty. Ciężko być po prostu dorosłym. Nudzę się a mam 45 lat, dorosłe dzieci. Jeszcze nie samodzielne,tylko to mnie trzyma od tego żeby się rzucić w wir nałogów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×