Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odpis recepty


wredny

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem sytuację, że realizowałem odpis recepty, później z tego odpisu kupowałem część leków i dostawałem kolejny odpis. Ostatnio w jednej aptece otrzymałem informację, że dając odpis recepty, muszę zrealizować już wszystkie leki znajdujące się na nim, bo gdy kupię tylko jeden z leków, to odpis już przepada. Czy zostały wprowadzone jakieś nowe przepisy, czy może to polityka danej apteki? Orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przepisy się zmieniają co chwilę, ale prawda jest też taka, że to zależy na jaką aptekę trafisz. jak mieszkasz na zadupiu i masz dwie na krzyż, to za bardzo nie masz wyboru. Ale gdy w większym mieście, to spokojnie można sobie znaleźć zaufaną aptekę, która przynajmniej nie zostawi na lodzie w sytuacji faktycznej zmiany przepisów.

To apteka jednej z największych sieci aptek w kraju. Korzystałem z niej przez lata i z tego co pamiętam, to nawet tam nie miałem kiedyś problemów z tym, o czym napisałem w temacie. Ale tak jak napisałeś, często farmaceuci idą na rękę i nawet miałem sytuację, że realizowałem odpis recepty już po terminie i nie było z tym problemów. A niektóre apteki wręcz żyją własnym życiem i ułatwiają życie pacjentom jak tylko mogą. Jednak chciabym mieć pewność co do zmian w przepisach, bo jeśli to tylko widzimisię apteki, tak nie zostawię tej sprawy i będę na złość brał po jednym leku przez cały miesiąc - a jest ich na odpisie 9 :brawo: Ciekawe co apteka zrobi w sytuacji, gdy przyjdę i nie będą mieli jakiegoś leku, który powinienem dostać. Nagle dostanę odpis, bo jednak da się to zrobić? Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie mam ten dylemat bo na odpisie mam 4 paczki leków,a chciałbym wykupić tylko dwie ,a resztę jeszcze później ale nie wiem czy można zrobić odpis odpisu , jutro zadzwonię do apteki i się dowiem

Daj później znać w tym temacie. Szukając w internecie nic nowego nie znalazłem, więc nie mam pojęcia co to nagle za problemy. W ogóle odpis mający ważność tyle co recepta, gdy ma się wypisane leki na dłuższy okres, to jest nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w innej aptece i przy okazji spytałem o realizację odpisu, który mam z października, a którego to nie zrealizowałem. Otrzymałem odpowiedź, że nie będzie z tym problemu, tylko bym zrealizował odpis do końca roku. Aż chyba skontaktuję się z moim lekarzem w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy to też od leków. Jeśli masz refundowane, w aptece bardziej uważają na formalności niż w przypadku leków na 100%.

Z tego co wiem, to otrzymując odpis, każdy znajdujący się na nim lek jest już na 100%. Tak czy inaczej, na recepcie miałem chyba i tak wszystko na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, zapytam tutaj.

 

Zdarzyła mi się taka sytuacja, że wziąłem odpis na 1 opakowanie pregabaliny w wersji 28 kapsułek, a dopiero w domu zobaczyłem, że aptekarka się pomyliła - na odpisie zapisała wersję 56 kapsułek. Postanowiłem tego nie prostować, nie komplikować, po prostu wykupiłem to większe opakowanie (bo czemu nie? 8)). Zastanawiam się teraz, czy gdzieś tam "u góry" - nie wiem, w aptece, w NFZ-cie, gdziekolwiek - to wyjdzie? I czy ktoś za to beknie? W sensie: czy w ostateczności mogę spodziewać się jakiegoś pisma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×