Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myślące telefony


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst jest długi, nie będę tu wstawiał całego, tylko początek, reszta w linku

 

Sztuczna inteligencja jest przyszłością smartfonów. W tej kwestii zgadzają się Google, czyli twórcy Androida, ARM i Qualcomm projektujący i produkujący urządzenia

mobilne, a także firmy odpowiadające za oprogramowanie. To dzięki nauczaniu maszynowemu telefony potrafią grupować nasze zdjęcia według znajdujących się na nich osób i obiektów,

tłumaczyć w locie tekst na podstawie zdjęć czy sprawnie reagować na komendy głosowe rozumiejąc to, co do nich mówimy.

 

AI ma znacznie większy potencjał, lecz do tej pory ograniczały ją podzespoły telefonów. Jeszcze niedawno niemal wszystkie obliczenia związane ze sztuczną inteligencją wykonywane były tak naprawdę w chmurze i wysyłane do smartfona za pośrednictwem sieci. Wszystko przez niemoc i wysokie zapotrzebowanie energetyczne procesorów smartfonów, nieprzystosowanych do korzystania z dóbr nauczania maszynowego. Używanie zaawansowanych algorytmów AI wymagało więc od nas połączenia z internetem i ograniczało się tylko do wybranych programów. A to przecież kropla w morzu możliwości tej technologii.

 

http://pclab.pl/art76420.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie jestem dinozaurem i nie nadążam za rozwojem, ale marnie to widze, jeśli teraz jestem w stanie wysłać sms bez dotykania telefonu (google now), to na cholerę mi myślący telefon?

Na moje oko, obecne komputery i telefony to tacy idealni niewolnicy, dostarczają rozrywki, dobrze za nas liczą, świetni księgowi :D Mój komputer jest tak dobrym niewolnikiem,

że nie ma rzeczy, której by dla mnie wykonał. Spełni każdą moją zachciankę. A jak u Was? Dobrze traktujecie swoje komputery? :lol:

Przyszłość widzę w czarnych barwach.

 

 

Przykłady działalności człowieka:

Haker może odciąć prąd i sparaliżować polską gospodarkę

http://wyborcza.pl/1,155287,17010392,Haker_moze_odciac_prad_i_sparalizowac_polska_gospodarke.html

 

Atak cybernetyczny na Estonię

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_cybernetyczny_na_Estoni%C4%99

 

Sztuczna inteligencja nie będzie potrzebować maszyn z elektronicznymi mózgami i karabinami, może nas udupić w bardzo prosty sposób i to już niedługo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze technologia to dobro dla ludzkosci (stosowana do dobrych celow).. Widziałam osoby pracujace z tzw. cyber eye i te ktore nie mowia nie poruszaja sie a potrafia dzieki temu urzedzeniu sie porozumiec z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony myślą ? A ludzie nie.Dziwne czasy.

 

Jeden z fajniejszych tekstów wiejskiego filozofa jakie widziałem. Nawet całkiem mądry, z lekką nutką ironii ;) Oczywiście jest tutaj najwyraźniej chęć pokazania ogromnego postępu technologicznego w zestawieniu do ludzkiego czasem nie rozumnego postrzegania pewnych spraw, czyli reasumując ukazanie ludzkiej głupoty :D:brawo::brawo:

 

Co do myślących telefonów, daleko jeszcze do tego. Ale kiedyś do tego dojdzie. A co będzie jeżeli kiedyś pewien telefon będzie tak inteligentny, że uzyska samoświadomość i zapragnie autonomii, własnych praw, godnego traktowania, szacunku, nadania mu większej osobistej kontroli nad własnym życiem, czyli powiedzmy przeniesienia jego świadomości do kogoś na kształt człowieka aby mógł realizować swoje marzenia? Myśleliście o tym kiedyś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 mies temu dokonałem dziwnej obserwacji:  na środku chodnika stał chłopak , po kilkunastu minutach dołączył do niego inny ,za jakiś czas jeszcze inny -w ciągu 40 min zebrała sie grupka 7-8 chłopaków - w wieku tak 13-16 lat.  Na pocz myślałem że sie znają i to jakaś koleżeńska ustawka ale zachowywali sie nieufnie wobec siebie i  nie rozmawiali tylko czasem jakieś pojedyncze słowo 1 wydukał do 2go... . Cechą wspólną było to że mieli telefony i dziwacznie wyginali sie...   Było zimno i paskudnie a oni stali centralnie na środku dość wąskiego chodnika i dziwacznie wymachiwali rękami -przez 30 min zastanawiałem sie co to za debile ?? i dziwaki ?? :hide:   Potem skapowałem sie że  "oni łapią te pokemony"
Dla osoby która widzi to z perspektywy wygląda to właśnie tak :hide:

Oby nikt nie stworzył gry "na smartfony" która wymaga zdejmowania spodni i załatwiania potrzeb fizjologicznych żeby zdobyć punkty :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 02:22, zzzzz napisał:

co to za debile ?? i dziwaki ?? :hide:   Potem skapowałem sie że  "oni łapią te pokemony"
Dla osoby która widzi to z perspektywy wygląda to właśnie tak :hide:

image.thumb.png.e26378d6553fa98f18df2a53052600a0.png
Say what? Mam to ustawione jako bezpośrednio widoczne zdjęcie na facebooku, tak samo jak link do projektu ShizOS. I tak nikt mnie nie dodawał do znajomych, mam 30 osób na liście (chociaż myślę że to może być spowodowane brakiem własnego zdjęcia). Większość osób wie że jestem ekscentryczny i mam wywalone na to, co myślą ludzie - wydaje mi się że duża część osób wiedziała już od dawna o schizofrenii albo czymś niepokojącym, a aktualna dziwaczność jest lekkim coming outem. Czasem (jak wstanę wcześnie, nie śpię w nocy) też zdarza mi się pójść pod kościół i grać w poki o 4-6 XD

I tak aktualnie pracę i finanse mam ogarnięte, co nie zmienia że nadal wyglądam jak ćpun, a social skille leżą, ale serio, czuję się ok jak jest, ale nie narzekam, serio xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dokonałem takiej obserwacji. Może 1 osoba nie zwróciłaby mojej uwagi ale to była cała grupa ;)

@Reghum nie oceniaj sie tak drastycznie . Poprostu myślę że są lepsze ,zdrowsze sposoby spędzania czasu na dworze niż "wyginanie sie i robienie tego co telefon rozkaże"  -np rower .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyznam sie że też mam MOCNE ZADATKI NA DZIWAKA  :
1) do 2018r nie wiedziałem jak sie łapie pokemony :oops:
2) kilka lat temu zrealizowałem swoje małe marzenie................. i kupiłem....................... magnetofon kasetowy Technicsa :mrgreen:
Mam sporo kaset i czasem lubie sobie wrócić do nich.     Jest pewna magia w przesuwającej sie taśmie i wydobywającej sie w ten sposób muzyce :105:

Jeśli znajdę kiedyś dziewczynę -zaznaczam : będzie musiała zaakceptować te moje dziwactwa :bezradny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×