Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Masowa histeria - terroryzm

Rekomendowane odpowiedzi

Po sprawie World Trade Center świat popadł w szpony histerii odnośnie terroryzmu. Są przewrażliwieni i wszędzie upatrują widma terroryzmu. I co najdziwniejsze - postrzeganie samych terrorystów się zmieniło. Odnoszę wrażenie, że wcześniej obraz terrorysty jako człowieka był raczej rozmyty. Było to pojęcie - nie konkretny człowiek. Obecnie w przekonaniu wielu terrorysta = Arab. Mylnie, bo zapominamy o innych atakach terrorystycznych, których dokonał ktoś zupełnie inny. Niemniej jednak, ten wizerunek stał się jak gdyby najbardziej wyryty. Zobaczcie, jak ludzie reagują:

To był zamierzony żart, ale reakcje ludzi...

Jako ludzie jesteśmy podatni na sugestie, manipulacje i w tym wypadku - dużo zrobiły media...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ofiary islamskiego terroryzmu w Europie to wciąż margines, setki, tysiące razy więcej osób ginie w zwykłych wypadkach, "zwykłych morderstwach i samobójstwach. Szansa że zginiesz pod kołami auta jest dużo większa niż w wyniku zamachowca terrorysty. Ale elitom zależy aby społeczeństwo żyło w strachu, żeby pokładało nadzieję w państwie. Dla mnie jako islamofoba groźniejsze od zamachów jest tolerowanie czy wręcz faworyzowanie islamskiej ideologii i ogromne obciążenia socjalne które oni generują. No ale jak będziemy mieli w Europie tylu muzułmanów co w Pakistanie czy Syrii to zamachy czy wojna staną się codziennością bo to niesie z sobą zwykle kultura islamu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Za 50 lat Europa będzie nie do poznania :D

No gdyby nie ten terror i ucinanie głów, islamiści są zdyscyplinowani, nawet mógłbym ich polubić, modląc się napierdalają 5 razy dziennie głowami w podłogę, ja jako katol nie jestem tak gorliwy, ale

też się modle i chyba nawet widzę ostatnio efekty :D

Nie wiem dokładnie o co oni się modlą, ale raczej o to samo co w większości religii, czyli żeby zapanował pokój, miłość i braterstwo, tylko, że nazewnictwo Bogów mają inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heheheh ten biegnący pod górę po ruchomych schodach był dobry :) ten co zwiewał i mu za drugim razem wyskoczył zza płotu też.

A tak mi się skojarzyło....

Wiesz Lillith że to wideo to ustawiony fake? Przestraszony człowiek zupełnie inaczej się zachowuje niż ci na nim przedstawieni. Przede wszystkim to sparaliżowałoby ich to i ponieśli by ręce odruchowo zasłaniając okolice głowy, albo próbowali odbić torbę, a dopiero potem zaczęli wiać nie tak od razu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Psychciu, czy ja wiem? Ludzie reagują różnie. Nie zawsze tak, jak opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi