Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

10 najbardziej wstydliwych chorób

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Próbujemy obalić wstydliwość. Których chorób najbardziej się wstydzimy i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, ciekawe czego to ludzkość w tej materii się wstydzi najbardziej. Opowiedziałbym historyjkę związaną z nietolerancją laktozy ale dla dobra waszych żołądków odpuszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba ludzie najbardziej się wstydzą chorób wenerycznych w tym Aids, boją się, że zostaną odsunięci od społeczeństwa. Ja ogólnie wstydzę się za ludzką głupotę, zwłaszcza za niedoj.... mózgowe ludzi, którzy porównują depresję nerwicę ze schizofrenią paranoidalną. Z resztą zgodzę się z przedmówcami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Najbardziej wstydliwa powinna być marskość wątroby i rak płuc, a nie jest.

Jak latami ludzie doprowadzają do upadku te organy używkami i pojawi się wymarzony i zasłużony rak, to żadnego wstydu nie mają, szturmują szpitale i przychodnie, krzycząc:

Leczcie mnie, domagam się leczenia z waszych podatków.

Czemu społeczeństwo ma płacić za leczenie kogoś, kto gorliwie doprowadza swój organizm do upadku? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu społeczeństwo ma płacić za leczenie kogoś, kto gorliwie doprowadza swój organizm do upadku? :D

Racja Liber8 ALE czy wziąłeś poprawkę jak wielką dotację do budżetu państwa ci ludzie załadowali przez dziesięciolecia na akcyzach za alkohol i fajki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

schizofrenia brzmi paskudnie... chodzi o samo brzmienie tego słowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sailorka, może i paskudnie, ale nikt sobie chorób nie wybiera. Dodała bym jeszcze zdeformowania ciała do tego kiedyś oglądałam taki program najdziwniejsze choroby wstydliwe choroby, gdzie człowiek ma dramat nie życie. uważam, że do póki człowiek sam może o siebie zadbać, zrobić wszystko koło siebie, a nawet zarobić na siebie to żadna choroba nie tak straszna. Ze schizofrenią można żyć. Tylko trzeba być pod opieką lekarza. Ale można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

moja przyjaciółka ma zespół marfana i to też nie jest fajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnych chorób można się wstydzić, ale to zależy też od danego człowieka.

Myślę, że najgorsze są te widoczne gołym okiem.

Problemy z kośćmi i zębami, każdy to widzi i nie musi nawet o to pytać ani to my nie musimy o tym mówić to po prostu widać.

Tak można w to w teorii łatwo ingerować, ale to nie jest do końca takie proste.

Poza tym choroby weneryczne, raczej każdy się tego wstydzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Psychciu, nie wziąłem tego pod uwagę :D

Ciekawe ile wynoszą przychody z akcyzy, a ile leczenie rakowców i czy to się równoważy? :D Nie chce mi się tego nawet sprawdzać, bo to mało interesujący temat.

Może też być tak, że nałogowi alkoholicy i palacze, zasilają budżet najbardziej, a ja ich tu niesłusznie obrażam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psychciu, nie wziąłem tego pod uwagę :D

Ciekawe ile wynoszą przychody z akcyzy, a ile leczenie rakowców i czy to się równoważy? :D Nie chce mi się tego nawet sprawdzać, bo to mało interesujący temat.

Może też być tak, że nałogowi alkoholicy i palacze, zasilają budżet najbardziej, a ja ich tu niesłusznie obrażam :D

Heh no nie wiem jak z alko ale co do fajek to mniej więcej połowa ich ceny to podatek akcyzowy. Już niejedną ekipę zamknęli za masową produkcje tytoniu na lewo ;) W sumie to lepsze były do palenia niż te obrzydliwe ruskie szajsy w których połowa wkładu to suszone liście buraków.

Apropos wstydliwych chorób to jak dla mnie nr. 1 to kolostomia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sailorka, tak, jak osoba z mojej rodziny. Marfan i Zespół Ehlersa Danlosa - mieszanka jedyna w Polsce - niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi