Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Aktywność fizyczna

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Aurora88 napisał:

Oooo myślalam, że zumba to tylko w klubach fitness, ale wygląda ekstra!!! Mega chciałabym spróbować :D A tej choreografii to się uczyć z filmików czy są jakieś inne instrukcje do tego?

Ja się uczę z filmików. Po którymś razie już się zapamiętuje ruchy. Na początku jest ciężko, bo to ładnie wygląda na filmiku, ale wcale nie jest takie proste ;) Miałam momenty, że na filmiku jedno, a ja robiłam coś zupelnie innego :D No, ale full ekran - raz, drugi, dziesiąty i jakoś to idzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lilith napisał:

Ja się uczę z filmików. Po którymś razie już się zapamiętuje ruchy. Na początku jest ciężko, bo to ładnie wygląda na filmiku, ale wcale nie jest takie proste ;) Miałam momenty, że na filmiku jedno, a ja robiłam coś zupelnie innego :D No, ale full ekran - raz, drugi, dziesiąty i jakoś to idzie ;) 

No z tego co widzę, to ćwiczenia są dynamiczne, więc zmniejsza się ryzyko złapania kontuzji stawu. Możesz mieć kontuzję jak rąbiesz w coś nogą, ale raczej nie od krzywego ustawienia ciała, co już ma znaczenie przy takich ćwiczeniach w stylu Chodakowska :P A że podskakiwanie jest trudne, to wiem, czasem próbuję robić pajacyki :D Za dzieciaka to ciało jednak było lżejsze... ale chętnie tę zumbę wypróbuję ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Aurora88 napisał:

No z tego co widzę, to ćwiczenia są dynamiczne, więc zmniejsza się ryzyko złapania kontuzji stawu. Możesz mieć kontuzję jak rąbiesz w coś nogą, ale raczej nie od krzywego ustawienia ciała, co już ma znaczenie przy takich ćwiczeniach w stylu Chodakowska :P A że podskakiwanie jest trudne, to wiem, czasem próbuję robić pajacyki :D Za dzieciaka to ciało jednak było lżejsze... ale chętnie tę zumbę wypróbuję ^^

Przy pierwszym podejściu myślałam, że wypluję wnętrzności. Mimo chłodnego prysznica twarz miałam czerwoną jeszcze przez dobre pół godziny. Co prawda przy poczatkach powinno się wybrać mniej dynamiczne choreografie, ale ok :D Przeżyłam :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Aurora88 napisał:

KOCHAM O_O Masz jakiś youtuberów upatrzonych, skąd bierzesz motywację i instrukcję? ;)

Kilka miesięcy temu intensywnie ćwiczyłam z trenerem personalnym, pokazał mi dużo ćwiczeń na TRX i nauczył poprawnego wykonywania ćwiczeń, dlatego mogę teraz spokojnie ćwiczyć w domu. 🙂

59 minut temu, Aurora88 napisał:

TRXy zajebiscie rzeźbią ciało!

To prawda, ale mam też kettle 10 - 16 kg oraz sztangę z obciążeniem 25 kg. Nie jest to jakoś szczególnie dużo, ale do ćwiczenia brzucha i góry ciała wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wrócić do ruchu? Nie umiem podjąć działań, które zwiększyłyby moją kondycję. Czuję dyskomfort na myśl o zmęczeniu się... A bym zrzuciła kilka kilo bo źle mi z tym -_-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
18 minut temu, Cassidy napisał:

Jak wrócić do ruchu? Nie umiem podjąć działań, które zwiększyłyby moją kondycję. Czuję dyskomfort na myśl o zmęczeniu się... A bym zrzuciła kilka kilo bo źle mi z tym -_-

Zacznij może od czegoś prostego, jakiś rower może?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Cassidy napisał:

Spacery? Kiedyś (milion lat temu) ważyłam +20 kg i na początek zadziałały na mnie spacery. Potem zachciało mi się lekko ćwiczyć na orbitreku, potem bieganie, rower... A teraz jestem ultra aktywną osobą. ;) Ciężko jest zacząć, ale potem się przyzwyczajamy i chce się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam ćwiczenia z hantelkami ;) 3x w tygodniu i daję radę :mrgreen:

Chyba wrócę do biegania-truchtania, ale póki co raz w tygodniu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith spróbowałam zumby, świetna zabawa. Jakiś filmik odpaliłam dla początkujących, Pani robiła dosyć łatwe ruchy więc nadążyłam :D Ale faktycznie, zgrzana jestem jak nigdy, po prysznicu twarz wciąż czerwona i jeszcze ciało się pociło :P Dzięki za polecajkę, bo jak pisałam, nie miałam pojęcia, że to można w domu próbować. A ja mam problemy trochę zdrowotne i wiem, że w grupie bym się wstydziła tego, jak wyglądam.

@wyjdz_do_ludzi_pobiegaj Ty jesteś mocno aktywną osobą ^^ Fajnie. Podoba mi się pomysł, żeby kiedyś sobie wynająć takie godziny na siłce z trenerem personalnym i nauczyć się, jak dobrze ćwiczyć w domu. Ja ciężarków nie mam dużych, tylko małe hantelki. 

18 godzin temu, Cassidy napisał:

Na mnie zadziałało, jak Lilith wrzuciła filmiki z ładnymi ludźmi którzy robią ładne ćwiczenia ;) Z mało ruchliwych, fajnych rzeczy polecam też taichi - są również na youtube instrukcje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Aurora88 napisał:

@Lilith spróbowałam zumby, świetna zabawa. Jakiś filmik odpaliłam dla początkujących, Pani robiła dosyć łatwe ruchy więc nadążyłam :D Ale faktycznie, zgrzana jestem jak nigdy, po prysznicu twarz wciąż czerwona i jeszcze ciało się pociło :P Dzięki za polecajkę, bo jak pisałam, nie miałam pojęcia, że to można w domu próbować. A ja mam problemy trochę zdrowotne i wiem, że w grupie bym się wstydziła tego, jak wyglądam.

@wyjdz_do_ludzi_pobiegaj Ty jesteś mocno aktywną osobą ^^ Fajnie. Podoba mi się pomysł, żeby kiedyś sobie wynająć takie godziny na siłce z trenerem personalnym i nauczyć się, jak dobrze ćwiczyć w domu. Ja ciężarków nie mam dużych, tylko małe hantelki. 

Na mnie zadziałało, jak Lilith wrzuciła filmiki z ładnymi ludźmi którzy robią ładne ćwiczenia ;) Z mało ruchliwych, fajnych rzeczy polecam też taichi - są również na youtube instrukcje. 

Ale ja jestem brzydka, nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Aurora88 napisał:

:D Ja właśnie też już po prysznicu :D Wrzuć jak możesz filmiki, które testujesz - może i ja sobie coś z tego wybiorę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Następna choreografia, na którą ostrzę sobie zęby :D 

Dość prosta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith ja już chyba z 3 razy ćwiczyłam z tą niżej, bardzo ją lubię, jest taka wesoła i te ruchy są powtarzalne i łatwe do zrobienia, 4 piosenki i trening jest 🙂 

Edytowane przez Aurora88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się czaję na to: 

To już inna bajka i na pewno nie cała choreografia, ale przynajmniej część. Ostatnio zaczęłam to ćwiczyć. Teraz będzie przerwa ze względu na to, że jestem chora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie moja aktywność fizyczna polega na tym, że przychodząc po pracy do domu jem obiad a potem do lasu z psiakiem na 2 godzinny spacer. Mnie las bardzo wycisza i czuję się wtedy radośnie a to, że mogę sobie zrobić kilka kilometrów spaceru to jeszcze psiak szczęśliwy i wygania się przy okazji. Naprawdę pies to cudowna sprawa aby zacząć się ruszać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nadchodzącym tygodniu zapisuję się na siłownię. Nareszcie coś ze sobą zrobię, bo przecież zawsze byłam bardzo aktywna sportowo, głównie biegałam, ale przez chorobę i leki przytyłam i przestałam się ruszać. Ale spoczko, wszystko można naprawić. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zumba jest fajna,bylam raz)

swietny ten układ Policeman))

ja bym chętnie w grupie pocwiczyla ale pracuje popołudniami a wtedy sa zajecia.

ale mam plan-jak się wylecze z przeziębienia,codziennie trochę sportu

spacer po lesie ,rower,rolki,basen czy silownia-ja lubie każdy sport)

no i swietnie odstresowuje,uwalnia od napięcia)

a prace mam umyslowa wiec tym bardziej się przyda.

pogoda piekna wiec trzeba korzystać))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo muszę się kiedyś na zumbe zapisać :D Też będę pewnie tak wywijał. Ale fajny sposób na wysiłek fizyczny. I można się fajnie pobawić, zgubić trochę masy i się pośmiać :D

Edytowane przez Goat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja muszę podreptać wreszcie na siłownię, ten miesiąc był niesprzyjający jeśli chodzi o treningi.

7 godzin temu, Goat napisał:

Mnie las bardzo wycisza i czuję się wtedy radośnie a to, że mogę sobie zrobić kilka kilometrów spaceru to jeszcze psiak szczęśliwy i wygania się przy okazji.

Las jest najlepszy 🙂 wielokilometrowe marsze wśród drzew, ach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Lilith napisał:

To już inna bajka i na pewno nie cała choreografia, ale przynajmniej część. Ostatnio zaczęłam to ćwiczyć. Teraz będzie przerwa ze względu na to, że jestem chora.

Lilith, to jest kosmos!!! Wow, od jutra zaczynam ćwiczyć :D Jak Ci idzie? Faktycznie, jak ćwiczysz to potem też tak fajnie wyglądasz? Jejku, cudowne to jest ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2019 o 21:55, karanfil napisał:

Ja muszę podreptać wreszcie na siłownię, ten miesiąc był niesprzyjający jeśli chodzi o treningi.

Las jest najlepszy 🙂 wielokilometrowe marsze wśród drzew, ach.

Prawda. Zakładasz słuchawki, wdychasz leśne powietrze i człowiek od razu się relaksuję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Goat napisał:

Prawda. Zakładasz słuchawki, wdychasz leśne powietrze i człowiek od razu się relaksuję :D

Preferuję wersję bez słuchawek. Do lasu idzie się posłuchać lasu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, karanfil napisał:

Preferuję wersję bez słuchawek. Do lasu idzie się posłuchać lasu ;) 

Wiadomo jak kto lubi. Ja mam playlistę chińskiej muzyki tradycyjnej i lubię tak spacerować przez las z psem wsłuchując się w tradycyjny chiński flet ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Goat napisał:

Wiadomo jak kto lubi. Ja mam playlistę chińskiej muzyki tradycyjnej i lubię tak spacerować przez las z psem wsłuchując się w tradycyjny chiński flet ;)

A rano też wychodzisz z psem?

Poranki w lesie są takie przyjemne... Nie umiem wcześnie wstawać, niestety, ale świat jest piękny o świcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi