Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Aktywność fizyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wstać trochę wcześniej, żeby się rozbudzić gimnastyką, ale nie wyszło. Spałam jak mops i jak zadzwonił budzik to włączyłam drzemką :D No, ale to nic. Jutro też jest dzień :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja przytyłem 6 kg od ostatniego ważenia. To przez to, ze podjadam w nocy. Dzisiaj nic nie zjem, trzymajcie kciuki. Byłem na spacerze to trochę mam nadzieje, zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, mpConroe napisał:

A ja przytyłem 6 kg od ostatniego ważenia. To przez to, ze podjadam w nocy. Dzisiaj nic nie zjem, trzymajcie kciuki. Byłem na spacerze to trochę mam nadzieje, zejdzie.

Proponuję zamiast podjadania w nocy zaparzenie melisy. Daje uczucie sytości przynajmniej w moim przypadku. Też podjadałam wieczorami, ale teraz jem kolację po powrocie z pracy, zaparzam melisę z truskawką i grzecznie idę spać. Proponuję też zaopatrzyć się w lekkie pieczywo i ewentualnie to podjadać :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lilith napisał:

Proponuję zamiast podjadania w nocy zaparzenie melisy. Daje uczucie sytości przynajmniej w moim przypadku. Też podjadałam wieczorami, ale teraz jem kolację po powrocie z pracy, zaparzam melisę z truskawką i grzecznie idę spać. Proponuję też zaopatrzyć się w lekkie pieczywo i ewentualnie to podjadać :D 

Czytasz mi w myślach! Zamówiłem Melisę kilka dni temu, niestety, dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, mpConroe napisał:

Czytasz mi w myślach! Zamówiłem Melisę kilka dni temu, niestety, dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Ja też zamawiałam przez Internet, bo nie mogłam nigdzie dostać z truskawką. Jest jeszcze z pomarańczą i gruszką, ale jakoś właśnie ta truskawkowa mi najbardziej posmakowała :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Lilith napisał:

Ja też zamawiałam przez Internet, bo nie mogłam nigdzie dostać z truskawką. Jest jeszcze z pomarańczą i gruszką, ale jakoś właśnie ta truskawkowa mi najbardziej posmakowała :D 

Ja zamówiłem przez internet bo tutaj w UK melisy po prostu... nie mają. Zamówiłem zwykła, bo taka zawsze piłem i mi smakowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, mpConroe napisał:

Ja zamówiłem przez internet bo tutaj w UK melisy po prostu... nie mają.

No co kraj to obyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Lilith napisał:

No co kraj to obyczaj.

W Anglii to jest bardzo mało rodzai i marek herbat. Nie ma tam( kilkanaście lat temu nie jestem na bieżąco)  żadnych owocowych, ziołowych, tylko zwykłe czarne, ewentualne zielone, no ale tam się pija obowiązkowo z mlekiem także co za różnica jaka herbata, jak połowę jej stanowi mleko.😊 Niby mówi się że to ojczyzna herbaty a tam w zwykłym spożywczaku masz 3 rodzaje, a nawet w dużych marketach wybór mniejszy niż w polskim osiedlowym. 

Żyjąc w UK miałem swoja rekordową wagę 108 kg, tam ogólnie większość tyje, niezdrowe, tuczące  jedzenie i ogólnie styl życia.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, carlosbueno napisał:

Żyjąc w UK miałem swoja rekordową wagę 108 kg, tam ogólnie większość tyje, niezdrowe, tuczące  jedzenie i ogólnie styl życia.  

Pamiętam jak byłam w  Londynie, wszystkie dania z marketu można było zrobić w mikrofali i były tak nieprzyzwoicie przepyszne, taki fast food straszny, mój młodszy brat był zachwycony. Jakbyśmy tam siedzieli dłużej, to byśmy wrócili z dodatkowymi kilogramami XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie do osób, co ćwiczą w domu albo wychodzą pobiegać o "technikalia" 🙂

Czy macie swoje ustalone pory dnia, kiedy ćwiczycie?

Jak z posiłkami, czy jecie przed ćwiczeniami, czy ćwiczycie na pusty żołądek, czy nie ma to w ogóle znaczenia?

Jak to wygląda w obrębie tygodnia? Codziennie coś robicie, czy raczej raz na kilka dni, jak Was zainspiruje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety zarzuciłam ćwiczenie, bo jak wracam po pracy to nie mam już po prostu siły. Tylko jakaś kolacja, kąpiel i spać...

2 minuty temu, Aurora88 napisał:

Jak z posiłkami, czy jecie przed ćwiczeniami, czy ćwiczycie na pusty żołądek, czy nie ma to w ogóle znaczenia?

Jak ćwiczyłam, to obowiązkowo na pusty żołądek, bo w przeciwnym razie robiło mi się po prostu słabo 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Aurora88 napisał:

Pamiętam jak byłam w  Londynie, wszystkie dania z marketu można było zrobić w mikrofali i były tak nieprzyzwoicie przepyszne, taki fast food straszny, mój młodszy brat był zachwycony. Jakbyśmy tam siedzieli dłużej, to byśmy wrócili z dodatkowymi kilogramami XD

Też lubiłem te dania zwłaszcza kuchni azjatyckiej. Zamiast obierać, gotować ziemniaki, kupowałem w proszku i rozwadniałem, ryż też do mikrofali był w 2 minuty gotowy, podobnie jak takie kotlety mielone i obiad w 5 minut gotowy. No ale zdrowe to raczej nie było i waga rosła mimo pracy fizycznej na budowie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz powiedział, że noga zdrowa, więc wracam do ćwiczeń i zamierzam też do zumby :D Wreszcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.06.2020 o 19:15, Aurora88 napisał:

A ja mam takie pytanie do osób, co ćwiczą w domu albo wychodzą pobiegać o "technikalia" 🙂

Czy macie swoje ustalone pory dnia, kiedy ćwiczycie?

Jak to wygląda w obrębie tygodnia? Codziennie coś robicie, czy raczej raz na kilka dni, jak Was zainspiruje?

Ja przeważnie ćwiczę wieczorami, ale jak wiem, że wieczorem nie będę miała czasu to w ciągu dnia też mi się zdarza. No i u mnie to też zależy od rodzaju aktywności. Biegać lubię wieczorami, ale już na siłownię wolę chodzić do południa. 

Posiłek zawsze minimum 1,5 - 2h przed treningiem - inaczej bym chyba zwróciła to co zjadłam.

Jeśli startujesz z aktywnością fizyczną to nie polecam układania sobie planu tak, że będziesz ćwiczyć 5-6 dni w tygodniu, bo początki nie są łatwe i się tylko zniechęcisz. Na początek 3x razy w tyg i po czasie zwiększać.

A inna sprawa odnośnie aktywności przy problemach typu depresja, lęk itp. Moja terapeutka zawsze mi mówi, że jeśli odczuwam  np. dużo napięcia to wtedy lepiej poćwiczyć jakąś jogę czy wyjść pobiegać niż iść na siłownię, bo ćwiczenia siłowe tak jakby zatrzymują energię w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Dziś rower stacjonarny,orbitrek był.

Co bardziej wolisz? Orbitrek czy rower?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lilith napisał:

Co bardziej wolisz? Orbitrek czy rower?

Orbitrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę zaczęłam ćwiczyć, ale z umiarem i wystarczy 

Dla dobrego samopoczucia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Lilith napisał:

Lekarz powiedział, że noga zdrowa, więc wracam do ćwiczeń i zamierzam też do zumby :D Wreszcie!!!!

Ooo super 🙂 Koniecznie wstawiaj jakieś fajne nowe filmiki z Yotuba, jak znajdziesz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi