Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mam mimiki lub uczuć jak inni ludzie


jestem-bogiem

Rekomendowane odpowiedzi

U nich da się na twarzy zauważyć każde uczucie: zdziwienie,strach,zaciekawienie przy którym najczęściej otwierają usta itp.

Ja tak nie mam, muszę to naśladować bo inaczej mam ciągle poker face, wydaje mi się też że jestem nieco przytłumiony pod tym względem.

Mam 22 lata i nigdy nie brałem leków ani nie byłem u lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nich da się na twarzy zauważyć każde uczucie: zdziwienie,strach,zaciekawienie przy którym najczęściej otwierają usta itp.

Ja tak nie mam, muszę to naśladować bo inaczej mam ciągle poker face, wydaje mi się też że jestem nieco przytłumiony pod tym względem.

Mam 22 lata i nigdy nie brałem leków ani nie byłem u lekarza

Czy świadomość, że w tej kwestii różnisz się od innych ludzi sprawia Ci cierpienie czy to akceptujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej właśnie na aspergera wygląda, a zauważyłeś u siebie objaw zwany bodajże ślepotą umysłu? albo obsesyjne zainteresowania, nerwicę natręctw, przywiązywanie do rzeczy, trudność w akceptowaniu zmian, problemy z rozumieniem mowy, sarkazmu, ironii. Albo zbyt wysokiej lub niskiej wrażliwości oraz nieadekwatnej reakcji na niektóre bodźce zmysłowe jak światło, dźwięk, dotyk, temperatura otoczenia. dyspraksje czyli niezdarność fizyczną. Albo czy zauważyłeś bezsenność, tiki, adhd, stereotypie ruchowe, światłowstręt, autystyczne zainteresowania, bycie w swoim świecie, kolekcjonowanie,sentymentalny stosunek do przedmiotów , brak empatii, przedmiotowe traktowanie ludzi, zainteresowanie różnymi częściami przedmiotów, mieć potrzebę posiadania osobistych rzeczy obcych ludzi, niezgadzanie się z prawem i nieprzestrzeganie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam i jest to wynikiem nerwicy lękowej. Kiedy rozmawiam z ludźmi "zamrażam się" i staram się zachowywać typowo i neutralnie. To podobno jakiś mechanizm obronny. Czasami zdarzy się jednak, że coś mnie zainteresuje (jakiś temat, ptak za oknem) i wtedy się zapominam. Ale bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natraf na jakiegoś psychiatrę, który Ci schizofrenie zdiagnozuje, o to nie trudno. Ja też na początku miałem diagnozę nerwica depresyjna, nerwica natręctw, schizotypowe zaburzenia osobowości, zmieniłem psychiatrę i już inna diagnoza bo schizofrenia prosta xD więc z tymi diagnozami psychiatrycznymi to jakaś masakra, wiesz jak to jest, im się tylko wydaje na co chorujesz, nie mamy żadnych badań mózgu robionych. Teraz czekam na diagnozę zespołu aspergera bo wydaje mi się, że mam albo mogę mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. albo np w celu obalenia tej całej psychiatrii. Co psychiatra to inna diagnoza, ja jestem tego przykładem. Miałem 6 psychiatrów i każdy mi co innego zdiagnozował, jeden nerwica, drugi schizofrenia a jeszcze inny chad xD Nie ma porównania do np. kardiologii czy neurologii, a na tym tle psychiatria jest śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 wizyta baba - Zdiagnozowała nerwicę lękową, nerwicę natręctw

2 wizyta facet - Zdiagnozował depresje, chad, fobie społeczną

3 wizyta facet - Zdiagnozował zaburzenia schizotypowe, nerwicę depresyjną

4 wizyta facet - Zdiagnozował depresje zahamowaną, schizofrenie katatoniczną, depresje urojeniową

5 Wizyta psychiatryk - Zdiagnozowali schizofrenie prostą, depresje ale jednak zmienił na nerwicę

6 wizyta facet - Zdiagnozował schizofrenie prostą bo mu o niej powiedziałem wcześniej mówił nerwica natręctw i chad xd

 

Coś mi się wydaje, że jednak jestem zdrowy... Albo każdy chory psychicznie choruje na to samo, pisał o tym chociażby DawidWarsaw z wykopu, warto poczytać. Niema chorób psychicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej właśnie na aspergera wygląda, a zauważyłeś u siebie objaw zwany bodajże ślepotą umysłu? albo obsesyjne zainteresowania, nerwicę natręctw, przywiązywanie do rzeczy, trudność w akceptowaniu zmian, problemy z rozumieniem mowy, sarkazmu, ironii. Albo zbyt wysokiej lub niskiej wrażliwości oraz nieadekwatnej reakcji na niektóre bodźce zmysłowe jak światło, dźwięk, dotyk, temperatura otoczenia. dyspraksje czyli niezdarność fizyczną. Albo czy zauważyłeś bezsenność, tiki, adhd, stereotypie ruchowe, światłowstręt, autystyczne zainteresowania, bycie w swoim świecie, kolekcjonowanie,sentymentalny stosunek do przedmiotów , brak empatii, przedmiotowe traktowanie ludzi, zainteresowanie różnymi częściami przedmiotów, mieć potrzebę posiadania osobistych rzeczy obcych ludzi, niezgadzanie się z prawem i nieprzestrzeganie go.

 

Mowa - często mówię bez emocji albo takim przyciszonym i zmulonym głosem jakbym robił to na siłę, raczej wiecie o co chodzi

 

Ślepota umysłu - chyba nie, może delikatna

 

Obsesyjne zainteresowania - nie, nie mam praktycznie wcale zainteresowań

 

Natręctwa - kilka się znajdzie ale są na tyle słabe że w niczym nie przeszkadzają

 

Przywiązywanie do rzeczy - tak, chyba każdy to ma

 

Trudność w akceptowaniu zmian - tak, zawsze mi z trudem przychodziła akceptacja zmian jak np zmiana fryzury, ubioru i często w jeszcze innych aspektach.

 

Problemy z rozumieniem mowy - czasem jakby do mnie zbyt powoli dociera to co ktoś mówi i potrafię się gapić z miną idioty na rozmówcę

 

Sarkazm,ironia - raczej nie mam problemów, sam się nimi czasem posługuję

 

Bodźce zmysłowe - brak problemów, choć jako dziecko w wieku ok 4-5 lat panicznie bałem się odgłosu jadącego samochodu, miałem wrażenie że mnie wciągnie pod koła

 

Niezdarność fizyczna - nie, byłem dobry na wychowaniu fizycznym w skokach przez kozła, salta itp

 

Bezsenność - miałem przez jakiś niedługi czas po pójściu do nowej pracy

 

Tiki - miałem jako dziecko

 

Adhd,stereotypie ruchowe, światłowstręt, autystyczne zainteresowania - nie

 

Bycie w swoim świecie - chyba trochę tak

 

Brak empatii - raczej słabo u mnie z empatią

 

Przedmiotowe traktowanie ludzi - trochę tak

 

Nie mam też żadnej ochoty do poznawania innych osób i gdy ktoś mnie zaczepia często mnie to irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, muszę się wreszcie przebadać bo to zaburzenie które posiadam nie daje mi spokoju od długiego czasu, ale stawiam raczej na ZA

Zauważyłem też że osoby z aspergerem mają takie specyficzne spojrzenie

http://www.autism.org.uk/~/media/nas/get-involved/media-centre/news-photos/chris-packham-900x540px.ashx?la=en-gb

http://niemamdrobnych.pl/blog/wp-content/uploads/2011/04/Grammatik+vinyl+shop.jpg

https://www.thefamouspeople.com/profiles/images/lionel-messi-2.jpg

http://cdn.newsapi.com.au/image/v1/ba92b1984cdc6ee0a61668b9835ba364?width=1024

 

U swojego ojca też widzę cechy ZA, więc pewnie mam po nim

No albo ta schizofrenia prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie spojrzenie. Też mi się wydaje, że mam zespół aspergera, bo wszystkie objawy mi pasują, no nie wiem, musimy się przebadać pod tym względem. Ale nie wiem jak to jest, ZA psychiatrzy czy neurolodzy diagnozują? Pewno też nie nie nawiązujesz kontaktu wzrokowego? Zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zmuszać i chyba zawsze musiałem, odczuwam dyskomfort podczas kontaktu wzrokowego

Przeżycia z dzieciństwa mogą wskazywać u mnie na DDD a nawet na 100%, teraz nie wiem czy to wszystko przez zniszczoną samoocenę czy ZA

Często nie wiem w jaki sposób się odzywać do innych i jak się zachowywać - kolejny punkt dla za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłą fobie społeczną czy nerwicę to nie wygląda na tyle, że piszesz o spłyceniu emocjonalnym, izolacji społecznej na skutek preferowania samotności, braku empatii, do tego brak zainteresowań. Może ewentualnie zaburzenia osobowości które też są ciężkim zaburzeniem psychicznym, jak nie bardziej jak schizofrenia albo właśnie schizofrenia, ewentualnie ZA. Można gdybać przez neta tylko do tego średnio się znam na tym, wypadało by iść się zbadać, powodzenia ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schizofrenia to może i nie, ale radziłbym udać się do psychiatry chociażby dla zaspokojenia ciekawości. Nie musisz od razu łykać tego, co ci przepisze, ale może dowiesz się czegoś o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałeś, że w sytuacjach, które wymagają emocji, ale Ty ich nie doświadczasz masz dziwne uczucie na twarzy, które wymusza robienie dziwnych grymasów. Masz tak nadal? Ja mam tak samo i miałbym wtedy do zadania kilka pytań, bo może jesteś podobnym przypadkiem do mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że jednocześnie emocjonalnie czuję się pusty, ale i jednocześnie mam wrażenie, że cała emocjonalność somatyzuje się w twarzy. Nie czuję już radości, ani smutku, ale w sytuacjach, które normalnie by u mnie powodowały te emocje, to pojawiają się jakieś tiki twarzy, że czuję napięcie i muszę tak jak Ty porobić jakieś dziwne grymasy. Jak to u Ciebie wygląda? U mnie może być to spowodowane albo lekami antydepresyjnymi, albo mam jakąś abstrakcyjną formę depresji.

 

Zahaczę jeszcze o temat mimiki w ZA. Większość osób z tą jednostką chorobową ma mimikę, ale robimy miny albo nieudolnie, albo wyrażamy tylko niektóre emocje. Są osoby z tym zespołem, które nie mają żadnej mimiki, ale to pojedyncze przypadki. Ja mam diagnozę ZA i zawsze reagowałem dosyć mocno mimiką jak mnie coś cieszyło. Na pozostałe sytuacje również reagowałem, ale moja mina była trochę inna, niż u reszty ludzi, o wiele mniej wyraźna i trochę "dziwna". Dodam jeszcze, że nigdy nie potrafiłem udawać uśmiechu do zdjęć. Niedawno mnie tego terapeutka nauczyła. Od jakiego czasu trwają twoje problemy z mimiką i emocjami? Jeśli od dziecka, to może to być zaburzenie ze spektrum autystycznego, jeśli od wieku dojrzewania, bądź od niedawna to raczej depresja bądź zaburzenie osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×