Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aromaterapia - aby poczuć się jeszcze lepiej.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Są tutaj jacyś zwolennicy aromaterapii? Aromaterapia w moim przypadku, gdy źle się czuję praktycznie nie działa, ale gdy mam dobry nastrój, to nastrój idzie jeszcze bardziej w górę + czuję się nieziemsko.

 

Olejkami można się namaszczać, inhalować, masować, skrapiać poduszkę, by spało się przyjemniej.

 

Najbardziej polecam olejki: pomarańczowy, lawendowy, geranium, waniliowy, olibanowy, cytrynowy, sandałowy, mandarynkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi podoba się zapach trawy cytrynowej, eukaliptus! no ale to nie do kąpieli tylko olejki do kominka+podgrzewacz! śliwka też, no różanego nie trawię, jest za słodki i za mdły, ogólnie zapachy słodkie wzbierają mnie na wymioty! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lilith napisał:

Róża, róża i jeszcze raz róża. Sól różana, płyn do kąpieli, żel do mycia, maska różana na twarz, hydrolat na włosy, masło różane do ciała, krem różany do rąk, perfumy różane:105:To jest dopiero zapach:105:

oo tak roza,uwielbiam.i lawenda)

chce sobie zrobić sama krem lawendowy i mgielke zapachowa) proste przepisy z netu i można pięknie pachniec za grosze))

jeszcze fajny orzezwiajacy jest olejek geraniowy.  teraz kupiłam pichtowy/taka sosna/fajny na przeziębienie.

kurcze chyba sobie kupie jakiś fajny zestaw olejkow))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lilith napisał:

Olejek bardzo długo i intensywnie się unosił.

Jaki olejek lubisz?

 

Ja ubiłem olejek rozmarynowy i wąchałem go prosto z buteleczki. Parę głębokich wdechów aż w głowie się kręciło.

Używałem go też do kąpieli. Do naczyńka z gorącą wodą nalewałem ileś tak kropel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 12:55, Lilith napisał:

upiłam sobie wczoraj kominek do aromaterapii

Mama dostała w prezencie ostatnio. Zajefajna sprawa. Pachnie niesamowicie. Najbardziej podobał mi się zapach lawendy i bawełny. Róża jakoś mi nie podeszła gdy się roztopił wosk. Czułam jakąś spalinę. Nie wiem, dziwne. Jeszcze piękny jest zapach lasu i cytryny.

Pełno jest tych zapachów w sklepach. Jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cynthia napisał:

Mama dostała w prezencie ostatnio. Zajefajna sprawa. Pachnie niesamowicie. Najbardziej podobał mi się zapach lawendy i bawełny. Róża jakoś mi nie podeszła gdy się roztopił wosk. Czułam jakąś spalinę. Nie wiem, dziwne. Jeszcze piękny jest zapach lasu i cytryny.

Pełno jest tych zapachów w sklepach. Jest w czym wybierać.

Jak wyglada taki kominek gdzie go kupić i gdzie kupić te zapachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lilith napisał:

opium :D 

Olejek opium dla ludu. No ten to chyba po nim będziesz spać :smile:

 

Godzinę temu, Aurora88 napisał:

Ja kupiłam sobie po prostu olejek lawendowy w butelce i na prześcieradło leję kilka kropel.

Ja się przytrułem olejkiem lawendowym. Właśnie tak jak Ty dawałem sobie trzy krople na poduszkę. Po czterech dniach zaczął mnie boleć żołądek. No ale ja mam bardzo wrażliwy żołądek. Teraz nie znoszę olejku lawendowego :bezradny:

 

Muszę sobie kupić mój ulubiony olejek rozmarynowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jurecki napisał:

Olejek opium dla ludu. No ten to chyba po nim będziesz spać :smile:

 

Ja się przytrułem olejkiem lawendowym. Właśnie tak jak Ty dawałem sobie trzy krople na poduszkę. Po czterech dniach zaczął mnie boleć żołądek. No ale ja mam bardzo wrażliwy żołądek. Teraz nie znoszę olejku lawendowego :bezradny:

 

Muszę sobie kupić mój ulubiony olejek rozmarynowy.

Mam nadzieję że mi się to nie zdarzy, bo uwielbiam ten zapach i naprawdę dużo go kropię :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię wszelkiego rodzaju zapachy orientalne. Dlatego też lubię perfumy i lubię ładnie pachnieć. Nie oszczędzam na zapachach. Ostatnio zaopatrzyłem się w retro klasykę - Zino Davidoff. Potężny bukiet: lawenda, jaśmin, róża, wanilia. Polecam też herbatę z bergamotką, ale PRAWDZIWYM olejkiem a nie aromatem identycznym z naturalnym. Działa podwójnie korzystnie - zewnętrznie (zapach) i wewnętrznie (po spożyciu, olejek ma szereg zdrowotnych właściwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×