Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strzelanki w offtopie


nieboszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniajmy doświadczenia strzeleckie,dzielmy się wiedzą o balistyce,szpanujmy wiedzą o broni,odrzucie i podrzucie,prędkości początkowej,sile udaru,przekazaniu energii pocisków z danych kalibrów broni w różne materiały,jakie marki broni strzeleckiej mieliśmy w rękach,jaki jest wasz ulubiony kaliber i na które strzelnice uczęszczamy/uczęszczaliśmy, jakie znamy cenniki i regulaminy na danej strzelnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpanujmy wiedzą o broni

Szpanujmy bronią jaką dysponujemy, szpanujmy pozwoleniami na broń, brakiem pozwoleń i czy zabijaliśmy ludzi w Iraku/Afganistanie, jeśli tak to ilu? i w jakim stanie psychicznym wróciliśmy z wojny, tfu misji stabilizacyjnej.

 

Nie jest to broń gdyby się ktoś zastanawiał, to gaz pieprzowy, którego nigdy nie użyłem :D Unikam konfliktów.

Pistolet gazowy Sig Sauer NIE WYMAGA POZWOLENIA , ponieważ nie jest to broń. Zamiast amunicji zawiera on w magazynku wkład gazowy (pojemnik z gazem pod ciśnieniem).

 

shadow.jpg.432a3c4704df6569e423e37ea3d8745b.jpgIMG_20161001_112800.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelałem całe 2 razy z broni czarnoprochowej,łapy mi się trzęsły jak staremu alkusowi na widok 85% bimbru,czy zabawne? Powiedzmy że tak,ale pier***** by to nabić, ło motko bosko.

Poza tym jestem fanem noży,obecnie na stanie jeden składany którym bezlitośnie morduje bułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpanujmy wiedzą o broni

Szpanujmy bronią jaką dysponujemy, szpanujmy pozwoleniami na broń, brakiem pozwoleń i czy zabijaliśmy ludzi w Iraku/Afganistanie, jeśli tak to ilu? i w jakim stanie psychicznym wróciliśmy z wojny, tfu misji stabilizacyjnej.

 

my czubki zapomnijmy o promesie na broń i materiały wybuchowe.możemy tylko strzelać z broni obiektowej na strzelnicach.tu chodzi min. o to na której strzelnicy bywaliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem balistyki ani energii kinetycznej (po cholerę)

 

jakie marki broni strzeleckiej mieliśmy w rękach

 

Walther PP (7,65mm), Walther P38 (9mm) Walther P99 (9mm) Beretta 92 (9mm), CZ 75(9mm), Glock 17 i 19 (oba 9mm), Sig Sauer P 220 (9mm), Luger P08 (9mm), Colt Python (357 magnum), Desert Eagle (44 magnum) Mossberg 590 (kal. 12), Franchi SPAS (kal 12) Sterling L2A1 (9mm), H&K MP5 (9mm), Uzi (9mm), MP40 (9mm) Mosin (7,62mm - snajperka), Kałach (7,39 mm)

 

I parę innych pierdół kalibru 22 LR ale to zabawki nie warte wzmianki, nawet nie pamiętam nazw.

 

jaki jest wasz ulubiony kaliber

 

Jeśli chodzi o pistolety to 44 magnum ale D.E ma strasznie wielki i kiepsko wyprofilowany uchwyt, ciężko go objąć i utrzymać. Jeśli chodzi o łatwość obsługi/dostosowanie do kształtu dłoni to Glock i i Walther P99, bardzo ładnie leży w dłoni też stary Luger P08 i ma bardzo precyzyjnie wykonane muszkę ze szczerbinką czego nie da się powiedzieć o 90% współczesnych pistoletów.

 

Ale jednak wolę długą broń. Strzelba ma zajebiste kopnięcie ale to sprzęt dla leniwych. Największą frajdę daje albo rozwalenie butelki z 300 metrów z celownika optycznego albo trafienie i rozwalenie w locie rzutki ze strzelby.

 

i na które strzelnice uczęszczamy/uczęszczaliśmy,

 

9-ka w Józefowie, Parabellum w Sulejówku, Kaliber na stadionie Legii, FSO w Warszawie, strzelnica poligonu wojskowego na Rembertowie, jeszcze kilka mam w planach

 

jakie znamy cenniki

 

Opłata jest za wynajęcie toru, nadzór instruktora, tarcze (albo rzutki), wypożyczenie broni i zakup amunicji. Zależy na jaką broń się nastawiasz ale za 25 strzałów z krótkiej zapłacisz około 140 zł, podobnie za strzelbę, za karabin prawie 2 razy wiecej.

 

i regulaminy na danej strzelnicy

 

Miej dowód tożsamości (najlepiej podrobiony) nie pij ani nie ćpaj w trakcie strzelania, nie celuj/nie strzelaj do instruktora innych gości, nie przywłaszczaj sobie broni i amunicji, nie pruj ogniem maszynowym.... (za to ostatnie miałem raz zakaz wypożyczania broni automatycznej na jednej ze strzelnic) A reszta to pierdoły typu "nie ma kierowania lufy w inną stronę niż tarcza" czy "załadowanej broni nie odkładamy tylko strzelamy do opróżnienia magazynka" itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem balistyki ani energii kinetycznej (po cholerę)

 

 

 

 

 

Ale jednak wolę długą broń. Strzelba ma zajebiste kopnięcie ale to sprzęt dla leniwych. Największą frajdę daje albo rozwalenie butelki z 300 metrów z celownika optycznego albo trafienie i rozwalenie w locie rzutki ze strzelby

.

rozwalenie butelki zwłaszcza z mosina z 300m to jedno z pomiarów energii kinetycznej tyle że bez specjalnego punktu odniesienia z racji przelatywania pocisku na wylot i licznej drobnej fragmentacji butelki.nie to co nijaka dziurka w tarczy którą można zrobić palcem.lepsze pomiary są w drewnie.litych liściastych okrąglakach pobranych ze składów opałowych.większa ilość oddanych strzałów skutkuje porąbaniem (jak siekierą) na szczapy.niektóre pociski sie rozbijają na fragmenty,inne dziwnie głęboko tkwią,jeszcze inne "przypalają" drewno wewnątrz.strzelba?to nie broń palna tylko "młot na odległość" z uwagi na prędkość pistoletową pocisków czy śrutu.dlatego głównie używana przez gilejdy bez mord do wywalania drzwi,odrywaniu kół samochodowych lub zatrzymywaniu jadących TIRów poprzez przebijanie bloków silnika brenekami.nieporównywalne efekty by dawało BMG (ten sam kaliber) ale prędkość karabinowa co widać na filmikach kręconych w USA z YT.u nas BMG nie jest rejestrowane.

 

.

 

nie pruj ogniem maszynowym.... (za to ostatnie miałem raz zakaz wypożyczania broni automatycznej na jednej ze strzelnic) .

wszystkie pistolety maszynowe,karabinki szturmowe a nawet karabiny maszynowe typu MG42 lub Maxim mają zablokowane przełączniki zmiany ognia.czyli troche jak iść do burdelu żeby się przytulić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu widzę że wykształcony w temacie to jesteś chłopie, kilka książek mam na ten temat ale wiedzę masz imponującą. Widziałem kiedyś w TV taki reportaż o jakimś evencie organizowanym na pustyni w stanach gdzie można po cywilu się wybrać żeby postrzelać dosłownie ze wszystkiego, nawet z minigunów, granatników i wyrzutni w rodzaju RPG ale nie pamiętam jak się to nazywało, chętnie bym pojechał ale nie pamiętam jak się to nazywało... może będziesz wiedział?

 

Zastanawiam się nad tymi drewnianymi kulochwytami, ile to może ołowiu pochłonąć zanim następne pociski zaczną się od tego odbijać.

 

wszystkie pistolety maszynowe,karabinki szturmowe a nawet karabiny maszynowe typu MG42 lub Maxim mają zablokowane przełączniki zmiany ognia.czyli troche jak iść do burdelu żeby się przytulić.

 

Tamte nie miały ale dopiero co facet je wtedy kupił, zresztą potem ograniczniki do trzystrzałowych serii zostawił. Pytałem potem go czemu je zostawił, mówił że to dla ćwiczeń antyterrorystów bo podnajmował im teren i gnaty.

 

A co do zdjęcia (fajnie zrobione), tu masz jeden filmik strzelania z amunicji typu tracer. To jest dopiero zarąbisty efekt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad tymi drewnianymi kulochwytami, ile to może ołowiu pochłonąć zanim następne pociski zaczną się od tego odbijać

 

A co do zdjęcia (fajnie zrobione), tu masz jeden filmik strzelania z amunicji typu tracer. To jest dopiero zarąbisty efekt

 

otóż kulochwyty z drewna by znakomicie spełniały swoją rolę z racji że takie i łapią każdy pocisk niezależnie od kalibru,kształtu części głowicowej,płaszcza czy jego braku i prędkości wylotowej na podobieństwo rzutów nożami i dartem które przecież od betonu i metalu się zawsze odbijają i niszczeją.na większości strzelnic strzela sie do tarcz które jest jak zdjęcia planety Pluton z teleskopu Hubblea na którym widać tylko że planeta jest czerwona.szczegóły to że poczujesz odrzut broni,usłyszysz huk wystrzału i zobaczysz jak się ładuje broń.

http://astro.ia.uz.zgora.pl/others/solar_system/galeria/planety_karlowate/pluton/galeria_pluton_pluton.html

strzelanie do drewna?dużo więcej szczegółów,dużo więcej nauki i inny punkt odniesienia które można porównać do zdjęć Plutona z sondy New Horizons na których widać sercokształtną formację,niebieską atmosferę,lodowe góry,jakieś wypłaszczenia na planecie.widać jak na dłoni przekazanie energii broni tego i tego kalibru jako wewnętrzne nadpalenia,wyrwania drewna,puste soczewkowate jamy głęboko w drewnie,rdzenie pocisków wypadające z płaszcza,rozerwane i pogniecione pociski,inne w idealnym stanie,charakterystyczne poziome kanałki przelotowe w drewnie,postrzępione dziury.

 

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/502521,naukowcy-odkryli-bletkitne-niebo-i-lod-na-plutonie.html

http://www.pulskosmosu.pl/tag/pluton/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×