Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alkohol


whiplash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używa się już pojęcia nerwicy lękowej.Te dwa słowa zastąpiono słowem "lęk".Lęk jest pierwszy i ostatnim stanem psychicznym,którego doświadczau alkoholik,który nie podjął terapii.Wiele tu pewnie napisano o tej chorobie.Porady,dobre i złe słowa ale ten pierwszy i najtrudniejszy krok czyli NIE NAPIĆ SIĘ ZNOWU- należy do alkoholika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten pierwszy i najtrudniejszy krok czyli NIE NAPIĆ SIĘ ZNOWU- należy do alkoholika.

i tak każdego dnia do samej śmierci ( jeśli chce się nie zdechnąć w jakimś rowie , ew. kryminale , zakładzie psychiatrycznym , albo pogrzebowym ) ,,,ta sama decyzja, ten sam wybór na przekór wszystkiemu : <DZIŚ się nie napiję , choćby się miał nawet mój świat zawalić )i tak codziennie aż mus stanie się wpierw zwyczajem , a potem chcianym wyborem , ba dumą nawet i wreszcie koniec końców OCALENIEM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęk , jak napisał Dubito , Lęk to motyw przewodni u alkoholika .

lęk i ulga ( zaraz po napiciu się alko na kaca ) ,a potem znowu lęk i znowu ulga ,juz żadnej radochy z picia jak na początku , tylko lęk , ulga i do tego na dokładkę narastające w tempie formuły 1 problemy nie do ogarnięcia poheblowanym przez truciznę mózgiem , nie mówiąc już o innych emocjach , które ech szkoda gadać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takich rzeczy.

W takim celu stosuje się leczenie odwykowe.

 

Palacze mają więcej szczęścia.

 

podbijam temat !

 

czy sa jakies medykamenty zmniejszające głód alkoholowy - chęć sięgniecia po alko cos na kształt tych produktów dla palaczy ?

:szukam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whiplash,

najlepszy odwyk , wiadomo

jednak na same głody alkoholowe wymieniłbym 3 leki bardzo skuteczne i pomocne w rzucaniu picia alkoholu .

- Akamprozat ( 1 góra do 3 tabletek po 333mg /d ) - wyższe dawki grożą depresją

- Naltrexon ( 5-do 10 mg /d . )

Baclofen do 50 mg /d .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że żadne leki działające na umysł nie pomogą w walce z alkoholem jak i z każdym innym uzależnieniem. Osobiście piję dużo, a najlepsze jest to że wiem dlaczego to robię. Ale jak to w życiu bywa - jedno to wiedzieć co robić, a drugie to zrobić to. :zonk:

Powiem tylko tyle, że nie ma znaczenia jakie uczucia mnie dopadają bo bywają różne od lęków po smutki i gniew, co ciekawe nawet radość, ogólnie dobre samopoczucie, to i tak człowiek czyli ja :D mam ochotę sobie wypić... i to robię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎26 o 12:25, whiplash napisał:

Czy uzależnienie od alkoholu może być przyczyną nerwicy lękowej - oczywiście chodzi objawy w stanie trzeźwości ?

dokładnie tak zawsze tak się czułam po każdym przechlaniu ! Do tego jeszcze dochodziło oblewanie się zimnym potem a serce jakby miało mi zaraz z klatki piersiowej wyskoczyć. Być może to są objawy innej choroby ale akurat u mnie występowało zawsze po przepiciu. Teraz mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×