Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nadmierne pobudzenie - nerwica?


anlin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem tu nowa :)

 

Nerwicę mam w sumie od dziecka, nasilenie objawów od jakichś 5 lat, ale były też dłuższe przerwy. Jak wiadomo, objawy jej zmieniają się z czasem.

 

I właśnie od jakiegoś tygodnia mam nowy objaw, z którym nie mogę sobie poradzić. Pewnego dnia zaczęłam czuć takie silne pobudzenie/podenerwowanie, jakbym wypiła z dwie kawy (a kofeiny nie stosuję od lat właśnie ze względu na nerwicę). Było to rano, w ciągu dnia się zmniejszyło, ale bardzo mnie wystraszyło. Nie pojawia się to codziennie, a gdzieś co drugi dzień. Czuję takie napięcie w całym ciele i pobudzenie właśnie jak po kawie, najgorzej jest rano, popołudniami praktycznie całkiem znika. Bardzo się tym stresuję, bo miałam kiedyś fazę silnych lęków przed chorobami psychicznymi i to mi się teraz przypomina - lęk przed manią itd. W nocy śpię tak jak zwykle, nawet po 9-10h, chociaż zdarzają mi się też napady lęku (takiego już bardziej typowego) wieczorami.

 

Czy ktoś miał może coś podobnego? Czy to nerwica? Umysł mi podpowiada same najgorsze scenariusze, że to jakaś choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×