Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZABURZENIA OBSESYJNO-KOMPULSYJNE


Gość dubito

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę nieco uaktualnić nazwę tej choroby.Starałem się nieco inaczej zdefiniować chorobę zwaną "nerwicą",sądzę,że nerwice natręctw trzeba nazwać po imieniu jako "ZABURZENIE OBSESYJNO_KOMPULSYJNE".Nie jest to odkrywanie czegoś nowego ale łatwiej się rozmawia.

W dużym skrócie.Obsesje to myśli ,zawsze niechciane ,zawierające treści przykre i natrętne.Kompulsje to czynności występujące jako skutek obsesji lub stanowiące samodzielną jednostkę chorobową.

OCD są w grupie zaburzeń lękowych z powodu lęku/strachu/,którego doznaje chory,jako lęk przed obsesjami i/lub kompulsjami o charakterze antycypacyjnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milionerka napisał(a):

Mam podobne obsesje i to na punkcie wszystkiego. To mnie bardzo przytlaczaaa.

 

 

polecam ci napełniać umysł tym co czyste, dobre i prawdziwe - zacznij czytać Nowy Testament, zacznij poznawać JEZUSA CHRYSTUSA który jest PANEM WSZECHŚWIATA, dzięki NIEMU istniejemy, obudziliśmy się dzisiaj. ON jest lekarzem zranionych serc. ON oczyszcza umysł i napełnia tym co czyste, dobre -

pozostaje wolne pytanie , czy akurat świętą Wolą Bożą jest by ,,, ktoś został uzdrowiony . Życie bez Krzyża ( samym Jezusem Zmartwychwstałym ) jest bardzo pociągające i atrakcyjne . Nie lubimy za bardzo wspominać o Krzyżu i Męce Naszego Pana Jezusa Chrystusa . A od tego powinno się zacząć i mielić nieustanne . Jesteśmy jeszcze na Ziemi , jeszcze wdychamy i oczekujemy nowego Ciała .

Następne pytanie powinno brzmieć , a po co Bóg miałby Cie uzdrowić ? Po to byś resztę życia spędził wygodnie w ciepłych kapciach przed telewizorem . Walka wciąż trwa , a Nieprzyjaciel ani nie śpi , ani nie bierze urlopów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×