Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koenzym Q10 - czy warto kupić ten suplement?


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym suplemencie? Czy odczuliście zwiększony poziom energii oraz poprawę funkcji kognitywnych? Pytam bo w aptece doz pojawił się q10 swansona w dawce aż 100mg. Normalnie suplementy z tym składnikiem mają po 30mg q10 co jest dawką żałosną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc biorę 200mg Q10, a od kilku dni 400mg Q10. Brak jakichkolwiek efektów.

 

 

BiełyjeRozy, sporo , ja biore około roku dzień w dzień około 300mg .

Jedyna zaleta tej supli to to ,że jeszcze nie przywaliłem łbem o krawężżżnik po ostrym zawale serca .

Biorę firmy Piping Rock ( USA) . Czasami można u nich wyhaczyć w okresach promocji cos dobrego za niska cenę , ale przesyła to około 50 zł .

 

BiełyjeRozy, a Ty jakiej firmy szamiesz Q10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to kupiłem jednorazowo, bo się napaliłem na to Q10 :mrgreen: A dlatego taką dawkę dowaliłem, by sprawdzić czy zadziała. A gówno działa, tak jak wszelkie inne suple np. biorę 4000mg tyrozyny i gówno dopaminy czuję...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.pipingrock.com/coq10

---biorę stąd , uważam ,że warto reklamować rzeczy dobre i tanie .

Czasami maja takie promocje ,że ceny sa o połowę tańsze niż te co tam teraz wkleiłem .

Przesyłka około 50 zł , ale idzie ze Stanów koło tygodnia .

Ostatnio przez swoje zaniedbanie wpłaciłem o 50 zł za dużo, to mi oddali , czyli uczciwi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 4000mg tyrozyny i gówno dopaminy czuję...

 

 

Dopaminy się zachciało ?

---eeeee na dopaminkę to są lepsze frykasy , a nie takie badziewia . Nie bądż aż na tyle smieszna /y ,żeby w takie "bujdy na resorach" wierzyć ,że tyrozyną sobie podniesiesz syntezę dopaminy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie jest tak, że biorąc L-Tyrozynę, uzupełniamy tylko składniki potrzebne do jej syntezy? Mózg wydzieli tyle ile powinien. To tak jak myśleć, że tankując więcej paliwa, samochód szybciej pojedzie. Do zwiększania poziomu w mózgu używa się jej agonistów, inhibitorów zwrotnego wychwytu jak i releaserów (amfa i pochodne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W schizofrenii w niektórych miejscach w mózgu brakuje dopaminy. Uzupełnienie tyrozyny właśnie teoretycznie powinno pomóc. Nikt mi przecież nie przepisze agonistów dopaminy! Dlatego bawię w tyrozynki i inne pierdoły. Normalnie już sram tymi suplami.

 

Pojutrze będę namawiał moją psychiatrzycę na bupropion 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest. Ale przyczyną deficytu dopaminy jest inna niż brak l-tyrozyny. Faktycznie, jeśli organizm ma problem z jej dostatecznym zsyntetyzowaniem z pożywienia (białko) to tyrozyna może pomóc. Tak samo L-DOPA, która jest zawarta w Mucuna Pruriens. Trza ją stosować z inhibitorem dekarboksylazy, aby ta L-DOPA zdążyła wejść w głowę i się nie rozpaść. Naturalnym, acz słabym inhibitorem jest EGCG. Jest sprzedawany w internetach preparat łączący oba składniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mito-med.pl/artykul/wszechstronny-koenzym-q10

 

 kto byłby zainteresowany tą suplą tutaj jest porządnej firmy w bardzo przyzwoitej cenie .

https://www.apteka-melissa.pl/produkt/panawit-koenzym-q10e-30-kaps,42556.html

 

 brać puki jeszcze jest (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×