Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana osobowości wskutek choroby


Gość Reghum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie, czy ktoś tutaj jako pierwszą diagnozę dostał schizofrenię, a potem jak już wyszedł z choroby, dostał inną, np. zab. schizotypowe, schizoidalne, lękowe/depresyjne etc.?

Chcę wiedzieć, bo wydaje mi się, że nadal nie jestem do końca normalny. Mam wrażenie że chyba już nigdy nie będę. Wikipedia pisze, że zmiana osobowości wskutek choroby po wyjściu z psychozy jest możliwa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia

Szukałem na NCBI jakiś materiałów odnośnie tego, ale jest wyjątkowo mało - są odnośnie remisji, np. statystyki, typy choroby, czy też status społeczny i pensja, ale nie ma na temat osobowości i dalszych zaburzeń.

W skrócie - nie udało mi się wyszukać tego, co podali na wiki w innych słowach lub lepiej opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza diagnoza to ostre przejściowe zaburzenia psychotyczne, bo niby byłam za młoda na schizofrenię, potem schizofrenia. Teraz mam niepełną remisję i czuję się tak właśnie nie do końca normalna, jakby świat był jeszcze trochę zniekształcony, tak samo myślenie. O zmianie osobowości niewiele wiem. To chyba też zależy od typu schizofrenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję się prawie że normalnie już, mogli by mi zdiagnozować chyba w tym momencie zab. osobowości, chyba nawet nie schizotypię, może lękowe i trochę depresyjne.

Mam jeszcze lekkie spektrum zaburzeń, ale naprawdę lekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×