Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a suplementy diety/odżywki.Wątek zbiorczy.


Sakuraba

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przeczytać dokładnie obie ulotki, tam zawsze jest ostrzeżenie, że nie można łączyć z takim i takim lekiem. W razie niepewności zdecydowanie lekarz będzie lepszym źródłem informacji niż forum:) Pozdrawiam.

Ogólnie przy antydepresantach nie można brać jakiś mocnych leków przeciwprzeziębieniowych które zawierają efedrynę lub pseudoefedrynę. Witaminy nie powinny kolidować i ja brałem, tyle że miałem lek o innej nazwie niż Ty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przy antydepresantach nie można brać jakiś mocnych leków przeciwprzeziębieniowych które zawierają efedrynę lub pseudoefedrynę.

 

O nieee... :( Dlaczego? To mój ulubiony sposob na katar :(

 

-- 26 gru 2013, 20:36 --

 

A co z lekami a napojami energetycznymi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie.

Czy biorąc Prefaxin (wenlafaksynę) mogę brać suplementy diety wspomagające odchudzanie, spalacze tłuszczu itp?

Chcę wspomóc troszkę swój proces odchudzania i do ćwiczeń dodać coś co pomoże mi obniżyć spadek wagi. Tylko czy można te leki ze sobą łączyć? Wizytę mam za 6 tygodni, więc lekarza na razie nie spytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam therm line forte (tak,ja z niedowagą,super pomysł) i nic mi nie było; a jak weszłam na antydepresanty i wzięłam dodatkowo te therm line'y, to zrozumialam dlaczego nie powinnam. Niebezpiecznie szybka akcja serca, do tego stopnia że przyjechało pogotowie - myślałam, że umrę, że wysadzi mi serce naprawdę. Dezorientacja totalna, ogromny lęk, odrealnienie, zawroty głowy.. Może to fakt,że niestosowne jest teoretycznie branie tego przy mojej wadze no i 4 na raz(gdzie powinno sie 2x2) ale przedtem działały w porządku bez szczególnych zjawisk, a teraz? O KROK OD ŚMIERCI :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, nurtuje mnie jedna rzecz - czym się różni magnez jako suplement diety od magnezu leku, bo widziałem go pod różnymi postaciami w aptekach i sklepach z odżywkami? czy działają jednakowo skutecznie?

 

Suplement diety nie służy z definicji leczeniu – uzupełnia on wyłącznie lekkie niedobory magnezu w diecie, zapobiegając niedoborom w organizmie. Lek natomiast bezpośrednio leczy organizm cierpiący na znaczne ubytki tego pierwiastka. Należy również mieć na uwadze fakt, iż leki (w przeciwieństwie do suplementów diety) przed wejściem na rynek farmaceutyczny poddawane są szczegółowej kontroli w postaci precyzyjnych badań ich skuteczności i bezpieczeństwa z udziałem ludzi. Znacznie bezpieczniej jest również przyjmować leki ze względu na ewentualną możliwość pojawienia się działań niepożądanych, których zgłaszanie jest już ustawowym obowiązkiem lekarza a, dzięki zmianom w ustawie, Prawo Farmaceutyczne daje taką możliwość również pacjentowi. Tak ścisły nadzór, między innymi nad zgłaszaniem działań niepożądanych i interakcji lekowych, dotyczy obecnie leków i wyrobów medycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

 

No raczej skurczę nie są winą charakteru,jak poznać może zacząć brać ten magnez i zobaczyć czy to przejdzie,ewentualnie przecież są badania na poziom magnezu.Najlepiej zacząć brać magnez i się przekonać czy on pomoże bo to nie zaszkodzi.Do tego poczytaj objawy niedoboru magnezu.A jak nie to skonsultuj się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie obiło o uszy ze MagneB6 został zarejestrowany jako lek?

Tak, to prawda, Magne B6 jest zarejestrowany jako lek w URPL (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych). Należy pamiętać, że leki, w przeciwieństwie do suplementów diety, przed wejściem na rynek farmaceutyczny poddawane są szczegółowej kontroli w postaci precyzyjnych badań. Suplementy diety opierają się na wymogach EFSA (Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności) dotyczących substancji czynnych. Suplementy zażywamy jednak przy niedoborach magnezu w diecie, przy niedoborach w organizmie konieczne jest zastosowanie leku.

 

-- 09 lip 2014, 14:41 --

 

to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

 

 

Rzeczywiście, rozedrganie, kurcze i problemy ze snem mogą być objawami niedoboru magnezu. Stopień niedoboru magnezu ocenia lekarz i w zależności od tego zaleca suplement lub lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lekarz przepisał mi fluoksetyne. Od pięciu miesięcy chodzę na treningi i w zeszłym miesiącu zacząłem brać Animal M-stak. Interesuje mnie czy można stosować fluoksetyne i m-staka razem, czy może jest to niewskazane i należałoby nie kontynuować treningów z animalem podczas stosowania fluoksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lekarz przepisał mi fluoksetyne. Od pięciu miesięcy chodzę na treningi i w zeszłym miesiącu zacząłem brać Animal M-stak. Interesuje mnie czy można stosować fluoksetyne i m-staka razem, czy może jest to niewskazane i należałoby nie kontynuować treningów z animalem podczas stosowania fluoksetyny?

Możesz stosować M-sraka bez żadnych obaw o wystąpienie jakichkolwiek efektów, również na każdym SSRI jaki do tej pory został wynaleziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy Xetanorze 20mg mogę zastosować spalacz tłuszczu, w którego składzie znajduje się:

Ekstrakt Guarany [20% Kofeiny]

Winian L-Karnityny

Ekstrakt Zielonej Kawy [10% ACG]

Ekstrakt Zielonej Herbaty [55% EGCG]

Ekstrakt Białej Herbaty [95% polifenoli]

N-Acetyl L-Tyrozyna

Ekstrakt Pieprzu Czarnego [95% Piperyny]

Chrom (Chlorek Chromu)

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biorę bioxetin od roku, chodzę na siłownie i chciałbym zafundowac sobie jakies suple. Mógłby mi ktoś ułozyć jakas suplementacje ewentualnie doradzić jakie suplementy moge zażywać a jakie nie z tego co przeczytałem wiem że BCAA odpada. :/ Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy można łączyć leki i odżywki jest raczej kwestią, która wymaga pewnej drobiazgowości. Dlatego po wyborze danej odżywki po prostu sprawdź czy w jej składzie nie ma jakiegoś środka, którego nie możesz zażywać w trakcie kuracji lekowej. Np. na stronie bcaa znajdziesz szczegółowe informacje odnośnie składu każdej oferowanej odżywki. Dla upewnienia możesz też zapytać farmaceuty w aptece o jakieś konkretne przeciwskzazania przy stosowaniu wybranych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Moklobemid 150mg można stosować ze spalaczem tłuszczu o składzie w 1 tabl.:

 

Dicaffeine Malate....................................100mg

 

Phenylethylamine ....................................100mg

 

White Willow Barkt PE (25% Salicin)............100mg

 

Green Tea Extract (60% EGCG)..................50mg

 

Halostachine .........................................50mg

 

Tyramine Root Extract (96%)....................50mg

 

Chocamine.........................................50mg

 

Guarana Seed Extract............................50mg

 

N-acetyl L-tyrosine.............................50mg

 

Deanol Bitartrate...............................20mg

 

Amla Fruit Extract...............................20mg

 

Bergamottin........................................20mg

 

Phosphatidyl Serine.............................15mg

 

Hordenine.........................................10mg

 

Cayenne Pepper 40000 SCU.................10mg

 

Vitamin E.........................................10mg

 

Sulbutiamine.....................................10mg

 

Piperine............................................5mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×