Skocz do zawartości
Nerwica.com

wracamy do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej


nieboszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/obowiazek-meldunkowy-jednak-pozostaje,12434034/

jedyne ""udogodnienie"" to "możesz" zameldować się przez internet jako E-PRL

nie zdziwcie się że wkrótce będziecie mieli drony nad domami i będą wam zaglądać pod pierzynę,będzie obowiązywał zakaz antykoncepcji i nakaz zachodzenia w ciążę po 18ym roku życia.

Mamy już zakaz aborcji.rejestrację kart SIM , całoroczny czas letni,+500,becikowe.

ten zakaz miał zostać zniesiony jeszcze 50 lat temu.ale żyjemy w folwarku PRL.tylko gdzie wzmianka o powrocie spółdzielni inwalidów i niewidomych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to się zmieni bo kobiety poszły po rozum do głowy i nie specjalnie chcą być matkami i wolą robić karierę za granicą.zakaz aborcji i rodzić dzieci bez płuc i nerek a pomoc dla nich to mitologia.PiSS zapomniał zamykać za masturbację i każde jajeczko niezapłodnione.rosjanie też niegdyś sobie wybrali leninka i potem płakali.każdy głos rosjan na niego to była tak naprawdę nieświadoma prośba " obierzcie mnie jak banana i zastrzelcie mnie".polska to sąsiadka ZSRR.w krajach zachodnich jest duzo większe samostanowienie i kontrola obywateli nad swoim losem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedni ludzie tak tęsknią za czym?za państwem milicyjnym które tylko cycka obywateli do kości i zamyka za wszystko?w polsce obywatel = niewolnik a podobno niewolnictwo zostało zniesione.w rosji kto budował sobie dom był "wrogiem klasowym" i został zsyłany na białe niedzwiedzie.tam aresztowali normalnych ludzi.jeżeli wracamy do PRL to gdzie mieszkania socjalne dla bezdomnych?gdzie praca na poziomie możliwości dla każdego?gdzie renta inwalidzka na urojone krosty na tyłku?gdzie przezbrojenie żandarmerii i SW do AKMS?gdzie salony w którym można trzymać kury?gdzie rzezbione meble z drogiego twardego drewna do porąbania i spalenia w piecu?gdzie analfabeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mówią,wtedy.Nie było pogoni za pieniądzem.

 

-były za to kolejki społeczne , często w nocy . . Sam z matką -pamiętam -jak stałem za cukrem godzinami , za mydłerm , proszkami do prania , mięsem.

Jebać PRL i całą tę rusko-polską komunę . Produkcja w Polsce szła na maxa , a wszystko do CCCP . Gdyby nie komuna jebana i cały ten PRL dziś bysmy stali lepiej niż Niemcy .

W ogóle za tym kurestwem nie tęsknię , chociaż komuna to moje dzieciństwo . Nic nie było w sklepach . Jebać takie rarytasy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam,że wolny rynek to najlepszy.System gospodarczy,ja nie tęsknie za komuną.Mi jest dobrze,zresztą było.Mi dobrze i za PO,SLD,AWS.

Ale chyba kolega Carlos coś mówił,że marzy o życiu w PRL.Tylko uciekł.Z Forum.

A może coś założyciel tematu coś napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to się zmieni bo kobiety poszły po rozum do głowy i nie specjalnie chcą być matkami i wolą robić karierę za granicą.zakaz aborcji i rodzić dzieci bez płuc i nerek a pomoc dla nich to mitologia.PiSS zapomniał zamykać za masturbację i każde jajeczko niezapłodnione.rosjanie też niegdyś sobie wybrali leninka i potem płakali.każdy głos rosjan na niego to była tak naprawdę nieświadoma prośba " obierzcie mnie jak banana i zastrzelcie mnie".polska to sąsiadka ZSRR.w krajach zachodnich jest duzo większe samostanowienie i kontrola obywateli nad swoim losem.

Odstaw Wyborczą i Newsweeka bo Ci naprawdę szkodzi i niedługo się podpalisz na złość PiSowi ja już jeden zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam,że wolny rynek to najlepszy.System gospodarczy,ja nie tęsknie za komuną.Mi jest dobrze,zresztą było.Mi dobrze i za PO,SLD,AWS.

Ale chyba kolega Carlos coś mówił,że marzy o życiu w PRL.Tylko uciekł.Z Forum.

A może coś założyciel tematu coś napiszę.

Jeszcze nie uciekłem. A co do wolnego rynku to jakby było tak jak rzekomo chcesz to umarłbyś z głodu bo nie pracujesz.

A co do życia w PRL to może i mi żyłoby się lepiej ale reszcie to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś naszemu polskiemu społeczeństwu jest obojętne że na całym świecie się z nas śmieją z tego powodu.z tego "ponadczasowego" reliktu PRL w którym tkwimy od czasów ostatniego "marszu śmierci" niedobitków z sondercommando wmieszanych w tłum.że na spłonkę mówimy zapałka.dlatego też mamy psychuszki na "niewygodnych" i psychiatrię represyjną.w irlandii zanim kogoś się wepchnie do psychuszki sprawa jest rozpatrywana i analizowana setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki w PRL zaczęły się za późnego Gierka, kiedy na świecie doszło do kryzysu naftowego, wcześniej takich braków w zaopatrzeniu nie było (wtedy nie było mnie jeszcze na świecie, ale wiem o tym od wielu starszych ludzi). Później, w latach 80. zachodnie mocarstwa nałożyły na Polskę sankcje ekonomiczne, a wprowadzenia kartek żądała Solidarność. Poza tym ówczesne towary były bardziej trwałe niż te produkowane współcześnie (poza żywnością, która nie była nafaszerowana "witaminkami E" w takim stopniu jak dzisiaj, w związku z czym szybciej się psuła). Wiele osób do dziś korzysta ze sprzętów agd czy rtv (np. ze słynnych farelek czy też z kolumn Tonsil, pasjonaci fotografii cenią sobie radzieckie aparaty Zenit) wyprodukowanych w tamtych czasach i nie narzeka. Nie wszystko co "komunistyczne" było bublem. A wracając do braków w zaopatrzeniu - te kolejki to był polski patent, nie w każdym demoludzie tak to wyglądało. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości, jeżeli mieli możliwość, jeździli na zakupy np. do Czechosłowacji i wracali z torbami pełnymi zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że ludzie na świecie mają o Polakach znacznie lepsze zdanie, niż sami Polacy o sobie. Widocznie mamy bardzo silnie zakorzeniony kompleks narodowościowy.

 

Natomiast co się tyczy przyrostu naturalnego to pod względem innych krajów w Polsce jest tragicznie. Polska plasuje się gdzieś na szarym końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrost naturalny?dzieci bez płuc i nerek nie maj,ą racji bytu.do tego dochodzi indolencja lekarzy jako broń masowej zagłady na ludzi "niedostatecznie zdyscyplinowanych społecznie" i "nie oddanych wspólnocie".boją się rodzić dzieci w tym pięknym wiecznie komunistycznym kraiku.jak to było że znad ukrainy właśnie do nas przyleciała radioaktywna chmura i wszyscy musieliśmy pić jod który smakował jak domestos?niby brexit i rozpad unii europejskiej a jednak komuna wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam,że wolny rynek to najlepszy.System gospodarczy,ja nie tęsknie za komuną.Mi jest dobrze,zresztą było.Mi dobrze i za PO,SLD,AWS.

Ale chyba kolega Carlos coś mówił,że marzy o życiu w PRL.Tylko uciekł.Z Forum.

A może coś założyciel tematu coś napiszę.

Jeszcze nie uciekłem. A co do wolnego rynku to jakby było tak jak rzekomo chcesz to umarłbyś z głodu bo nie pracujesz.

A co do życia w PRL to może i mi żyłoby się lepiej ale reszcie to wątpię.

Ja nie wierzę,w komunizm.Wszystkim po równo i raj na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/obowiazek-meldunkowy-jednak-pozostaje,12434034/

jedyne ""udogodnienie"" to "możesz" zameldować się przez internet jako E-PRL

nie zdziwcie się że wkrótce będziecie mieli drony nad domami i będą wam zaglądać pod pierzynę,będzie obowiązywał zakaz antykoncepcji i nakaz zachodzenia w ciążę po 18ym roku życia.

Mamy już zakaz aborcji.rejestrację kart SIM , całoroczny czas letni,+500,becikowe.

ten zakaz miał zostać zniesiony jeszcze 50 lat temu.ale żyjemy w folwarku PRL.tylko gdzie wzmianka o powrocie spółdzielni inwalidów i niewidomych?

Co chcesz, ta patriotyczna część narodu zachwycona, bo jest 500+, nie ma ciapatych, stawiamy się Brukseli, bo takie jesteśmy teraz mocarstwo i wstajemy z kolan :D:D:D

a kiedy 500+ będzie warte tyle, ile papier, na którym zostanie wydrukowane, wtedy lud się wkur\/\/i i rozniesie to chore towarzystwo na cztery wiatry, strach tylko pomyśleć, co przylezie na ich miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/obowiazek-meldunkowy-jednak-pozostaje,12434034/

jedyne ""udogodnienie"" to "możesz" zameldować się przez internet jako E-PRL

nie zdziwcie się że wkrótce będziecie mieli drony nad domami i będą wam zaglądać pod pierzynę,będzie obowiązywał zakaz antykoncepcji i nakaz zachodzenia w ciążę po 18ym roku życia.

Mamy już zakaz aborcji.rejestrację kart SIM , całoroczny czas letni,+500,becikowe.

ten zakaz miał zostać zniesiony jeszcze 50 lat temu.ale żyjemy w folwarku PRL.tylko gdzie wzmianka o powrocie spółdzielni inwalidów i niewidomych?

Co chcesz, ta patriotyczna część narodu zachwycona, bo jest 500+, nie ma ciapatych, stawiamy się Brukseli, bo takie jesteśmy teraz mocarstwo i wstajemy z kolan :D:D:D

a kiedy 500+ będzie warte tyle, ile papier, na którym zostanie wydrukowane, wtedy lud się wkur\/\/i i rozniesie to chore towarzystwo na cztery wiatry, strach tylko pomyśleć, co przylezie na ich miejsce ;)

a skąd mamy +500?z podatków od wszelakich darowizn ruchomych i nieruchomych tudzież masz pieniądze to trzeba cie okraść i patologia ma za co chlać napoje procentujące,kopcić papierochy i ćpać.wystarczy spłodzić dziecko.dla"matki" jeszcze łożysko które darzy smakiem.w norwegii dofinansowanie do nałogów,burdli dla psychicznie chorych i resocjalizacje dla pedofilów i masowych zabójców są z nadwyżek budżetu państwowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JERZY62, czyli co? Wszystkim po równo? Może w myśl powiedzenia - czy się stoi, czy się leży..? Podziały były i są - chcesz to zmienić? Jak?

Nie ma takiej alternatywy że albo wszystkim po równo albo gigantyczne,wręcz chore nierówności jak teraz.Możemy i powininniśmy wyśrodkować ,nie dopuszczać do tak dużego rozswarstwienia bo to zawsze się kończy rewolucją i rządami populistów.Najbliższy ideałowi jest model skandynawski,moim zdaniem.

Co chcesz, ta patriotyczna część narodu zachwycona, bo jest 500+, nie ma ciapatych, stawiamy się Brukseli, bo takie jesteśmy teraz mocarstwo i wstajemy z kolan :D:D:D

a kiedy 500+ będzie warte tyle, ile papier, na którym zostanie wydrukowane, wtedy lud się wkur\/\/i i rozniesie to chore towarzystwo na cztery wiatry, strach tylko pomyśleć, co przylezie na ich miejsce ;)

A czemu ma nie być zachwycowna?Polska była jedynym krajem zachodnim który nie prowadził żadnej polityki prorodzinnej i znikomą politykę socjalną.500+ to krok w stronę normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×