Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ludzie mnie nie akceptują


Białoczarna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział na ten wątek. Mam wrażenie, że ludzie mnie nie akceptują. Na początku są neutralni z czasem pojawia się podniesiony ton głosu w stosunku do mojej osoby, ignorowanie, jakieś docinki. Nie wiem, może dlatego , że jestem cicha i małomówna. Raczej unikam konfliktów. Nie radzę sobie z tym.

Czuję się jak odludek. A może za bardzo wszystko przeżywam. Albo sprawiam wrażenie gbura bo się nie odzywam.

Już jak byłam małym dzieckiem słyszałam np od ciotki "czemu nic nie mówisz", potem i teraz czasami"czemu jesteś smutna' albo " boisz sie mnie?".

No nie jestem duszą towarzystwa, ale to chyba nie w tym problem.

Nie wiem co z tym zrobić. Docinki i różne sytuacje z ludźmi negattywnie bardzo przeżywam, czasem tygodniami zanim się uspokoję.

Przykro mi jest, że tak jest. Czy chciałabym to zmienić? Ja chyba w ogóle nie umiem nawiązywać kontaktów.

Żle mi z tego powodu. Mieliście kiedyś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docinki odnośnie małomówności? Tak.

Większości pytań "czemu jesteś smutna" nie uważam za wypowiadane ze złą intencją. Ale czasem mam wrażenie, że ludziom przeszkadza, że jestem smutna i dlaczego tak pytają (i są to te osoby, na tyle mi obce, że takie pytania odbieram jako wtrącanie się w nie swoje sprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być Twoja wina, że jesteś małomówna. Być może masz po prostu pecha i spotykasz ludzi, którzy patrzą na świat w zupełnie obcy Ci sposób, zwracają uwagę na te sprawy, które Ciebie nie interesują. Najgorsze, co możesz zrobić to naginać własną osobowość do upodobań innych ludzi. Wyjdziesz z tego - potrzeba tylko cierpliwości. Znajdź jakiś punkt zaczepienia, problem w który możesz się zaangażować, jakiś punkt na którym zbudujesz własną osobowość. A ludzie? No cóż - można jedynie ubolewać nad ich brakiem wychowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę pt "Introwertyzm to zaleta". Byćmoże jesteś introwertyczką? Ja jestem:) Ogólnie introwertycy stanowią raczej mniejszość w społeczeństwie i dlatego większość ludzi ich nie rozumie. A ludzie na ogól wolą rozumieć niż nie rozumieć:) dlatego jeżeli ktoś nie rozumie czyjegoś zachowania to czasami zachowuje się w przykry sposób wobec tej osoby. Jeżeli ktoś mało mówi, to zazwyczaj inni nie rozumieją prawdziwej przyczyny i myślą po prostu, że ten ktoś ich nie lubi. I nie wiedzą za co. A często nawet osoby małomówne tak na prawdę same nie rozumieją, dlaczego są małomówne, i dlatego sobie to wyrzucają. Z drugiej strony musisz wiedzieć, że Ty nie masz wcale obowiązku mówić, bo nie jesteś na policji na przesłuchaniu. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to napisz na priva:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×