Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ktory SSRI/SNRI w najmniejszym stopniu wplywa na wydolnosc?


jwpmafia

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabialem chyba juz wiekszosc lekow z tych grup, aczkolwiek, bylo to dawno i po pierwsze ciezko mi przypomniec sobie ich dzialanie, a po drugie moglyby teraz nieco zmienic sposob swojego dzialania, bo zdarzalo sie, ze laczylem je z innymi lekami, noo niewazne.

 

Trenuje sporty silowe, gdzie liczy sie:

-wydolnosc organizmu (kondycja)

-szybkosc reakcji, releks

 

Wiem ze, obnizenieznie obywdu z wymienionych cech jest raczej typowe dla lekow z tych grup, jednakze cos sie moze znajdzie co nie wplywa wogole, lub nieznacznie na te parametry. Obecnie stosuje escit. i dziala w miare ok. przeciwlekowo, jednakze, dziala lekko przymulajaco to po pierwsze a po drugie jestem bardziej senny i napewno negatywnie wplywa na kondyche. Bylbym wdzieczny za jakies (p)odpowiedzi. z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jwpmafia

 

każdy antydepresant wpłynie na twój stan psychofizyczny, trzymaj się od tego z daleka.

w sporcie nawet suplementacja się liczy, a uwalanie serotoniną która jest głównym hormonem w walce przy zaburzeniach depresyjno-lękowych, to dla ciebie płachta na byka.

sam uprawiałem kolarstwo górskie, piłkę nożna i bieganie, po każdych lekach serotoninowych organizm wyraźnie słabł, mówię tu o lekach SSRI/SNRI/Nassa/SARI/SMS...

druga rzecz to upośledzenie procesów poznawczych w tym motywacji, a to temat na książkę...

 

nie daj sobie wmówić że jakaś wenlafaksyna cie pobudzi bo to pierdolenie, ona oddziałuje bardzo silnie w transporter serotoniny w każdej dawce i są to wartości wysokie,

zawsze to odczujesz, ja to przerabiałem 10 lat temu, chcesz to pisz na priv.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem chyba juz wiekszosc lekow z tych grup, aczkolwiek, bylo to dawno i po pierwsze ciezko mi przypomniec sobie ich dzialanie, a po drugie moglyby teraz nieco zmienic sposob swojego dzialania, bo zdarzalo sie, ze laczylem je z innymi lekami, noo niewazne.

 

Trenuje sporty silowe, gdzie liczy sie:

-wydolnosc organizmu (kondycja)

-szybkosc reakcji, releks

 

Wiem ze, obnizenieznie obywdu z wymienionych cech jest raczej typowe dla lekow z tych grup, jednakze cos sie moze znajdzie co nie wplywa wogole, lub nieznacznie na te parametry. Obecnie stosuje escit. i dziala w miare ok. przeciwlekowo, jednakze, dziala lekko przymulajaco to po pierwsze a po drugie jestem bardziej senny i napewno negatywnie wplywa na kondyche. Bylbym wdzieczny za jakies (p)odpowiedzi. z gory thx

 

Hej ja trenuje sporty walki, silownei i wiele inych rzeczy i z moich doswiadczen jest tak.

 

Brak wplywu:

1.Wenlafaksyna,fluoksetyna,escitalopram ,wiekszosc SSRI,mirtazapina polaczona z wenla (po okresie adaptacji)

 

Pozytywny wplyw

Duloksetyna,Tianeptyna (po tym to jest moc)

 

Negatywny wplyw:

Mianseryna,agomelatyna

 

To ze po esci jest brak motywacji i energii psychicznej to jedna dprawa ale generalnie na sama kondycje nie powinien wplywac,przynajmniej u mnie tak nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×