Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myślenie symboliczne , magiczne , paralogiczne.


zok5757

Rekomendowane odpowiedzi

myślenia paralogicznego już raczej nie mam, natomiast myślenie magiczne, symboliczne zostało mi do dziś. zdaję sobie z tego sprawę, wiem o tym, ale nie wiem czy mi to jakoś bardzo przeszkadza, nawet nie wiem czy chciałabym to zmienić. w myśleniu magicznym, symbolicznym, nie ma tak naprawdę niczego typowo zaburzeniowego. myślą tak również ludzie zdrowi (być może myślą mniej? choć też pewna nie jestem - nie wszyscy zapewne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFIKSE SKOPIUJE TOBIE MÓJ POST , PROSZĘ ODPISZ JAK PRZECZYTASZ

 

POMOCY!!!:(

 

przez zok5757 6 minut temu

PEWNEGO DNIA WE WRZEŚNIU MIAŁEM MYŚL ŻE UMRĘ W PRZYSZŁY WTOREK I JAK TEN WTOREK JESZCZE NIE MINĄŁ TO NI Z GRUSZKI NI Z PIETRRUSZKI W MOJEJ GŁWOIE POJAWIŁĄ SIĘ MYŚL 11.10 , TAK MÓJ UMYSŁ WYBRAŁÓ DATĘ ŻEBY ODPĘDZIĆ NA PONAD MIESIĄC MYŚL O TYM WTORKU.I ZNÓW MAM DYLEMAT . CZY TO UROJENIE ŻE JUTRO UMRĘ?PO TYM WTORKU WRZEŚNIOWYM PRZYSZŁO PISMO Z SĄDU ŻE MAM 11.10 SPRAWĘ A POTEM MAMA SIĘ DOWIEDZIAŁĄ ŻE MA WIZYTĘ U ONKOLOGA PO PÓŁŁ ROKU 13.10 . DZIADEK MIAŁ 11.10 URODZINY A 13 PAŻDZIERNIKA IMIENINY I TAK TO WSZYSTKO MI SIĘ ZAPLĄTAŁO W KLĄTWY ZNAKI ITP.

 

CHORUJE NA f25 , wcześniej f42 i f22

 

leki

 

depakine chrono 600

lamilept 200

kwetaplex xr 900

rispolept 7

abilify 30

asertin 100

alpragen 2

 

myslenie magiczne , paraologiczne , symoboliczne ale ja wierze w to , boję się jutra

 

zok5757

Online

Posty

3

Dołączył(a)

06 paź 2017, 19:03

Lokalizacja

WLKP

 

POMOCY!!!:(

 

przez zok5757 4 minuty temu

dziadek nie zyje 27 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey, zok!

przepraszam, że nie odpisałam wcześniej; nie zaglądałam tutaj przez kilka dni.

już po 11.10 - mam nadzieję, że żyjesz? :)

 

właściwie to nie wiem co powinnam napisać, bo ja sobie zdaję sprawę z tego, że cokolwiek bym nie napisała, na długo Ci to nie pomoże. to jest tak, że sobie pewnie inną datę "znajdziesz" za chwilę (jasne, że świadomie/celowo jej nie szukasz, ale sama Ci się w myślach pojawi), lub jakikolwiek inny ZNAK. nie wiem zok, Ty powinieneś przede wszystkim zmienić leki chyba - tzn. lekarz Ci te leki zmienić powinien - skoro to, co w tej chwili bierzesz (jak widać) średnio Ci pomaga. tutaj nie ma znaczenia sama diagnoza tak naprawdę - ważne są objawy, z którymi coś zrobić trzeba. Ty masz jakiś tam krytycyzm jeszcze, bo przecież rozumiesz, że Twoje myślenie jest nieprawidłowe, że sam sobie to wszystko wmówiłeś, że jedną datę zastąpiłeś inną, że Ci się to wszystko "zaplątało w klątwy i znaki" ... to jest typowe właściwie, a Ty jesteś w stanie dostrzec dziwactwo swoich myśli, więc nie jest z Tobą AŻ TAK źle; co oczywiście nie znaczy, że jest dobrze - ja nie próbuję bagatelizować; wiem, że się z tym męczysz, no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze (bo tak sobie przeczytałam jeszcze raz Twoje posty w temacie o zaburzeniach schizoafektywnych). pisałeś, że masz skierowanie na oddział dzienny. od kiedy tam idziesz (chodzisz już)? idź. może tam Ci pomogą (?) będziesz miał jakieś tam zajęcia, będziesz pod stałą "obserwacją" i w ogóle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOK! odezwij się chłopie ;) bo ja akurat też mam skłonność do wiary we wszelkie ... tzn. do wiary w wiarę, tak w ogóle. jeśli wierzysz, że coś Ci się stać może, naprawdę może coś się stać.

wszystko w co wierzysz się spełnić może.

 

tak więc - ODEZWIJ SIĘ; napisz coś tutaj (cokolwiek), tak żeby wszyscy wiedzieli, że nic Ci się nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×