Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem


Marcin1234

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć swojego czasu miałem problem z nerwica natręctw na tle religijnym. Ale najbardziej bałem się pentagramów szatana itp. NO i zawsze jak widziałem pentagram to w myślach miałem jakieś złe rzeczy i bałem się. Już mi to przeszło ale zacząłem mówić tez na głos i teraz boje się że coś wywołałem :( chodzę do psychologa ale głupio mi mówić bo chyba by mnie zamknęli w psychiatryku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na osobę wierzącą nie powinieneś przejmować się rytualnymi zabiegami, czy wypowiedzeniem kluczowych słów, które doprowadziłyby do opętania, bo to się wyklucza z wiarą chrześcijańską. Proszę nie podtrzymuj tych wymysłów. Zwróciłbym jedynie uwagę na to że jeśli nie jesteś otwarty na reakcje psychologa, to korzystanie z tych usług może mijać się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem natręctwa na podobnym tle, bardzo mnie to męczyło i wkońcu poszedłem do egzorcysty. Na spotkaniu z nim, powiedział mi, że to nie jest opętanie, ale że są to dręczenia, to co przeżywam. Ogólnie wyszedłem z natręctw praktycznie całkowicie, poprzez modlitwe ale też zrozumienie siebie i tego mniej więcej z jakich powodów mam takie natręctwa. Wysłałem Ci wiadomość, jeśli chcesz pogadać prywatnie.

Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejsce opętania pojawi się coś innego w zaburzeniu obsesyjno kompulsywnym zabawa musi się cały czas kręcić.

tak się dzieje kiedy siłą woli ktoś zmusza się do tłumienia natrętnych myśli lub niewykonywania natrętnych czynności. Natręctwa zawsze dotyczą rzeczy na których aktualnie najbardziej nam zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×