Skocz do zawartości
Nerwica.com

Solarium na jesienną depresję?


lukrowana

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dla niektórych rozważanie takiej ''metody'' może wydawać się komiczne, ale chciałam się zapytać czy może komuś to pomogło?

Podejrzewam, że mam problemy z niedoborem witaminy D, jak większosć z nawracającą depresją. Najgorzej jest u mnie właśnie jesień/zima.

Co roku jak zaczyna brakować slońca jest koszmarnie.

Aktualnie nastrój mam dobry, biorę leki na depresję, ale one nie pomagają mi na jesienną depresję. Powiem tak, że obecnie śpię więcej niż zwykle a i tak jestem senna, zmęczona, bolą mnie wszystkie mięśnie. Nie pomaga kofeina. Nie pomagają inne formy poprawy nastroju. Latem, zwłaszcza jak sa upały, a już w ciepłych krajach, to czuję się jakbym była w raju.

Byłam na początku sierpnia na wczasach, więc obecnie nie stać mnie na to żeby znowu gdzieś pojechać. Czuję, że brakuje mi słońca.

Zaczęłam suplementować witaminę d. Ale myślę o wypróbowaniu dodatkowo solarium. Czytałam, że lampy z uvb zwiększają poziom witaminy d. Stąd pytanie czy komuś to pomogło na jesienną depresję? Chodzenie na solarium.

Tylko nie gadajcie o szkodliwości solarium. Jak ja cierpię tu i teraz,to nie myślę o jakis nowotworach za X lat, skoro potrafię mieć silne myśli samobójcze czy być niezdolną do funkcjonowania normalnie tylko dlatego, że nie ma słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że dużo ważniejsze od solarium jest aktywne spędzenie również zimy.

Sama napisałaś, że już więcej czasu spędzasz leżąc, domyślam się, że ta tendecja jest rosnąca.

Nakreć organizm, żeby specjalnie dla Ciebie produkował więcej energi podczas dnia :)

 

Drugą równie ważną rzeczą jest na pewno sposób odżywiania,

sam im więcej spożywam prostych węglowodanów, tym mniejszą mam ochotę na efektywne zagospodarowanie dnia.

Ważna oczywiście jest też dostarczona ilość energii ze zdrowych produktów.

 

Nie dawno czytałem bardzo komentarz i artykuł odnośnie problemów, które opisujesz.

https://www.wykop.pl/link/3913197/8-powodow-przez-ktore-ciagle-jestes-zmeczony/

Spróbuj wprowadzić wszystko do swojego życia,

wcale nie trzeba dużych zmian, żeby poprawić znacznie komfort życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×